Autorius: Patarejas

Logitech nuolat plečia savo produkcijos, skirtos žaidimams asortimentą, tad Microsoft ir jų kolkas kukli SideWinder serija turės nemažai galimybių pasireikšti konkurentinėje kovoje. Šįkartą papasakosiu apie šiek tiek nestandartinį įrenginį – kaip Logitech jį vadina – Advanced gameboard (progresyvi žaidimų panelė) kodine šifruote G13. Nors spaudos pranešimuose rasite tokių epitetinių darinių kaip kad “įrenginys pakeisiantis ir pelę, ir klaviatūrą”, tai nėra visiškai tiesa. Na… tai tiesiog akivaizdus melas, nes G13 ne keičiantis, o papildantis klaviatūrą ir pelę, tad dualistinę įrenginių sistemą ant stalo pakeičia šventoji trejybė – klaviatūra, pelė ir G13. Let the geekfest BEGIN!

Per daug nepostringaujant, Logitech G13 yra vidurinioji klaviatūros G15 dalis, jei pastarąją sukapotume į tris lygias dalis. Tiesa, progresyvusis geimbordas turi ergonomišką ir itin komfortišką formą, bei ‘bonusinę’ valdymo svirtelę. Viso G13 turi dvidešimt penkis programuojamus klavišus, užtikrinančius, kad bent jau esminius “World of Warcraft” veiksmus jame galime užprogramuoti.

g132
Viens, du, trys, ir macro jau gatavas… na šiuo atveju klavišo priskyrimas.

Makro komandų įrašymas šiame įrenginyje – analogiškas kaip ir kituose tokią galimybę turinčiuose Logitech produktuose. Įspūdį palieka itin aiškus ir suprantamas interaktyvus pristatomasis klipas, supažindinantis su G13 galimybėmis ir visiškai elementariai pamokantis klavišų programavimo ir geimbordo konfigūravimo. Kaip ir G15 klaviatūra, šis įrenginys taip pat turi informacinę panelę, kurioje gali būti pateikiami duomenys iš galybės programų – tai ir specifiniai žaidimų profiliai, ekrane rodantys statistikas, atributus ir kitą aktualią informaciją, taip pat tokios mielos programėlės kaip chronometras, RSS antraščių lenta ar kompiuterio apkrovos indikatoriai. Beje klaviatūra gali šviesti jums priimtina spalva – pagal nuotaiką ar psichologinį poveikį.

g133
Nežaidžiant, G13 galima naudoti kaip RSS antraščių demonstratorių. Labai miela savybė.

Logitech skelbiasi, kad panelė jau dabar palaiko daugiau nei šešiasdešimt žaidimų, iš kurių labiausiai akcentuojamas “World of Warcraft” (kurio bandomoji versija “yra” įrenginio pakuotėje). Aš turiu pripažinti – tai tikrai puikus įrenginys tokiam žaidimui kaip “World of Warcraft”, taip pat ir pirmo veiksmo šaudyklėms bei tikriausiai net ir strategijoms. Makro – kuriami žaidimo eigoje, ar paruošiami Logitech pateikiama programine įranga – pagreitina žaidėjo veiksmų tempą, panaikindamas bereikalingas pauzes atsirandančias paeiliui vykdant tam tikrų mikro management veiksmų seką. Šios panelės privalumai labiausiai išryškėja daugėlių žaidėjų žaidimuose ar žaidimu režimuose. g134Beje, Logitech nebuvo itin originalūs šios panelės atveju. Panašų produktą rinkoje siūlo Belkin. Solo žaidimui ši panele ne itin reikalinga, nes šiuolaikiniai žaidimai yra tokie lengvi, kad visus gali pereiti apversta pele ir klaviatūra, na nebent jūs turite problemų su riešu ar tiesiog norite akcento ant kompiuterio stalo, kuris paneigtų bet kokias kylančias mintis, kad kažkas šituo kompiuteriu kuria juokingus powerpointus.

G13 daro įspūdį, iki tol kai įrenginį išpakuoji, pajungi ir imi naudoti. Tą momentą tas įspūdis prislopsta, nes suvoki, kad tai nėra stebuklas – tiesiog dar vienas būdas perteikti savo veiksmus į žaidimą. Priprasti prie panelės reikia šiek tiek laiko, bet įpratus, daugumai ji gali tapti idealiausiu vartotojo sąsajos priedu asmeniniam kompiuteriui.

G13 šviečia pagal kiekvieno skonį. Gali ir visai nešviesti.
G13 šviečia pagal kiekvieno skonį. Gali ir visai nešviesti.

Žaviuosi Logitech produktų kokybe – na bent jau G serijos. Tai nėra pigiai atrodančios plastmasės gabalai, kaip tarkim Microsoft SideWinder linija. G13, nepaisant kiek senstelėjusio, iš G15 perimto dizaino, yra kokybiškai suresta, naudojamos kelios solidžiai atrodančio plastiko rūšys.
Dugne yra tekstūrinio metalo plokštelė su įspaustais “inicialais” G13. Įrenginys stabiliai ir nepajudinamai stovi ant guminių kojelių, o ranka maloniai ilsisi ant pominkštės atramos. Visą tai sudėjus, visiškai kitaip vertini ir šio produkto kainą. Nors 250 litų už tai, kas nėra nei pelė, nei klaviatūra, ir išskyrus žaidimus tinka nebent tik RSS antraščių skaitymui, nėra ta suma, su kuria būtų ypač jauku skirtis žvelgiant į šių dienų aktualijas, tačiau visiškai neabejoju, kad savo pirkėją šis produktas randa ir tų pirkėjų tikriausiai ne vienetai.

O dabar paaiškinkite man Logitech politiką. Jie kaip pašėlę kepa ir atnaujina savo produktų liniją. Klaviatūros iš esmės yra vieni ilgaamžiškiausių įrenginių, kol jų neapipili PEPSI ar čipsų trupiniais. Atrodo, kad yra tam tikra grupė žmonių, kurie linkę keisti priedus taip pat dažnai, kaip reikia atnaujinti visą sistemą, kad ji atitiktų realijas, Logitech tarsi taikosi į tokius žmones. Bet aš nenoriu išleidęs 250 Lt G15 klaviatūrai po metų vėl verti piniginę G13 panelei. Manau, pats laikas būtų galvoti apie galimybę pakeisti seną produktą nauju, kažkokią sumą pinigų primokant. Nes tikrai, Logitech, pasiimkite mano G15 (mažai naudota) ir duokite man G13. Galiu primokėti keletu gražių žodžių.

ŽPat.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!