Autorius: Artojas

Tęsiu ataskaitą iš savo kelionių po šaltąjį Northrend‘ą. Visiškai baigęs nuotykius stūgaujančiuose fiorduose dirižabliu grįžau į Lordareoną. Ten persėdau į ne tokį prabangų ir gerokai lėtesnį cepeliną Undercity—Ogrimaras. Šalia Orkų ir visos Ordos sostinės suręstas dar vienas bokštas ekspreso klasės dirižabliams. Iš čia žaidėjai gali keliauti į Borean Tundrą. Formaliai ji laikoma antrąją startine zone Ordos žaidėjams, tad mes patys galim pasirinkti kur pradėti nuotykius Northrende. Fiorduose ar tundroje?

Aš kaip turistas išvaikščiojau visą tundrą ir atlikau visas užduotis kiek pavyko rasti. Mano patarimas būtų pradėti nuotykius fiorduose ir tik po kurio laiko persikraustyti į tundrą. Joje daug daugiau užduočių, daug didesnės erdvės ir žaidimo eiga gerokai sudėtingesnė. Jei fiorduose aš net ir žaidėjų grupėms skirtas užduotis dariau vienas ir nežūdamas, tai tundroje teko mirti dažnai. Atliekant paprastas užduotis ir būnant šiek tiek aukštesnio lygio nei reikalaujama.Lankytinos Vietos

Tundra taip labai milžiniška ir nuobodi zona. Bent jau iš pirmo žvilgsnio. Milžiniškos atviros erdvės, debesys palaidų monstrų ir kas dešimtame žingsnyje verdantys kruvini konfliktai. Fiorduose žaidimas ganėtinai įtemptas, tačiau po to ką pamačiau tundroje, prisiminimai apie fiordus tapo itin romantiški. Jei gyvi numirėliai įrengę savo miestelius ir bazes fiorduose visą savo dėmesį sutelkę į krečiamas šunybes, tai Borean esantys Orkai daugiau mąsto apie tai kaip jiems išgyventi. Tik išlipę iš Northrend Express cepelino pateksite į Warsong tvirtovę kuri yra apgulta. Apie tvirtovę esančiose akmens skaldyklose Rykštės legionai išrausė tunelius per kuriuos nepaliaujamu srautu veržiasi įvairaus kalibro šlykštynės. Prasimušus pro apsuptį padėtis šiek tiek pagerėja. Bent jau keliaujant į pietus. Vakaruose esančiame pliaže dislokuotos Ordos pajėgos yra atkirstos ir apsuptos, šalia esančius laukus visiškai kontroliuoja Rykštė.
Vizualiai tundra ir yra tundra. Vietovių kur tiesiog būtų smagu paganyti akis ne ypač daug, tačiau kai kurias verta paminėti.


Orkų generolai apsimeta, kad dirba. Realiai tai jie čia savo pačių išdrožinėtą Risk žaidžia. Kas patiko, tai ore kybančios dirižablių figūrėlės.

Šiaurėje esanti Koldaros sala kur kovai prieš mirtinguosius kyla mėlynieji drakonai vadovaujami valdovo Malygos. Žinia, kad Azerote kiekvienos spalvos drakonai yra atsakingi už jiems pavestos srities globą. Malygos globoja magiją, todėl nėra nuostabu, kad jis išprotėjo. Su magija Azerote nesiskaitoma. Pats Azerotas yra perplėštas pusiau vien tik nesaikingo magijos naudojimo dėka. Panašu, kad Malygos pamažu atsigauna nuo jį apėmusios beprotystės ir rezga planus apie tai kaip atkurti tvarką. Jo pasirinktas kelias, visiškas mirtingųjų rasių išnaikinimas. Be jokios abejonės tai nepatinka nei Ordai, nei Aljansui, nei Alekstrazai. Alekstraza — raudonųjų drakonų (o greičiausiai ir visos drakonų tarybos) valdovė yra atsakinga už visą kas gyva.


Kaip pasiekti apsuptyje užstrigusias pajėgas? Skrendant kilimu ir ne kitaip. Šiek tiek patobulinęs siuvimo įgūdžius, galėsiu nusiausti tokį patį tik nuosavą. Nuotraukoje matomą išsinuomavau.

Į Koldarą pakliuvę žaidėjai yra įmetami į konfliktą kurio vienoje pusėje Alekstrazai talkinantys Kirin Tor‘o magai o kitoje Malygos ir jo išprotėjusi gauja. Tai įspūdingų vaizdų kupina zona, mat čia esantis Neksus požemis tiesiog pulsuoja mamiškąją energiją ir suteikia visai zonai nepakartojamą išvaizdą. Koldaroje teks atlikti vienas iš pačių įdomiausių užduočių grandinėlių, susirinkti daugumą į požemį vedančių užduočių ir sudalyvauti visai smagiame event‘e. Tikrai verta išskirtinio dėmesio sala. Labai rekomenduoju.


Šitas šmikis išvydęs orkus sudėjo ginklus ir buvo kalinamas kiaulių garduose. Problema tame, kad kai kiaulių garduose jau nebetelpa ir Aljansas, nebeliko kur auginti pačių kiaulių. O kiaulės kur kas vertingesnis turtas nei Aljanso kariai. Buvo nutarta grąžinti jį Aljanso pajėgoms. Pats pareiti bijojo, turėjau palydėti…

Į Koldarą patenkama iš Amber Ledge stovyklos esančios toliau į šiaurę nuo Warsong tvirtovės. Būtent čia renkasi visi mėgstantys iš arti apžiūrėti milžiniškus drakonus ar norintys artimiau susibičiuliauti su Kirin-Tor‘o magais. Tad priežasčių aplankyti šį vienišą bokštą yra daugiau nei atrodo. Beje… Būtent šioje vietoje gaunama skandaliuką sukėlusi užduotis kurios metu teks nukankinti kalinį.


Tundros gamta skurdi, bet pasitaiko ryškių spalvingų bala žino kokių augalų salelių.

Centrinėje tundros dalyje verta aplankyti D.E.H.T.A stovykla. Na lietuviškai šis trumpinys atrodytų taip: D.E.Ž.E.G — Druidai už Etišką ir Žmogišką Elgesį su Gyvūnais. Žodžių mažoji Azeroto P.E.T.A kurioje susirinkę Druidai yra idiotai. Pasaulyje kur kiekvienas sutiktas gyvis ketina tave praryti, smerkti gyvūno krauju permirkusį keliautoją yra mažų mažiausiai neetiška. Bet D.E.Ž.E.G tai daro. Žodžiu prieš eidami į šią stovyklą, įsitikinkit, kad jūsų drabužiai švarūs, ant jų nesimato galimo smurto prieš gyvūnus pėdsakų. D.E.Ž.E.G davė krūvą užduočių kurių daugumą noriai vykdžiau. Teko patarpininkauti įvaikinant beglobius mamutukus ir suremti ginklus su Šemeto Nesingvary pakalikais. Dariau tai ramią sąžine, nes esu tikras, kad Borean tundroj siautėjantys brakonieriai tik apsimeta senojo Hemio partneriais. Pats Hemetas apsistojęs kitose teritorijose, tad kaip ten yra iš tikrųjų sužinosiu vėliau.


Gintarinė Ložė ir mano pagautas magas. Toliau matomame bokšte galėsiu jį nukankinti… Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jam tai patiks.

Giliau šiaurėje ir šiaurės vakaruose nelabai yra į ką paspoksoti. Tačiau ten tikrai verta lankytis dėl ypač įdomių užduočių.


Koldaros Nexus.

Užduotys
Borean Tundra tikrai nėra pati smagiausia vieta užduočių vykdymui. Tuo kaltinčiau milžiniškus atstumus ir painų landšaftą. Daug laiko teks praleisti paprasčiausiai jojant. Dėl monstrų gausos ir ypač aktyvios Aljanso veiklos, žiovauti jojant irgi nerekomenduotina, nepaisantys rekomendacijų kaip mat gauna į dūdą. Užduotys šioje zonoje mėtosi ant kiekvieno kampo, tad dažnų atveju reikia netingėti jų ieškoti. Tiesa pagrindinis užduočių kiekis yra išmėtytas keliose lokacijose. Tai Warsong tvirtovė, Koldara ir Taunkale kaimas. Šiose vietovėse gaunamos užduotys veja žaidėją spirale apie save, tad daugumą kitų, menkesnių užduočių lokacijų paprasčiausiai rasi pakeliui.


Išties smagi Koldaros užduočių grandinės baigtis.

Tundroj žaidėjų laukia daugiau nei 150 užduočių, didesnė jų dalis, kaip ir fiorduose sujungtos į grandines arba tas grandines papildo. Todėl siužetiniu atžvilgiu užduočių vykdymas niekuo nenusileidžia fiordams. Gal net pranoksta, mat yra keletas istoriškai svarbių grandinių, kurių viena net persikelia į kitą, Dragonblight zoną ir ten atskleidžia Ordai svarbų istorinį momentą. Nepaisant to, būnant tundroj kartas nuo karto tenka vaikyti žiovulį. Tai stebina, ypač turint galvoje faktą, kad šmaikščių, netikėtų, pavienių užduočių čia gerokai daugiau nei fiorduose. Atstumai. Dėl viso kalti atstumai ir varginančios kelionės.


Šį mamutuką ištraukiau iš brakonierių spastų. Dabar ieškau jam mamos…

Labai rekomenduoju atlikti Taunkalė kaimo, D.E.H.T.A (įskaitant ir vieno jų atstovo įsikūrusio šalia Amber Lodge duodamus kvestus) ir Koldaro apylinkių kvestus. Šiaip Tundra nustebino gausiu event‘u (dramatiška kvestų grandinės pabaiga) kiekiu ir netikėtais posūkiais. Niekad nepamiršiu jausmo kai lankydamasis vienoje oloje turėjo skaitikliu išmatuoti seisminę jos būseną o pro mane pralėkė gal 15 murlokų jauniklių. Juos lydėjo kažkoks paraloninis murlokas su išvirtusia akimi ir nešinas balta vėliavą. Akimirką pamaniau, kad jau laikas būtų pamiegoti. Arba pas daktarus.


Haliucinacijos?


Kaip vėliau paaiškėjo ne. Davė ir man kostiumą. Labai kokybiškas apdaras, net su branded užtrauktuku. Apatinis trikotažas su širdužėmis irgi rox.


Žodžiu pasiduoti buvo tikrai smagu…


Taip pat šiame kostiume įvaldomi sick šokių judesiukai.

Sudėtingumo lygis
Warsong orkams tikrai nesaldu. Nesaldu bus ir visiems naujokams tik atvykusiems į Northrend‘ą. Ypač jei jie tai padarys vos sulaukę 68 lygio. Primygtinai rekomenduoju pasikelti lygį kitą fiorduose ir tik po to aplankyti tundrą. Visas tundroje rastas užduotis atlikau vienas, tačiau po fiordu jau buvau 72 lygio + dar porą pasikėliau pačioj tundroj. Vieno žmogaus pagalbos prireikė tik žudant paskutinį zonos bosą, tad visumoj, užduotys nėra uber sudėtingos. Ypač jei laiku ir kruopščiai perskaitai užduočių aprašus.


Lydėti kroviniu apkrautą ąsiliuką irgi buvo smagu. Nesmagu, kad puolamas jis išmėto krovinį.


Na čia jau kaip ir atsisveikinimas su tundra. Dešiniau matomas Taunkalė pastatas. Taunka gentis jau pakuojasi mantą kelionei į Dragonblight zoną, kur trauksiu ir aš.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!