Autorius: Dievo Rezimas

“Activision-Blizzard” paskelbė, kad jų MMORPG titanas “World of Warcraft” tampa nemokamu visiems naujiems žaidėjams. Tiesa, nemokamas iki 20 lygio, kuriame kaupiama patirtis užšaldoma ir jei žaidėjas nori tęsti savo kelionę Azeroth’e, mokėti teks. Aišku, pasiūlymas pateikiamas su eile apribojimų – žaidėjas atkertamas nuo komunikacijos kanalų, aukcionų, gildijų, jo maksimalus turtas apribojamas iki 10 G ir panašiai. Kokias išvadas galime daryti, analizuodami šį “Blizzard” žingsnį? Žaidimui reikia naujų žaidėjų. MMO žanre, bent jau AAA+ sektoriuje štilis ir laukimo nuotaikos, nes tikėtina jog šių metų pabaigoje naujų pretendentų į “WoW” pyragą bus. Tuo pačiu tai gali palengvinti trial(bandomųjų) prieigų valdymą.

Norime pastebėti, kad toks modelis ne naujiena – prieš gerus metus analogišką žingsnį žengė “Electronic Arts”, MMORPG žaidime “Warhammer Online” įvesdama begalinį bandomąjį laikotarpį(endless trial), kuris neribojo žaidėjo žaidimo laiko, tačiau apribojo pasiekiamą turinį.

Taip pat vis dar išlenda gandai gandeliai apie tai, kad “World of Warcraft” iš mokamo taps nemokamu su mikrotransakcijomis. Ar nemokami pirmi 20 lygių to pradžia?

Parengta pagal “Activision-Blizzard” informaciją.