Autorius: Mangirdas

Paskutiniu metu Lietuvos žaidimų industrija išgyvena kol kas geriausius savo laikus. Tuntas su žaidimais susijusių renginių, tokių, kaip Infoshow Lan Party ar LT Game Awards yra puiki to iliustracija. Kad Lietuviški žaidimai bunda, liudija ir vis įdomesnių žaidimų startai. Štai Artūras visai neseniai žvilgtelėjo į analogų visame plačiame aplikacijų vandenyne neturintį  Infinite Loop. Praėjusią savaitę mūsų ausis pasiekė ir dar vienas pranešimas apie pagaliau, tarsi iš mamos įsčių, į pasaulio šviesą išleistą Wire Defuser.

Wire Defuser, tai SneakyBox kompanijos laaaabai ilgai šlifuotas ir pagaliau nušlifuotas žaidimas, skirtas iOS ir Android įrenginiams. Pirmoji ir labai ankstyvi žaidimo versija, pavadinta Defuser, dar praėjusiais metais džiugino Windows telefonų turėtojus. Netikėtas populiarumas, kūrėjus privertė susimąstyti apie žaidimo perkėlimą į platformas, kurias žmonės iš tiesų turi, tad taip prasidėjo Wire Defuser gimimas. Kaip ir siūlo pavadinimas, šiame žaidime mums teks kenksminti bombas ir taip išgelbėti pasaulį nuo sunaikinimo (arba aplinkinius nuo ganėtinai negražių žodžių srauto). Wire Defuser gražesnis, ilgesnis ir su dar daugiau dinamito savyje.

Žaidimo procesas gan paprastas. Lygis po lygio mes judame pirmyn, atlikdami įvairias, iš pirmo žvilgsnio nesudėtingas, užduotis. Kad nukenksmintume ekrane tiksinčia bombą, mums reikia įvykdyti tam tikrų, ekrane parodytų veiksmų seką, tačiau viskas čia atrodo paprasta tik iš pirmo žvilgsnio. Žaidimą pradedame keliais nesudėtingais lygiais – paspaudžiame ir palaikome mygtuką, pabraukiame per ekraną pirštu, įjungdami vienišą jungiklį, patapšnojame savo telefoną pripūsdami matuoklį ir taip toliau. Tačiau ilgainiui lygiai vis sudėtingėja ir netrukus įprastą, į kitą užduotį perkeliantį mygtuką pakeičia graži „mėginam dar“ knopkė. Ir mes mėginam… Mėginam visur, kur tuo metu būnam – troleibuse, laukiamajame į darbo pokalbį, namuose, atsisėdus ant sofkutės ar keramikinio krėslo.

Tik atrodo, kad paprasta...
Tik atrodo, kad paprasta…

Wire Defuser yra dar vienas žaidimas, kuris turi tos „na dar kartelį“ magijos. Visi mano peržaisti Wire Defuser lygiai iš pirmo žvilgsnio aiškūs, tačiau… Tačiau pirštai neklauso nors tu ką. Žaidimas primena bandymą tapšnoti sau per makaulę delnu, kita ranka sukant ratus ant pilvo. Norime to ar ne, ilgainiui galvos tapšnojimas įgauna perimetrą, kuriuo sukasi aplink mūsų nedraugišką makaulę, o pilvas mėgaujasi neprašytu plekšnojimu. Wire Defuser veikia tuo pačiu principu. Užduotis aiški – tačiau mūsų smegenys užsiima savomis užduoties interpretacijomis, o ekrane pamačius užrašą „YOU LOSE“, patyliukais susikeiki, pasidėjęs planšetę pakrutini savo pirštus ir mėgini vėl.

Šiame žaidime neerzina ir monetizacijos procesas. Kai kantrybė galiausiai nutrūks, o ji beveik garantuotai nutrūks, galime įsigyti užduotis palengvinančių įrankių. Replės leis mums atsikratyti to, šešto piršto reikalaujančio mygtuko, atjungiant jį nuo visos užduoties grandinės, o susidūrus su užduotimi, kuri supainios jūsų pirštus į neįsivaizduojamą mazgą, galime įsigyti ir galimybę praleisti nepaklusnų lygį. Jei mokėti pinigėlių nesinori, galime paaukoti minutę savo ypač svarbaus gyvenimo laiko pažiūrėdami reklamėlę, taip gaudami palengvinantį užduotis įrankį nemokamai.

Atvirai kalbant, Wire Defuser tikrai nepanašus į  tą žaidimą, kurį mes sunkiai pamiršime, tačiau pamėginti pažaisti jį verta. Priežastis paprasta – tai be proto gražiai apipavidalintas multi-tasking‘o treniruoklis, kuris savo pagrindinę funkciją – užmušti keliolika nuobodžių minučių, atlieka nuostabiai. O ir šiaip… Lietuviški žaidimai jėga.

Parsisiųsti Wire Defuser galite iš iTunes ar Google Play parduotuvės. Pamėginkite ir įvertinkite patys.