Autorius: Artojas

Apie Wii Fit parašyti ketinau labai senai. Bet neparašiau. Iš esmės dėl to, kad tingėjau. Ir tingėjau ne rašyti, o rimtai išmėginti patį Wii Fit. Prieš gerą mėnesiuką tą tingulį nugalėjau ir sąžiningai, ilgiau nei savaitę sportavau kasdien. Ir man tai patiko. Bet vis tiek nieko nerašiau, nes tada jau tingėjau rašyti :). Žodžiu. Šiandien nė neketinau rašyti apie Wii Fit, bet kadangi šiuo įrašu iš esmės tenoriu tik paantrinti Žaidimų Patarėjui, tai rašyti reikia dabar.

Vietoj Intro

Iš esmės pritariu viskam, ką savo apžvalgoje paminėjo Žpat, minčių neatitikimą įžvelgiu tik kokiam tai emociniam lygmeny, todėl stengsiuosi nesikaroti. Žaidimo esmė uber paprasta. Turi lentą, turi mankštos pratimų sąrašą, renkiesi pratimus, mankštiniesi ant lentos, tvirtėji fiziškai, renki taškus, atrakini naujus pratimus. Kaip ir minėjo Žpat, viskas šiame žaidime galėtų būti geriau ir aš neabejoju, kad kitose žaidimo versijose kurias daro ar darys Nintendo, EA, Ubisoft ir kitos kompanijos, kiekvienas susidomėjęs ras kažką sau artimo. Naujuose žaidimuose greičiausiai kur kas aktyviau bus naudojama ir garsioji „motion plus“ sistema, bet dabar ne apie ją. Aš visai neabejoju, kad rinka bus užversta panašaus pobūdžio žaidimais, nes iš esmės, pasaulinę Wii šlovę pakartojo tik Wii Fit žaidimas. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet per pastaruosius finansinius metus buvo parduota daugiau nei 16 milijonų šio žaidimo pakuočių! Viso parduota per 18 milijonų žaidimo pakuočių. Vadinasi kas antras su puse Wii turėtojas turi ir Wii Fit.

Kartu su žaidimu parduodama Wii Balance board lenta. Ji veikia kaip elektroninės svarstyklės, taip pat yra jautri svorio pasiskirstymui. Naudojama beveik su visais Wii Fit pratimais ir kai kuriuose kituose žaidimuose. Kaip ji veikia su EA spin-off'u Skate it, išbandysiu ir papasakosiu artimiausiu metu.
Kartu su žaidimu parduodama Wii Balance board lenta. Ji veikia kaip elektroninės svarstyklės, taip pat yra jautri svorio pasiskirstymui. Naudojama ne tik su Wii Fit, bet ir kai kuriuose kituose žaidimuose. Kaip ji veikia su EA Skate It išbandysiu ir papasakosiu.

Aš apie žaidimo populiarumą sužinojau labai nemaloniu būdu. Mūsų namus jis turėjo pasiekti kaip Kalėdų dovana žmonai, kuri kaip bebūtų keista, visai nežaidžia žaidimų (na išskyrus Dance, Dance Revolution ir Scene It). Kažkaip tikėjausi, kad žaidimas ją nudžiugins ir ji juo naudosis. Lūkesčiai pasiteisino tik iš dalies, nes džiaugsmo lyg ir buvo, bet iš esmės aš Wii Fit pažaidžiu net dažniau. Na bet čia viskas aišku, kol namus griauna mažasis bamblys, akimirkų kai gali prijungti konsolę nerizikuojant jos suniokojimu, paroj ne taip ir daug. Tai beje taškas sporto klubų naudai. Jei žmonai dovanočiau abonementą į sporto klubą, ji pasiplanuotų ir suorganizuotų kas prižiūri vaiką, kad tik galėtų ištrūkti į tą klubą. Net jei ten tektų būti užspaustai rubensiškų formų tetulės :).

Pagal žaidėjo svorį, svorio centrą ir vikrumą, žaidimas sugeneruoja Fit amžių. Taip atspindimas skirtumas tarp fizinio pasirengimo ir biologinio amžiaus. Rytais rodiklis paprastai būna daug geresnis.
Pagal žaidėjo svorį, svorio centrą ir vikrumą, žaidimas sugeneruoja Fit amžių. Taip atspindimas skirtumas tarp fizinio pasirengimo ir biologinio amžiaus. Rytais rodiklis paprastai būna daug geresnis.

Žodžiu. Nutariau nusipirkti Wii Kalėdoms ir… Lietuvoj jokių šansų gauti žaidimą, o užsienyje… Visi mano žinomi portalai buvo pasipuošę Sold Out etiketėmis. Vienintelė galimybė gauti Wii Fit iš online parduotuvės, buvo pirkti jį kartu su konsole, rankšluosčių, treningų, gertuve ir galvaprakaitjuoste. Toks rinkinys kainavo daug.
Dar buvo galima pirkti iš Ebay. Tai buvo pirma mano matyta prekė gyvenime, kurios kaina Ebay gerokai viršijo tą už kurią žaidimą teoriškai gali įsigyti gatvėje. Paskutinę akimirką Kukas atkasė visai gerą deal‘ą ir išgelbėjo šventę. Wii Fit atvyko laiku, nors jo medžioklė tam tikra prasme priminė kelis filmus Kalėdine tematika. Šiandien situacija jau geresnė, panorėjęs Wii Fit gali įsigyti, kad ir dabar.

Balanso žaidimai smagūs, bet man asmeniškai jie patys neįdomiausi.
Balanso žaidimai smagūs, bet man asmeniškai jie patys neįdomiausi.

Kas sužavėjo mane asmeniškai
Tai tas Nintendo žaidimams būdingas suasmeninimas. Esmė yra ta, kad Wii Fit lenta ant kurios sportuojama, ji žaidime yra lyg ir herojus. Ji jus pasitinka ir pasveria, ji su jumis bendrauja. Na pavyzdžiui, pradėjus žaidimą ryte ji visuomet pasisveikina, pasiteirauja ar jau spėjot užkąsti lengvu pusryčių. Jei tarp užsiėmimų darėte pertraukėlę, ji pasiteiraus kodėl, primins, kad mankštintis reikia kasdien, taip pat pasiūlys pažymėti kokia fizine veikla užsiėmėte savarankiškai. Jei naudodami vieną konsolę žais keli žmonės, lenta pasiteiraus Jūsų kaip vertinate kito žmogaus pasiekimus. Vėlai vakare Wii Fit pasiūlys nesportuoti, o ruoštis miegui. Atliekant pratimus ilgėliau, pasiūlys pertraukėlę. Taip pat ir ilgame bėgime. Jei per savaitę numesite kiek daugiau svorio nei jo numetama normaliomis sąlygomis, Wii Fit pasiūlys mažinti tempą, peržiūrėti ir subalansuoti mitybos racioną.

Pasisvėrus ir suvedus savo ūgį, galima sužinoti savo BMI indeksą. Remiantis BMI indeksu, galima užsibrėžti kūdėjimo ar pilnėjimo planus :).
Pasisvėrus ir suvedus savo ūgį, galima sužinoti savo BMI indeksą. Remiantis BMI indeksu, galima užsibrėžti kūdėjimo ar pilnėjimo planus :).

Žodžiu, esminis žaidimo personažas nuoširdžiai ir japoniškai rūpinasi žaidėju. Man tai labai patiko. Taip pat kaip ir įdomus fakčiukai… Na pavyzdžiui… O, tu numetei 2kg. Tik ar ne per anksti džiaugtis? Ar žinai, kad žmogaus kūno svoris gali skirtis keliais kilogramais priklausomai nuo paros meto? Jei nori tikslaus rezultato, pamėgink svertis tuo pačiu laiku, kelias dienas iš eilės. Ir tikrai. Kitą dieną pasisvėręs visai kitu paros metu, 2 numestus kilus buvau priaugęs :).
Man patiko, kad žaidimas nieko nežada, nesiūlo ir neperša. Man patiko, kad jis tiesiog rūpinasi žaidėju, nuolat primindamas, kad gerų rezultatų pasieksi tik nuolat rūpindamasis savimi. Tai reiškia ir subalansuotą mitybą, ir savęs priežiūrą (pavyzdžiui eisenos, sėdėjimo kontroliavimas ir t.t.), ir aktyvų gyvenimo būdą, sportavimą ne tik su Wii Fit. Wii Fit iš esmės siūlosi būti stebėtoju ir pakeleiviu. Jis stebi savo šeimininko rezultatus ir tiesiog morališkai palaiko jo siekius, nė akimirkai neleisdamas šiam nusiminti. Mano galva tai ganėtinai svarbu. Ypač jei žaidžia moterys ir vaikai.

 • Pirmomis dienomis mano laikysena buvo panaši. Dabar jau gerokai pasistūmėjau į dešinę… Nors lenta vis dar nepatenkinta progresu.
 • Ką duoda

  Kaip ir minėjo Žaidimų Patarėjas, nors žaidime ir ne ypač gausus pratimų pasirinkimas, jie visi orientuoti į tam tikras raumenų grupes. Iš pirmo žvilgsnio idiotiški ir labai lengvi pratimai išjudina tuos kūno raumenis apie kurios galėjai būti pamiršęs, todėl, kartais net banaliai pakilnojus ranką, kitą dieną gali kažkiek mausti šoną :). Tą savaitę kol kas rytą sąžiningai lipdavau ant Wii Fit, gyventi tikrai buvo smagiau. Aišku… Tai buvo atostogų savaitė, bet… Po Wii Fit norisi sulčių, o ne kavos. Apskritai atostogaudamas praktiškai nustojau ją gert, nes pabusdavau nuo elementarios mankštos. Tie keli sykiai kai bėgau krosą miške, irgi Wii Fit nuopelnas. Nes man patiko kaip tai pateikta žaidime, bet tą pat akimirką supratau, kad daryti tai vietoje prieš teliką idiotizmas. Ypač kai gyveni netoli miško. Šiaip tai, bent jau mane Wii Fit išjudino. Į dalykus pradėjau žiūrėti vos vos kitaip ir man tai patiko.Taigi. Realiai Wii Fit neduoda nieko. Turiu pritarti Patarėjui, tai tiesiog Placebo efektas. Bet jei jis veikia, jei jis išjudina žaidėją, padeda kažkam judėti ar tiesiog praskaidrina dieną tai… Kodėl gi ant to nepasirašius.
  Žiūrint iš kito taško. Jei Wii Fit turėtų daugiau žaidimo ar statistikos elementų, taip pat galimybių sudarinėti programas ir t.t. Jis greičiausiai įtrauktų kur kas labiau. Bet kažin ar to reikia. Gali būti, kad ir kūrėjų siekis buvo ne tas. Wii Fit išjudina. To nepaneigsi. Tačiau Wii Fit niekada ir niekam nežadėjo jokių rezultatų, o sudėtingų programų ir sistemų egzistavimas žaidime jį pastatytų jau ant kito laiptelio. Dalis žmonių tų rezultatų norėtų tik iš žaidimo, dalis žmonių, vedami paprasčiausio geimeriško azarto rizikuotų persitempti. Dabar gi žaidimas neprovokuoja žaidėjo, jiedu tiesiog gerai leidžia laiką siekdami tobulos laikysenos. Manyčiau tai ir yra esminis Wii Fit perliukas, kad žaidimas į viską žvelgia per laikysenos prizmę.

  Didžiulei savo nuostabai, labiausiai susižavėjau joga. Turiu galvoj elementarius, su kvėpavimu ir atsipalaidavimu susietus pratimus.
  Didžiulei savo nuostabai, labiausiai susižavėjau joga. Turiu galvoj elementarius, su kvėpavimu ir atsipalaidavimu susietus pratimus.

  Prie ko čia Grybauskaitė?
  Kai pirmus porą sykių išmėginau Wii, užsimaniau brūkštelti į blogą apie tai, kad jis privalomas seimo nariams. Viskas per tą laikyseną, kurią šitaip pabrėžia Wii Fit. Visa žaidimo esmė sukasi apie ją. Wii Fit analizuoja žaidėjo laikyseną sveriantis, kai jis atsipalaidavęs, kai atlieka pratimus, kai žaidžia… visada. Ir duoda patarimų dėl to, kas žaidėjo laikysenoje būtų keistina. Patarimai būna argumentuojami, kaip ir pati laikysenos svarba. Akivaizdus svorio centro pasvirimas byloja apie viršsvorį ar susikūprinimą. Stipresnė ranka ar koja taip pat išduoda netaisyklingą laikyseną kuri būdinga daugumai šių dienų žmonių. Žaidimas pateikia ir faktų dėl to, kaip netaisyklinga laikysena įtakoja žmogaus gyvenimą ir daro tai gan įtikinamai. Tuo metu kai aš pats atsistojęs mokiaus ištiesinti pečius ir nugarą man galvoje dar buvo gyva seimo rinkimų agitacija. Jos metu, mūsų išrinktaisiais norintys tapti noriai naudojo medžiagą kuri vaizduoja juos šalia sportininkų, įžymių žmonių, užsienio politikų. Mane tiesiog pykina nuo mūsų seimukų išvaizdos. Turiu galvoj… Na pažiūrėkit kai rodo seimo koridorių. Kuprių balius. Dauguma dar gerokai imitę. Sustoję rateliu, primena lenktą vamzdį visi kaip be kaklų. Tai dar kol šalia savų tai nieko, o kai šalia svečių iš užsienio. Jau kaip nemėgstu Kondolizos Rais ale negali negerbt — nugara tiesi, petukai atlošti, šypsena… Ir šalia Kirkilas, susimetęs, susiraukęs, susimaukęs… Atrodo apgailėtinai, net kol savo nerišlia kalbėsena nepradeda veblent mony, mony, nato, friendz. Visi pas mus jie vienodi. Aiškumo dėlei nupiešiau kokie.

  Kuprų mūsų valdininkijoje debesys, kam jos? Jei ten laikomos babkės, žinau  iš kur paimti lėšų sodros skylių lopymui :).
  Negražiai jie mus reprezentuoja, kad ir kur benuvyktų, o keliauti jie mėgsta. Va ir pagalvojau. Kad blemba, bent jau išsitiesti galėtų. Wii Fit jiem padėtų tai padaryt… Nors dabar tai nebe taip aktualu. Turim pirmą moterį prezidentę, kurią vaikščioti tiesiai įpareigoja juodas diržas. Gal matydami save šalia jos (ją šalia savęs), kurie ne kurie irgi išsities :).

  PS: Ai o iš tikro tai Grybauskaitę į antraštę įpyniau siekdamas populiarumo. Šiandien 2 metai kaip rašau blogą ir lygiai metai, kaip tame bloge vis neprašau apie tai, apie ką prižadu. Nu nieko nepadarysi, čia jums ne periodika :). Įdomu tai, kad jei pirmi metai pralėkė nepastebėtai, tai šie truko ilgėliau. Matyt dėl to, kad kažkuriuo metu buvau pajutęs didelę pareigą čia rašyt. Mano giliu įsitikinimu bloginant justi pareigą yra blogai. Todėl metų pabaiga buvo chaotiška, ir man tai patiko. Kas dar. Ai… Na tą pareigą galėjo išgimdyti faktas, kad pagal google į arimus atkeverzoja ~300 žmonių kasdien. Man tai labai daug. Matyt pasijutau įsipareigojęs. Iš esmės tai gal ir nėra blogai.

  Daugiausiai vizitų (554) turėjau kovo 31 kai rašiau apie… OnLive! Man labai džiugu, kad įrašas susijęs su žaidimais, nes paprastai čia gausiau lankomi visokio tipo bambesiai :).
  Patiko, kad top 10 google paieškų atvedusių į arimus yra į temą. Ir ten nebėra Olesios.
  Prajuokino, kad 129 kartus kažkas čia atėjo search laukelyje suvedę artojas omletas. Greičiausiai ieškojo šito.
  Ačiū, kad domitės. Skanaus :).