Paklaustas, kodėl apskritai ėmėsi "Watchmen" adaptacijos, D.Lindelof atsakė, jog "tai, ką mes galvojame apie superherojus yra klaidinga. Aš esu didelis Wonder Woman ir Batman gerbėjas, tačiau mes neturėtume pasitikėti žmonėmis, kurie prisidengia kaukėmis ir teigia, jog yra čia tam, kad mus apsaugotų. Jeigu tu slepsi savo veidą - greičiausiai nelinki nieko gero".

Dar 2015 m. pirmą kartą pasklido kalbos, jog HBO kalbina Zack Snyder (2009 m. filmo “Watchmen” režisierių) dėl galimų WATCHMEN televizijos serijų.

2017 m. Snyder’io pavardę pakeitė kita – Damon Lindelof (The Leftovers). HBO oficialiai patvirtino, jog šis režisierius dirbs prie numatomų televizijos serijų.

View this post on Instagram

Day One.

A post shared by Damon (@damonlindelof) on

Paklaustas, kodėl apskritai ėmėsi “Watchmen” adaptacijos, D.Lindelof atsakė, jog “tai, ką mes galvojame apie superherojus yra klaidinga. Aš esu didelis Wonder Woman ir Batman gerbėjas, tačiau mes neturėtume pasitikėti žmonėmis, kurie prisidengia kaukėmis ir teigia, jog yra čia tam, kad mus apsaugotų. Jeigu tu slepsi savo veidą – greičiausiai nelinki nieko gero”. Tai bus pirmasis TV serialas apie superherojus, kurį D.Lindelof teks režisuoti.

Netrukus režisierius taip pat paskelbė, jog naujai kuriama serija nebus tiesioginė grafinės novelės adaptacija – tai iš tiesų pernelyg stipriai apribotų serialo tęstinumą. Serialo kūrėjai pažadėjo, jog galutiniame rezultate tikrai susidursime su istorijomis, kurių originalioje grafinėje novelėje nebuvo.

Tiesa, tai, kad ši istorijos adaptacija nebus tiesioginė, nereiškia, kad ji bus iškreipta: režisierius pareiškė žvelgiantis į “Watchmen” istoriją, kaip į Senajį Testamentą, tuo tarpu HBO serijas pateikdamas kaip Naująjį, taip leisdamas suprasti, jog nežada naikinti ar keisti originalios Alan Moore ir Dave Gibbons istorijos.

Serialo kūrėjai taip pat pakomentavo, kad tai nebus ir istorijos tęsinys, o labiau “originalus” ir “šiuolaikinis” kūrinys, pažvelgsiantis į įvykius iš kito kampo. “Ši serija turi rezonuoti su Trumpo aktualijomis ir Putinu, jojančiu ant arklio be marškinėlių”, sakė D.Lindelof.

Taip pat buvo oficialiai patvirtinta, jog TV serijose sutiksime “naujų veidų ir juos maskuojančių kaukių”, kurių nematėme originalioje istorijoje.

Trumpai tariant, numatoma “Watchmen” adaptacija skamba kaip “What if” versija šiuolaikinei personažų istorijai nupasakoti. Kaip watchmenų pasaulis keitėsi nuo 1980ųjų? Ar istoriškai susiklostę įvykiai atitiko ir mūsų realybę, o galbūt pasuko savais, netikėtais keliais? Ar Sovietų Sajunga vis dar egzistuoja? Ir kaip JAV valdžia žiūri į modernių laikų superherojus?

Doctor Manhattan

Klausimas bene kiekvieno lūpose – kokį vaidmenį seriale turės Dr. Manhattan? Šis superherojus turėjo ypatingai didelę įtaką pagr. grafinės novelės istorijai, tačiau pabaigoje paskelbė užbaigsiantis reikalus su žmoniją ir paliksiantis Žemę tam, kad sukurtų gyvybę kur nors kitur.

Ar Dr.Manhattan ištęsės savo pažadą ir atsiribos nuo žemiškųjų problemų? Šių metų HBO pristatomajame filmuke, taip pat užsimenančiame ir apie Watchmen serijas, galime rasti užuominą į Dr.Manhattan užgimimo vietą – Gila Flats, 1959 – mokslinių eksperimentų zoną, kurioje Dr. Jon Osterman būtent 1959 m. nelaimingo atsitiktinumo dėka pavirto į Dr. Manhattan. Taip pat sklinda kalbos, jog galbūt serialo kūrėjai įkvėpimo galėtų pasisemti iš Doomsday Clock serijų, kur Dr.Manhattan patapo netgi istorijos antagonistu.

Kalbant apie Doomsday Clock, galime būti tikri, jog šios komiksų serijos istorija seriale nebus panaudota. Tačiau ji, kaip ir būsimasis serialas, apžvelgia Watchmenų įvykius po originalios novelės laikotarpio, todėl vienaip ar kitaip gali tapti įkvėpimo šaltiniu.

Rorschach?…

Taip! Jau yra 100% aišku, kad naujame seriale išties matysime kažką susijusio su šiuo ikonišku personažu. Itin trumpame būsimo serialo anonse žiūrovai jau turėjo galimybę pamatyti figūrą, kuri akivaizdžiai buvo įkvėpta originalioje istorijoje žuvusio personažo. Tai, kaip šiuo metu spėliojama, greičiausiai yra originalaus veikėjo pasekėjas ar net “antroji karta”, tačiau jokio rimto pagrindo vienai ar kitai teorijai serialo kūrėjai kol kas nepateikė.

Ištrauka iš būsimo HBO serialo anonso.

Kitas taip pat oficialiai patvirtintas Watchmen personažas, kurį matysime mažuosiuose ekranuose – Ozymandias/Adrian Veidt ir jį vaidinti buvo pakviestas ne kas kitas, kaip Jeremy Irons.

Jeremy Irons kaip Ozymandias

Taip pat galime tikėtis pamatyti Regina King (The Leftovers); Auksinio gaublio laimėtoją Don Johnson (Miami Vice); Emmy apdovanotą Jean Smart (Fraiser ir Samantha Who?) kaip FTB agentę, tiriančią žmogžudystę serialo siužete; Tom Mison (Sleepy Hollow); Frances Fisher (Titanic); Jacob Ming-Trent (Superfly); Tim Blake Nelson (Lincoln, HBO’s Warm Springs); Oskaru apdovanotą Louis Gossett Jr. (An Officer and a Gentleman); Andrew Howard (The Brave); Yahya Abdul-Matteen II (First Match), Sara Vickers (Endeavor); James Wolk (Tell Me a Story) ir Dustin Ingram (True Blood).

Watchmen ištrauka iš HBO pristatymo:

Serialo premjeros data nėra žinoma. Planuojama išleisti 2019 m.
P.S. Muziką šiai adaptacijai kuria Nine Inch Nails. Rock on, I guess?