Autorius: Artojas

ewar

Postcrossin’i? Tada WAR MMO tau! Tai buvo pirma mintis išpakavus ko gero gražiausią Box Art‘ą industrijoje turintį MMO. Viduje radau tris Warhammer atvirukus, kuriuos negėda siųsti žaidimų ar fantasy mėgėjui 🙂

Vakar apsilankiau BMS ir atsikratęs pečius slegiančios apvalios sumelės, įsigyjau gerokai pavėlavusį MMO. Pirmas įspūdis po pirkimo buvo galingas. Žaidimo Box Art ne juokais sužavėjo. Stilingas, neperkrautas ir visiškai netradicinių MMO žaidimams spalvų sprendimas. Praplėšęs pakuotę radau tris atvirukus ir susimąsčiau apie prisijungimą prie Postcroserių. Turiu jau gal 10 gražių gaming atvirukų, reik gi kažkaip jais atsikratyt. Be žaidimo instrukcijos ir dviejų install DVD dar radau GOA trach‘o kodiniu pavadinimu „DVD full of free games“. Jo ačiū. Kai baigsis 30 dienų kurias gavau kartu su WAR, greičiausiai eisiu žaisti Pangya.


O pakuotė tai super graži… Bent jau mano skoniui…

Geros emocijos niekur nedingo ir bandant užregistruoti žaidimą. Aišku pats kaltas, kad niekaip negalėjau prisiminti kaip registravausi į betą, į kurią manęs taip ir nepakvietė. Esmė tame, kad jei kažkada ir dėl kažkokių priežasčių (beta, forumai, įdomumo dėlei) registravotės War online tinklalapyje, diegiant WAR naujo profilio kurti nereikės. Paprasčiausiai prisijungiam prie WAR online, einam į my profile, suvedam serijinį numerį ir viskas. Viskas! Ir sakydamas viskas, aš turiu omeny viskas! Jokių ten tolimesnio apmokėjimo būdo pasirinkimų, jokių kortelių suvedinėjimų ir aišku, kad jokių ieškojimų kaip čia apgauti tą sistemą. Suvedi serial, gauni e-mailą. „Žaidimo serial  — aktyvuotas. 30 dienų žaidimui — aktyvuotos“.

Bet žaisti niekas neleido. Pirma. Žaidimo diegimas trunka be proto ilgai. Jis ten kažką archyvuojasi, kažką daro, o man vis atrodė, kad install‘eris pasikabino. Pasileidau word‘ą parašiau tekstą vienam iš žurnalų, atsidariau paveiksliukų editorių, resize‘inau fotkes, sugalvojau joms paantraštes, viską suzipinau išsiunčiau emailu o jis dar instaliavo. Kai galų gale baigė pradėjo vėžlio greičiu siųsti 815MB pataisą. Ir šunį pavedžiojau, ir alaus nusipirkau, ir laikraščius žvėryne pakeičiau… Žodžiu prisijungiau tik apie 11 vakaro, tad žaidime praleidau apie pusantros valandos.


Koshmarieth… Tai tamsioji Dreamrunner pusė. Turėjau tokį personažą WOW. Kai kas iki šiol skambina ir prašo pakviesti Dream… Taip kaip dabar bus? Kosha?

Per tą trumpą laiką atsirado dalykų kurie patiko ir kurie nepatiko.

Nepatiko.
• Senai, na sakykim nuo pat pradžių žinojau, kad WAR grafika bus labai panaši į tai ką matome WOW. Man tai atrodė normalu ir jokių neigiamu emocijų nekėlė. Namuose turiu krūvą Warhammer Art katalogų, keliolika White Dwarf numerių. Akivaizdu, kad Blizz ir Games Workshop dailininkai nuolat semiasi minčių vieni iš kitų, tad nieko keisto, kad ir žaidime naudojami panašūs modeliai. Juolab, kad WOW Art stilius nuo pat pirmų dienų nemenkai priminė Warhammer figūrėlių mūšius. Ir kuo arčiau Ironforge esi, tuo tas įspūdis stipresnis :). Bet WAR Online ne šiaip sau panašus į WOW. Jis pats yra WOW. Visaip. Spalviškai, geografiškai, emociškai ir atmosferiškai. Taip. Galim imti grafikos elementus dalimis ir lyginti bandydami įrodyt, kad tas ar anas, ten arba ten padaryta geriau. Bet jei imti visumą, tai du identiški žaidimai. Na ne visai identiški, nes techniškai net ir tas pats Burning Crussade smarkiai pranoksta WAR online.


Pirmos akimirkos. Labai patiko kaip padarytas UI ir kaip lengvai jis customize’inas.

Bent jau iš pirmo žvilgsnio. WAR online modeliai tikrai visa galva aukštesnis už bazinius WOW modelius, bet mano požiūriu jie nusileidžia Kraujo Elfams ir Draenams pasaulį išvydusiems su Burning Crussade. Ir tai tik tuo atveju jei stovi. Judantys modeliai, jų animacija, bent jau mano supratimu WOW yra kur kas geresnė nei WAR. Apie spellcast efektus dar anksti kalbėt, nieko nemačiau. Bet mačiau toninį rūką kuris dažo pasirinktą teritoriją tam tikru atspalviu ir suteikia šviesiems objektams malonų švytėjimą. Šis efektas ilgą laiką buvo esminis WOW pasaulio arkliukas. Vienintelis realus skirtumas WAR pasaulyje tas, kad viskas vyksta gerokai lėčiau. Bent jau pradžioje. Ir tuštesnis jis, bent jau pradinėje tamsiųjų elfų zonoje. Ar tai blogai? Nebūtinai. Tiesiog man nepatiko pats jausmas, lyg žaisčiau profesionalų wow mod‘ą.


Jeeeez kiek teksto… Daug kas vien dėl jo nenorės prisiliesti prie WAR. Heh.. Good Ridance.

Patiko
O visa kita kol kas patinka. Kiek to visko kito galėjau pamatyti per valandą. Apie kovos sistemą dar anksti kalbėt. Kaip supratau mano combat healer klasė kovai naudoja du resursus. Nei kaip jie kaupiasi, nei kaip išsieikvoja, naudojant pirmo, antro lygio užkeikimus ir mušant tokio pat lygio monstrus nepamatysi. Kaip ir minėjau, labai keista atrodo super lėtos atakos. Vėlgi.. Įspūdis, kad žaidi WOW o kažkoks šmikis vis junginėja pauzę. Vis dėl to išskirčiau kelis dalykus kaip labai pasisekusius:
• Iš pažiūros labai patogi vartotojo sąsaja. Visai kaip WOW. Net geresnė, turi keletą išdėstymo nustatymų pagal nutylėjimą, tad vartotojui tereikia pasirinkti vieną iš siūlomų variantų. Tiems kas nori visiškai susitinkinti ekrane matomą vaizdą yra specialus editorius, leidžiantis perkelti bet kurį sąsajos elementą ten, kur jo labiausiai reikia. Visai kaip Everquest II. Tačiau grynai dėl to, kad out-of-the-box ji tvarkinga kaip WOW, o reikalui esant gali būti bet kaip perdaryta, WAR vartotojo sąsają kol kas tituluoju pačia geriausia iš tų kurias teko matyt. /claps.


WAR modeliai gynčytinai dailesni nei WOW. Tačiau jei pamatytumėt kaip sukiojasi jos liemuo, suprastumėt, kad ginčams čia vietos kaip ir nėra. Kol kas šiuo klausimu WOW laikyčiau absoliučiu lyderiu.

• Knyga. Yra tokia knyga kurią turi mano personažas. Joje visas žaidimo Lore. Bendrinės temos atrakintos, eini ir skaitai. Kitus puslapius užpildai pats tyrinėdamas pasaulį, žudydamas ir darydamas kvestus. Teksto daug. Smagus skaityti. Man kaip Lore geek‘ui tai protu nesuvokiamas privalumas. Jei po mėnesio nemesiu WAR, kaltinsiu knygą, nes panašu, kad ji gale mane pasiglemžti.


Turių nemažai analogiškų paveiksliukų iš WOW. Panaši mergaitė, prie panašaus paminklo. Tiesa kai panašias vietas fotkinau WOW:BC dangus buvo gerokai gražesnis. Jei tą patį fotkinčiau žaisdamas WOW:WOTLK tai matyčiau kiekvieną tų pilkų bokštų plytą. Ir nesvarbu kurią WOW versiją žaisčiau. Ji man nelagintu. WAR lagina ir panašu, kad tai ne tinklo o grafikos optimizacijos bėda.

Tiek žinių. Po kelių nesėkmingų bandymų vesti kitų MMO dienoraščius, nutariau, kad su WAR nė nebandysiu to daryt. Tad sekantis update šia tema po ~30d., kai reikės nuspręsti žaidžiam toliau ar ne…