Kadaise buvau labai asocialus geekiūkštis, kuris už mokyklos ribų nelabai turėjo galimybių bendrauti su bendraamžiais, o apie pasišnekėjimus bendromis temomis galėjau tik pasvajoti. Tačiau mano gyvenime įvyko didelės permainos...

Kadaise buvau labai asocialus geekiūkštis, kuris už mokyklos ribų nelabai turėjo galimybių bendrauti su bendraamžiais, o apie pasišnekėjimus bendromis temomis galėjau tik pasvajoti. Tačiau mano gyvenime įvyko didelės permainos, kai atradau vieną klubą (ir tuo pačiu parduotuvę) kurioje buvęs įrankis man suteikė neįtikėtinas galimybes socialiai tobulėti – tas įrankis buvo žaisliniai kareivėliai (arba Wargames). Kaip, po velnių, kažkokie stalo žaidimai sugebėjo man padėti išaugti iš visiško outcast loser’io? Man pačiam vis dar sunku patikėti tuo, ką dabar jums papasakosiu, norėdamas supažindinti su Wargames ir atskleisdamas kaip gali tai išbandyti ir patys, bet tokia jau ta realybė – keista.

Wargames, kaip konceptas, gyvuoja jau daugiau nei šimtmetį, bet pagrindinis šio hobio judėjimas į vartojančia publiką labiausiai suaktyvėjo per paskutinius 40 metų. Seniau šie žaidimai bei pats hobis buvo labai sunkiai prieinamas įprastam piliečiui: sistemų taisyklės buvo sudėtingos ir norint jas perkasti reikėdavo gerai paplušėti prie knygų. Dabar gyvename mainstream wargaming’o aukso amžiuje, kuomet įsilieti į šį stipriai socialų užsiėmimą yra lengviau nei kada nors.

Pats užsiėmimas gali būti suskirstytas į dvi dalis – žaidimą ir hobį. Žaidimo porcijoje tu užėmi įsivaizduojamo generolo vaidmenį ir judini savo karius kovos lauku. Kovos laukas yra stalas su įvairiu landšaftu, tokiu kaip namai, kalnai ar miškai, o tavo kariai yra plastikinės arba metalinės miniatiūros, kurios atstoja tavo kariauną. Susitikus priešiškų žaidėjų kariams įvyksta kovos ir kauliukų bei taisyklių pagalba išsiaiškinama, kuris yra didesnis vierchas šitame rajone.

Hobio porciją sudaro miniatiūrų bei landšafto paruošimas kovai. Kai kurie žmonės ignoruoja šią dalį ir tiesiog užsiima žaidimu, o kitiems tai yra pagrindinis kaifas, dėl ko jie ir leidosi į šio hobio kelionę. Kariai, kuriuos nusiperki rinkdamas savo įvairias kariaunas, dažniausiai būna nei nudažyti, nei surinkti ir jeigu kada nors konstravote Gundam modelį, tai miniatiūrų konstravimo procesas yra labai panašus: dalis reikia iškirpti iš plastikinio rėmelio bei susiklijuoti. Tuo tarpu dažymas yra tikriausiai viena sudėtingiausių hobio dalių, bet išmokti bazinius dažymo principus iš tiesų yra labai paprasta. Yra daug būdų, kaip galima “sukčiauti” dažant miniatiūras ir išgauti maloniai atrodančių efektų su minimaliu įdirbiu.

Dabar, kai jau sukūriau jums kontekstą, kas yra tas prakeiktas Wargaming’as… o kaip visa tai susiję su socialiniu penu? Reikalas yra tame, kad jeigu nori su kažkuo sužaisti plastikiniais kareivėliais, tau tikriausiai reikės parašyti kitam žaidėjui žinutę, susitarti kada ir kur žaisite ir išeiti iš namų (žinai, jau ir taip baisiai triggering skamba) bei galų gale gyvai susitikus su savo priešininku sužaisti partiją ar dvi. Šiuose žaidimuose vyrauja Socialinis Kontraktas, o tai reiškia, jog tu negali pradėti fleiminti savo priešininko, kai jis nukala tavo mylimiausią būrio kapitoną, nes tu dabar nežaidi League of Legends ir nesi anonimiškai paslėptas interneto. Tai iš tiesų yra vienas geriausių šių žaidimų aspektų, nes tavo priešininkas taip pat laikosi nerašyto kontrakto ir nenori atrodyti kaip druska besispjaudantis liurbis. Po žaidimo, net jei pralaimi jį, tikriausiai būsi geros nuotaikos ir su savo draugu, kuris kelioms valandoms buvo tavo priešininku, nueisi į barą ar kavinę aptarti žaidimo įspūdžių bei pasidalinti patirtimi.

Tas pats galioja ir hobio sferoje: kiekvienas veteranas turės ką patarti jei iškyla klausimų apie dažyma ar konstravimą. Didžioji dalis mano patirties apie dažus, spalvų teoriją ir kaip geriau “sukčiauti” dažymo metu atėjo iš bendruomenės ir aš tikrai nesu toks vienintelis. Wargaming’as yra labai socialus hobis, privedantis žmones prie atviresnio ir patogesnio gyvo bendravimo.

Asmeniškai šis hobis man padovanojo ne viena draugą su kuriais bendrauju jau beveik 12 metų. Mano istorija net nėra tokia ypatinga -pažįstu žmonių kurie dėl šio hobio bendrauja su savo draugais dar daugiau metų, o užsienyje galima pamatyti naujavedžių nuotraukas, ant kurių vestuvinio torto vietoje įprastų jaunikio ir nuotakos figūrėlių stovi wargame’o miniatiūras. Žmonės, kurie užsiimą šiuo hobiu, dažniausiai yra malonūs, kūrybingi ir netingi padėti iškilus problemoms su žaidimu ar su bendravimu žaidėjų grupėje (įprastai agresyvių lopų, kurie net nebando kontroliuoti savo emocijų, ilgai bendruomenėje nelaiko).

Viską išvardijus lieka vienas klausimas: kaip išbandyti šį dalyka? Šį savaitgalį, Kovo 30-31 dienomis Rikio Stalo Žaisimų Klube (Šv. Stepono 5, Vilnius) vyks Wargame Weekend – didelis renginys, kurio metu galėsite ne tik išbandyti krūvą skirtingų wargaming’o sistemų, bet ir pabandyti dažyti miniatiūras, bei jas konstruoti. Renginys visiškai nemokamas, o jo metu padarytus savo šedevrus galėsite netgi pasiimti namo. Visas veiklas ves hobio veteranai, tad net jei ateinate visiškai “aklai” tikrai bus kas galės parodyti kaip viskas veikia. Tai yra šansas ne tik išbandyti kažką naujo, bet ir galimybė susirasti bendraminčių ar net naujų draugų.


Daugiau apie renginį galite sužinoti Facebook puslapyje https://www.facebook.com/WAWEBaltics/


Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!