Autorius: Artojas

Savaitgalį mačiau mesiją. Ir tai buvo ne tas mesijas kurio globaliai laukia krikščionys ir ne haliucinacija kokia tai. Buvau paklausyti MC Messiah, kylančios lietuviško Hip-Hop‘o žvaigždės, jei taip galima išsireikšt. Juokinga, šiaip, nes nu ryškia žvaigžde jo nepavadinsi vien dėl to, kad trys trečdaliai vietinės populiacijos apie tokį Messiah turbūt nėra net girdėję. Apmaudu. Nes tiems tipa žvaigždūnams kuriuos mes žinom iki Mesajaus dar labai toli. Ale padėtis nestebina. Aš kažkaip lyg nujausdamas kažką negero, jam prieš renginį pasakiau, kad Lietuvoj man liūdna. Tiksliau ne Lietuvoj o dėl Lietuvos. O gal abu bendrai. Sakiau, kad pažiūrėjus iš šalies atrodo lyg gyventume tarp šinšilų. Nežinau kodėl pasakiau šinšilai. Neesu turėjęs su šinšilais jokių reikalų, dorai net nenumaniau kas jie per padarai, bet paži0rėjau dabar internete, iš esmės žodis tinka. Norėjau pasakyti mankurtai, pasakiau šinšilai.

Whatever.
Nežinau kodėl pasakiau šinšilai.
Koks skirtumas. Ar į Maximą vidury nakties, ar į Lenkiją kovo 11… Komunalinis mąstymas niekaip nenori palikti laisvų žmonių. Faktiškai galima drąsiai teigti, kad per tuos metus kol esam laisvi išmokom tik kovot už savo laisvę kai norim kažką nebaudžiami nacher pasiūst. Internete ta prasme, gyvai gi gautum į lempą. Internetas yra pats ryškiausias mūsų laisvės atspindys. Komentarai ta prasme. Visus su šūdais ir myžalais sumaišom, nes mums tokią teisę suteikia žodžio laisvė. Tai žino net dešimties metų vaikas, kuris gavęs įspėjimą dėl keiksmažodžių parašo man laišką „Ash gywjanu laiswoi shaly ir kjap njoriu tjap kalbu. Dabar dėkit man baną1111!!! Bet zhynokit kad jusu portjalas komunystinis nes jame negalima laisjvjai sakjyti ką galovoju!“. Šitą laisvę mes turim ir puikiai suvokiam. O štai laisvės mąstyti savarankiškai mes dar neįvaldėm. Jei visi pas Lenkus tai ir man reik. Šiaip tai aišku nesmerkiu. Kiekvienas turi teisę pirkti pigiau kai mus, mūsų tarnai, taip barškina per išeinamąją. Bet tai blyn, gi važiuoja ne tik tie kam sunku. Visi važiuoja. Nes kaip ir tada, taip ir dabar. Jei nedarai kaip visi esi durnas. O mes ne durniai. Šturmu pajamsim Maximą ir viską ten nupirksim nes pigu. Net kelioninius lagaminus! Net ir tuo atveju jei iki 2015 niekur nekeliausim kovodami su krize. Emigrantai sakot išpirko? Jie emigruoja su Ryanair kur lagamino turėjimas kainuoja brangiau nei visas skrydis. Niekam Lietuvoje šiandien lagaminai nereikalingi. Vienok per teliką rodė jų lentynas. Tuščios.

Tas pats ir su Lenkija. Maža to, kad ten mes varom urmu reikia nereikia. Maža to, kad tas „sutaupymas“ labai jau neapibrėžtas. Mes nesugebam suvokti esminio dalyko. Patys sėdim gilioj šiknoj (pardon my french) ir tas sėdėjimas joje verčia mus važiuoti pas kaimynus. Ala gi važiuodami ten mes tą šikną tik gilinam. Tūlas Lietuvis kuris ir taip du trečdalius savo algos atiduoda bankams (švedams, danams etc.) už paskolas (mašinos, namai, greito vartojimo kreditai, etc), likusį trečdalį ir tą išleidžia Lenkijoj. Iš kokių pinigų kelsis šalies ekonomika kai mes blyn viską išvežam? Aišku. Ne mes vieni kalti. Dabar kreditų reklamas puošia tekstas tipa:  „Prieš imdami paskolą įvertinkit savo galimybę mokėti įmokas“. Atsirado tik kažkada dabar, po naujų. Dabar! Dabar jau reiktų tokiose reklamose reiktų naudoti užrašą „Pasitark su gydytoju arba vaistininku. Arba dar geriau su abiem!“. Kur tie prierašai buvo kai realiai reikėjo šviesti liaudį? Bet aš ir Mesajui sakiau, kad šviesti liaudies neapsimoka. Apšviesta liaudis norės gyventi geriau ir reikalaus atsakingo elgesio. Šinšilų šalį valdyti linksmiau ir patogiau. Niekas mūsų nešvies ok? (arba tai darys lobistai. Kaip ir iki šiol) Nešvietė paskutinius 40 metų, kodėl reiktų dabar pradėti? Kiek reikėjo reformoms ir TV bokšto atkovojimui, tiek apšvietė. Kaip dabar prisimenu nuo ko viskas man prasidėjo. Įvedė mokykloj slaptas tikybos pamokas, išmokė paišyti Gedimino stulpus perspektyvoj, išleido genį su kunigaikščiais ant viršelio,  ir per fabrikus platino deficitinę Šapokos Istoriją. To užteko kad tauta subruzdėtų. Išjudino ir paliko likimo valiai. Po šiokio tokio pakilimo sėkmingai grįžtam į ten kur buvom.

Labai nekenčiu savęs, kad nukrypau. Bet matyt reikėjo. Apie MC Messiah norėjau parašyt. Na, kad jis šaunuolis. Kaune jis buvo su savo „Messiah goes band“ projektu, t.y. hip hop‘as su gyva muzika. Ir šiaip tai ne Hip–Hop‘as ten. Ir ne repas koks tai. Buvo labai gera, gerai skambanti muzika. Ir nerealus vokalas. Senai norėjau pamatyti kaip mūsų Žygis atrodo scenoj. Turint galvoje, kad jo albumas „Antimaterija“ mano playlist‘e sukasi jau trejetą metų. Ir niekaip neatsibosta. Šiam plačiam žanre man patinka lygiai du atlikėjai. Eminem ir Messiah. Ne todėl, kad jie baltaodžiai. Todėl, kad aš repu šiaip labai ir nesidomiu, o iš to ką esu girdėjęs man patiko tik jie du. Nes daro kitaip. Visiškai kitaip. Todėl jų gera klausytis.

Niekada nebūčiau girdėjęs apie jokį tokį Messiah, bet jis dar būdamas Žygiu į „VA PlayStation“ redakciją atsiuntė laišką su kažkokio tai žaidimo apžvalga. Nepamenu pavadinimo. Pamenu, kad tas žaidimas ne tai apie indėną, ne tai apie afrikietį man žiauriai nepatiko, o apžvalga buvo labai teigiama. Ir kietai argumentuota. Paskambinom pasiūlėm prisijungti prie mūsų su Rezidentu. Jis buvo pirmas tai padaręs. Tai dar tais laikais jis kompiliavo muziką su savo PlayStation. Pamenu kažkada atvežė net kasetę paklausyt. Paskui išsivaikščiojom kas sau. Bac sužinojau, kad kepa albumą. Paskui dar sužinojau, kad daug visko laimėjo. O man atmintyje jis toks kuklus vaikinukas išlikęs. Todėl klausant jo muzikos vis buvo smalsu — o kaip jis scenoj? Šeštadienį pamačiau. Buvau sužavėtas. Kaip atėjo su marškinukais ir megztuku, taip ir užlipo dainuot. Aš vis žiūrėjau į laikrodį ir galvojau, kada jis persirengt bėgs. Na džinsų žemu klynu, kepurės, hoodie… Pasirodo nieko panašaus. O kai dainavo tai iš pradžių pagalvojau, kad jo kaip pastoriaus turėtų norėti kiekviena bažnyčia. Nes jis taip gan įtikinamai nuo scenos kalba. Paskui dar pagalvojau, kad iš tikro tai ne. Jis labiau į diktatorių panašus. Kuklus diktatorius. Jo. Taip būtų taikliausia :).

Buvo labai gerai. Nepaisant to, kad į renginį faktiškai neatėjo žmonių. Ir šiaip jų mieste nebuvo. Niekur. Visus ką mačiau laisvės alėjoj, tai jie į tą renginuką ir sugužėjo. Tamsu ir niūru. Ir negyva. Miršta mano miestas. Liūdna.

O tie kas nesat girdėję Messiah, spjaukit į savo žanrinius nusistatymus ir paklausykit. Šiaip įdomumo dėlei bent. Na ir dėl to, kad jis aktualiai dainuoja. O jei dainos tekstas išlieka aktualus ilgiau nei 3 metus, tai jau šį tą reiškia.