Autorius: Artojas

MTV naktinis vėl… Neatsispyriau pagundai, nors po Indiana Jones‘o keldamasis į darbą labai keikiaus. Šiandien ne kitaip. Miegojau kaip užmuštas, o keltis iš numirusiųjų menkas malonumas. Senstu.
Bet panaktinėti buvo verta. Manau ir Kukas, anksčiau ar vėliau, tai patvirtins.

Žiūrėjom naują bajevyką Wanted. Tai Timuro Bekmambetovo (Nakties sargyba) filmas, tad aišku kad eidami (eidamas) tikėjomės(tikėjausi) kažko, galbūt, šiek tiek gilesnio. Sakau šiek tiek, nes jau buvom prisižiūrėję nemažai treilerių ir daugiau ar mažiau žinojom kas mūsų laukia. Laukdamas filmo dar spėjau pavartyti Pravdą. Ten rašo, kad Wanted yra blogas filmas, kad užkinsa Hari Poteriška atmosfera, ir kad filmas vertas 30% (100% skalėje). Galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad Pravdoj parašyta nepravda ir tai kad ten apžvalgą rašė moteris nėra lengvinanti aplinkybė. Vien garso inžinerija ir specialieji (garso) efektai filme verti tų 30% ir paklausymo. Ta prasme, darykim prielaidą, kad filmas rimtai labai blogas. Tokiu atveju į kiną būtų verta nueiti vien tam, kad pasėdėt užsimerkus ir paklausyt. Blemba vien ko vertas Angelinos, išvirtusios per priekinį Viper‘io langą atodūsis, ar Bosės stapleris.

Būti Hariu Poteriu
Pasigavau aš tą Pravdos frazę, dėl to, kad filmas Hari Poteriškas kuriame kažkas ir iš nieko tampa superherojumi. Su teiginiu negali nesutikt. Iš esmės taip viskas ir vyksta. Gyvena sau bičas kurio vardo pavardės net Google‘as neranda. Na taip… Jei jau tavęs nėra google… Tai štai. Vaikinas kurį visi, net ir google‘as, duchina iš tikrųjų turi 1000 metų senumo žudikų brolijos kraujo. Ir brolijai jo reikia. Jį paima ir iš jo daro super heroju. Ji muša, daužo, spardo, pjausto, laužo jam kaulus, mėto ant važiuojančių traukinių ir nuleidžia jam ne vieną litrą kraujo. Tai ne mokslo metai Hogwartse. Tiesa sakant šito personažo kelias į šlovę buvo net sunkesnis nei Neo integracija į matricą. Bet prie matricos niekas nesikabinėja. Nederėtų kabinėtis ir prie „Wanted“. Tų pačių garso efektų dėka, virsmo iš nieko į kažką procesas labai įtikinamas. Tiesą sakant kai remontininkai taisė pagrindiniame filmo herojuje per jo gyvenimo metus susikaupusius gedimus, aš krupčiojau kėdėj. Viso filmo metu nevalingai masažavau tai vieną tai kitą kūno dalį, dažniausiai žandikaulį. Kodėl? Nes smūgiai filme tokie įtikinami, kad nori nenori pasijunti lyg pats būtum gavęs į dantis… Na ok, jei jau ne kaip gavęs į dantis, tai bent supranti, kad tikrai nenorėtum būti šito Bekmambetiško Poterio vietoj. Vadinasi galima būtų ginčytis teigiant, kad jie iš nieko padarė super žudiką. Jis visada buvo super, tik jame prisikaupė daug kasdienio blogio. Vėliau iš jo jėga išmušė, viską ko jam nereikia ir pavertė herojų tuo, kuo jis gimęs būti. Reziumuojant reikia pripažinti, kad tai popkultūros išgimdytas kovinis, specialiųjų efektų filmas. Taip jo siužetinė linija kažkam primins komiksus, kažkam kompiuterinius žaidimus, bet tai nereiškia, kad filmas dėl to gali arba turi būti nuvertintas.


Šiaip salėje padais jutau, kad didžioji dalis žiūrovų laukia kokio nors romantiško įvykių posūkio. Trumpos meilės istorijos, gal net lopinėlio nuogos krūties. Teko apsilaužyt… Nieko panašaus nebuvo.

Twist‘ai
Juolab, kad Wanted siužetas susuktas visai neprastai. Pirma filmo pusė lengvai nuspėjama. Vėliau įvyksta pora twistų ir pradedi suprasti, kad ne visi spėjimai pasitvirtins. Jie ir nepasitvirtina. Iš esmės filmas pasakoja apie jau minėtą luzerį ir jo virsmą super žudiku. Jis užverbuojamas ir apmokomas tam, kad sumedžiotu savo tėvo, ex-geriausio žudiko pasaulyje, žudiką. Filmui artėjant į pabaigą prasideda visai malonūs siužetiniai posūkiai kurių deja pasakot negaliu, bet jų yra ir ne vienas. Mano supratimu su filmo istorija viskas gerai. Ir Angelina Jolie joje gražiai įsipaišo, ir baigiasi jai viskas labai gražiai. Tiesa jau pačios, pačios pabaigos filmui aš norėčiau kiek kitokios, bet tokių Holivude nefilmuoja, arba filmuoja tik vieną kartą per karjerą.
Pati filmo idėja irgi gali būti įvairiai interpretuojama. Man gal ir nelabai patiko toks lyg ir akivaizdus raginimas tapti vilku. Mano supratimu, jei visos avys taps vilkais, globali situacija nė kiek nepagerės. Ekologinėj grandinėj reikia ir avių ir avinų. Niekur nesidėsi.

Ne Matrica
Sakoma, kad Bekmambetovas „Wanted“ susuko įkvėptas Matricos. Visai gali būti, nes Matricinių šposų filme daug. Todėl žmogui su orientacija ir pretenzijomis į realistiškumą Wanted nepatiks. Labai daug jame nesamonių. Turiu omenyje pasiskraidymus, kulkas skriejančias lanku, priešo kulkų numušinėjimą ir iš proto vedančius stunt‘us su automobiliais. Visi šie triukai verti matricos, bet vyksta ne matricoje, t.y. realiai jie niekaip neįmanomi, kad ir kokias žudikų tradicijas puoselėtum, kad ir kiek dužių per sekundę pakeltų tavo širdis. Tai triukai ir visual efektai sukurti dėl triukų ir visual efektų. Tiesiog tam, kad žiūrėtum ir mėgautumeis. Gal todėl filmas ir nepatiko moteriai.
Filme daug gražių vaizdų ir scenų kuriose visi turėtų mirti, bet nemiršta. Jei erzina tokie dalykai, filmo nežiūrėkite.


O pagrindinio herojaus tėvas greičiausiai visai neatsitiktinai primena Agento Smito stereotipą. Ir bajeriai pas jį panašūs…

Geimerio akimis
Ir šiaip… Aš labiausiai mėgavausi filmu žiūrėdamas jį kaip „geimeris“. Niekada nepatikėsiu, kad žaidimai neturėjo jokios įtakos filmui. Mano požiūriu jie filmą įtakojo net labiau nei ta pati Matrica. Viso filmo metu aš mačiau įvairius triukus perkeltus į ekraną iš žaidimų. Tas pats žmogaus kontroliuojamas, Adrenaline Rush (slo-mo pateisinimas) yra paimtas iš žaidimų. Tam tikrais etapais siužetinė linija vystosi it standartiniame kompiuteriniame žaidime. Yra vietiniai pusbosiai ir bosai. Taip ir sėdėjau salėje su pasimėgavimu žiūrėdamas ir prisimindamas kuriame žaidime, kokį triuką mačiau. O kai rodydavo kažką naujo ir nematyto, galvojau kuris žaidimas realiai pirmas panaudos Bekmambetovo įdėjas. Faktas kaip blynas, kad dalį filme matytų triukų didieji dar šiemet, vienaip ar kitaip integruos žaidimuose.


Vienas iš dalykų kurio galime tikėtis ir kokiam nors žaidime. Super uber kineskopinis snaipernis šautuvas, su neribotu efektyvaus šaudymo nuotoliu. Tai garantuoja Morovijoj išlietos penkiapakopės kulkos.

Į filmą neeikite jei:
• Nepatiko matrica (ir/arba visi panašūs).
• Nepatinka kaip čia pavadinus… Urban Fantasy. Ta prasme pasakaitės suaugusiems, kuriose realizmo tik tiek, kad aplinkos pažystamos.
• Ieškotės kažko geram vakarui su moteriškos lyties atstove (juolab, kad dabar rodo nemažai filmų dviems, po kurių peržiūros abi pusės liks patenkintos).

Į filma eikite jei:
• Turėjote ketinimų pažiūrėti Wanted. Filmas tiek dėl garsų, tiek dėl vaizdų gali būti žiūrimas tik kine.
• Jei kažkada patiko Jolie. Šitam filme ji tikrai ok. Ir ginklai jai prie veido tinka, tik suknelės nelabai…
• Jei paprasčiausiai norisi galingo kovinio filmo ir negąsdina fantastiniai elementai. Vakar su Kuku priėjom išvados, kad tokio gero ir nuoširdaus snukiadaužio jau senokai nematėm.
• Ir jei šitam bloge apsilankot daugiau mažiau reguliariai, kad paskaityt apie žaidimus… Nueikit. Pagal viską turėtų patikt.

Šiaip kaip eilinis vyriškos lyties žiūrovas filmui duočiau ne mažiau 7 o gal net ir visus 8 balus. Kaip žaidėjas sakyčiau 10/10.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!