Dėmesio, smalsautojai: straipsnyje slepiasi bent keletas tikrai riebių spoilerių apie ateinantį "Avengers: Endgame" filmą, tad informacijoje maudykitės atsakingai!

FILMO ANONSAS

KĄ PAMATYSIME FILME?

“Avengers: Endgame” buvo filmuojamas tuo pačiu metu, kaip ir “Avengers: Infinity War”, tad galima numanyti, jog ir naujausiame filme pamatysime tuos pačius aktorius. Arba ne, niekada nežinai, kuo žada nustebinti Marvel Studios! Bet kokiu atveju, sugrįžtančių tikimasi:

Robert Downey Jr. kaip Tony Stark, Chris Hemsworth kaip Thor, Mark Ruffalo kaip The Hulk, Chris Evans kaip Captain America, Scarlett Johansson kaip Black Widow, Benedict Cumberbatch kaip Doctor Strange, Don Cheadle kaip War Machine, Tom Holland kaip Spider-Man, Chadwick Boseman kaip Black Panther, Paul Bettany kaip The Vision, Elizabeth Olsen kaip The Scarlet Witch, Anthony Mackie kaip The Falcon, Sebastian Stan kaip Bucky Barnes, Tom Hiddleston kaip Loki, Pom Klementieff kaip Mantis, Karen Gillan kaip Nebula, Dave Bautista kaip Drax The Destroyer, Zoe Saldana kaip Gamora, Josh Brolin kaip Thanos, Chris Pratt kaip Star-Lord, Gwyneth Paltrow kaip Pepper Potts, Letitia Wright kaip Shuri, Samuel L. Jackson kaip Nick Fury ir Cobie Smulders kaip Agent Maria Hill.

Taip pat buvo oficialiai paskelbta, jog pasirodys keletas personažų bei aktorių, kurių nematėme Infinity War filme. Tai yra Jeremy Renner kaip Hawkeye/Ronin, Evangeline Lilly kaip The Wasp, Paul Rudd kaip The AntMan, Jon Favreau kaip Happy Hogan ir Brie Larson kaip Captain Marvel, tiesiai po pasirodymo filme “Captain Marvel”.

KOKIĄ MATYSIME ISTORIJĄ?

Palikdami žiūrovą nežinioje po to, kai pasibaigė “Avengers: Infinity War”, Marvel Studios sukūrė nepermatomą dūmų debesį aplink artėjančio filmo siužetą. Tik naujausio filmo anonsas leidžia spėlioti, kokio turinio tikėtis nusipirkus bilietą į kiną: Geležinis Žmogus skraido kosmose, Guardians of the Galaxy laive, tuo tarpu Žemėje Kapitonas Amerika, Juodoji Našlė ir Toras bando surankioti dar likusius gyvus sąjungininkus, įskaitant Ant-Man’ą ir Hawkeye. Peršasi išvada, jog Avengers komanda bandys iš naujo stoti į kovą prieš Thanos’ą.

KAS IŠGYVENO, O KAS MIRĖ?

Loki:  nužudytas Thanos’o rankomis.
Heimdall: Mirė per Thor’o laivo užpuolimą.
Gamora: Nužudyta Thanos’o, idant šis gautų dar vieną Begalybės Akmenį. Tiesa, socialinėje medijoje pasirodė užuominų, jog naujausiame Avengers filme Gamora vis tik pamatysime. Nežinia, ar tai tebus prisiminimai iš praeities, ar vis tik Marvel Studios ras būdų prikelti personažą – tai sužinome tik pasirodžius filmo premjerai.
Vision: Mirė po to, kai Thanos’as nutraiškė jo galvą, idant pasiimtų ten slepiamą Begalybės Akmenį.

Black Panther:  Išnyko Thanos’ui spragtelėjus.
Spider-Man/Peter Parker:  Mirė Thanos’ui spragtelėjus. Tiesa, kine matysime kitų filmų su šiuo herojumi, tad didiesiems fanams nėra ko nusiminti, net jei šis ir nesugrįš naujausiame Avengers filme jokioje formoje.
Doctor Strange/Stephen Strange:  Paliko neaiškių užuominų apie sugrįžimą, tačiau vis tik išnyko po Thanos’o spragtelėjimo. Nepamirškime, kad Doctor Strange peržiūrėjo visas įmanomas ateities variacijas ir šią mūšio baigtį greičiausiai pamatė kaip vienintelį būdą Thanos’ui nugalėti ir visiems išnykusiems sugrąžinti.
Winter Soldier/Bucky Barnes ir Falcon/Sam Wilson: Juodu taip pat ištiko spragtelėjimo lemtis.
Scarlet Witch/Wanda Maximoff: Panašu, kad praradome vienintelę superheroję, galėjusią iš tiesų sunaikinti Begalybės Akmenis. Keršytojų komandai teks atrasti naujų būdų, kaip susidoroti su akmenimis, kai naujausiame filme šios herojės nebepamatysime.
The Guardians of the Galaxy: Dauguma šios komandos narių – Star Lord, Groot ir Mantis – nukentėjo nuo Thanos’o spragtelėjimo. Gyvas išliko tik Rocket’as. Tuo tarpu, Marvel Studios oficialiai patvirtino, kad planuojamas Guardians of the Galaxy Vol. 3 filmas kol kas “kabo ore”, todėl spręsti apie šios komandos narių likimą kol kas dar būtų per anksti.
Nick Fury ir Maria Hill: Šiedu išnyksta dėka Thanos’o spragtelėjimo, tačiau prieš tai dar spėja kreiptis pagalbos į Kapitonę Marvel, kurią pamatysime naujausiame filme.
Shuri: Nors pačiame Infinity War filme to nepamatome, Avengers: Endgame anonse galime suprasti, jog Keršytojų komanda laiko ją mirusia.

Marvel Studios

O KĄ MUMS ŽADA KOMIKSAI?

Avengers: Infinity War pagrindinę istorijos liniją pasiskolino iš 1991 m. Marvel komikso Infinity Gauntlet, kuriame Thanos iš tiesų vienu spragtelėjimu sunaikina pusę gyvybės Žemėje. Tiesa, anot to paties komikso, Thanos’as visa tai daro todėl, kad taip tikisi laimėti Mistress Death širdį – tai ji jam ir liepė rasti būdą, kaip nužudyti pusę visos planetos gyvasties. Taip, taip, viskas tik dėl tyros ir nekaltos simpatijos!… Na, savotiškai.

Dėl meilės Thanos’as padaro daug dalykų – pavyzdžiui, pragare ties mirties riba (bet be galimybės numirti) įkalina Nebula – tačiau jo pralaimėjimą nulemia jo paties ego. Ir toliau trokšdamas vis didesnės galios, Thanos’as galiausiai transformuoja save į astralinę būtybę, palikdamas savo fizinį kūną užnugaryje. Tačiau čia jis pamiršta nedidelę smulkmenėlę: visa jo dieviška galia vis dėlto yra net labai fizinės kilmės ir priklauso tiesiogiai nuo jo rankos, įkištos į Begalybės pirštinę.

Štai čia savo šansu pasinaudoja iki šiol šėšėlyje tūnojusi Nebula : ji nuplėšia Begalybės pirštinę nuo Thanos’o kūno ir užsimauna ją pati, tapdama visagalę visatos valdytoja. Ir, žinoma, nubloškia Thanos’ą į visatos gilumas, kaip gi kitaip!

Na, o toliau komikso istorija mums pasakoja apie tai, ko komikso neskaitę kino filmo žiūrovai tikėtusi mažiausiai: likusios gėrio pajėgos suvienija jėgas su Thanos’u tam, kad atkovotų Begalybės pirštinę iš ją dėvinčios Nebulos. Priešininkams susitikus, Nebula leidžiasi į ginčą su Thanos’u ir, siekdama jį pažeminti, Begalytės pirštinės galia atsuka laiką 24 valandas – kad sunaikintų viską, ką jis su ja pridarė.

“With the exception that I retain possession of the Infinity Gauntlet, let everything be as it was 24 hours ago” – Nebula

Štai taip viskas ir vėl grįžta į savo vietas. Tačiau vien faktas, jog tokia istorijos pabaiga aprašyta komiksuose, verčia tikėtis, jog Avengers: Endgame filmo kūrėjai būtinai sugalvos ką nors kito. Ką nors tokio, kas visiškai neatitiks komikse aprašytos istorijos (tuo klaikiai suerzindami komiksų fanatikus), tačiau nustebins kiekvieną žiūrovą. Kaip bus iš tikrųjų?


Pamatysime jau 2019 m. balandžio 26 d.


Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!