Autorius: Artojas

Sekmadienis — sveikinimų pageidavimų koncertų diena. Tai tą progą ir brūkštelsiu porą žodžių apie Uno. Pats tikrai nesumastyčiau brūkštelti apie šį Xbox Live žaidimą, nes nelabai yra ką apie jį pasakoti :).

uno1
Leaderboards fiksuoja ranked žaidimų rezultatus. Aš šiuo metu esu trys šimtai tūkstančių kažkelintas. Artimiausiu metu augti neketinu 🙂

Realiai Uno yra vienas tų žaidimų, dėl kurių aš mėgstu Xbox Live. Aš esu ganėtinai neabejingas stalo žaidimams ir esant progai mielai juos žaidžiu. Didžiausia problema su kuria tenka susidurti būnant stalo žaidimų mėgėju yra partneriai. Sunku rasti norinčių. O ir juos radus, malonumas ne garantuotas, nes žaisdamas sudėtingesnį žaidimą, paprastai kaifuoji tik žaisdamas su lygiaverčiu priešininku. Xbox Live dalinai išsprendžia šią problemą, 24h per parą gali rasti oponentų ir sumesti vieną kitą Carcassone, Settlers of Catan ar to paties Uno partiją. Tačiau tai yra tik sprendimas iš bėdos. Žaidimas on-line turi savų privalumų ir savų trūkumų. Trūkumai ypač jaučiasi žaidžiant tokius primityvius žaidimus kaip Uno.

uno2
Kol kas Xbox Live kaladžių pasirinkimas nėra ypač didelis. Tačiau daugumos Microsoft žaidimų fanai gali parsisiųsti jų mylimiems žaidimams dedikuotų temų (aišku ne nemokamai). Taip pat jau išleistas ir 35th Aniversary papildymas (jį gavau nemokamai).

Kokiomis taisyklėmis pageidausite: tavo, mano, kūrėjų?
Pagrindinės ir originalios Uno taisyklės labai paprastos. Yra kortų kaladė, joje 4 spalvų kortos, sunumeruotos nuo 0 iki 9. Dar yra keliolika specialių kortų, galinčių pakeisti rato kuriuo daromi ėjimai kryptį, priversti oponentą tarukti papildomų kortų iš kaladės arba praleisti ėjimą. Prieš žaidžiant, žaidėjams padalinamas tam tikras kiekis kortų, žaidimo tikslas jų visų atsikratyti. Žaisti pradedama pagal laikrodžio rodyklę, tačiau žaidimo metu ejimų kryptis dažnai keičiasi. Savo ėjimo metu žaidėjas privalo išmesti 1 kortą, atitinkančią viršutinės ant stalo esančios kortos skaičių arba spalvą. Pavyzdžiui: Jei paskutinė ant stalo išmesta korta buvo žalias šešetas, kitas žaidėjas gali mesti bet kokią žalią kortą, bet kokios spalvos šešetą arba vieną iš spec kortų kurios „limpa“ visur. Tokių originalioje pakuotėje yra dvi. Wild ir Wild Draw Four. Abiejų šių kortų paskirtis analogiška, pakeisti žaidžiamą spalvą, todėl jas ir mesti galima ant bet kokios spalvos. Wild Draw Four ne tik keičia spalvą, bet ir priverčia sekantį žaidėją traukti 4 kortas ir praleisti ėjimą. Žaidėjas kuriam priklauso tai daryti, gali mesti iššūkį Wild Draw Four kortos savininkui. Tokiu atveju aiškinamasi ar Wild Draw Four savininkas prieš ją išmesdamas turėjo kortą į mostį. Jei turėjo bauda tenka jam, jei neturėjo metęs iššūkį žaidėjas traukia ne 4 o 6 kortas.
Jei savo ėjimo metu neturite jokios tinkamos kortos, privalote traukti 1 kortą iš atsarginės kaladės ir praleisti ėjimą. Raundą laimi žaidėjas pirmas atsikratęs visų kortų. Paprastai žaidžiama iki tam tikro taškų kiekio (Xbox atveju iki 250), tuomet kiekvieno raundo pabaigoje suskaičiuojama pas kitus žaidėjus rankose likusių kortų vertė. Kortos sužymėtos nuo 0 iki 9 vertos tiek, kiek parašyta ant snukučio, spec kortos vertos nuo 20 iki 50 taškų. Na ir paskutinė, bet labai svarbi taisyklė, prieš išmetant priešpaskutinę kortą pasakyti Uno (Xbox atveju paspausti X). Jei to nepadarėte kiti žaidėjai gali nubausti jus priversdami traukti dvi kortas iš pagalbinės kaladės. Tiesa jie tai gali padaryti tik iki tol, kol sekantis žaidėjas atliks ėjimą, tad žaisti Uno apsuptam karštakošių yra tikras malonumas.

uno3
Štai taip atrodo žaidimo stalas. Jei Rowan’as žaistu ne prieš dirbtinį intelektą, matytų oponentų slapyvardžius, avatarus ar vaizdelius transliuojamus per jų Live Vision kamerą.

Tai pagrindinės taisyklės. Žaidimo kūrėjai yra prikūrę įvairiausių Uno versijų, viena jų 35th Aniversary išleista ir kaip X360 žaidimo papildymas. Ten kaladėje atsiranda dar viena papildoma korta 35, ant jos galima mesti tik trejetus ir penketus.
Kitas įdomus dalykas, kad žaidžiant X360 galima kurti savas taisykles. Žaidimo mechanikos keisti niekas neleis, bet iš esmės žaidimą galima šiek tiek adaptuoti savo poreikiams.
Galima žaisti „kiekvienas už save“ režimu, arba „du prieš du“.
Kadangi esminis žaidimo faktorius sėkmė, žaisti prieš dirbtinį intelektą visiškai neįdomu. Žaidžiant su kompiuteriniais oponentais išgaruoja ir tiek menkučiai strategijos elementai, kurie šiaip egzistuoja žaidime. Kompiuterinis oponentas visada siekia esminio tikslo, išmesti visas kortas. Neteko matyti, kad jis stengtūsi aukotis vardan to, kad pasodinti potencialų raundo nugalėtoją.
Žaisti su gyvais oponentais kur kas smagiau. Ypač komandomis. Nors kaip bevartyčiau, niekaip sąžinė neleistų pasakyti, kad žaisti per XBL taip pat smagu kaip gyvai. Žaidimai, kurie paremti sėkme, tampa įdomiausi tada, kai pradedi sukčiauti. Juk laikantis žaidimo taisyklių visa žaidimo eiga sudiktuojama tuo metu kai padalinamos kortos. Labai dažnai tik gavęs kortas ganėtinai tiksliai įvertini savo šansus. Tam net nereikia matyti svetimų kortų. Tokiu atveju lieka vienintelis būdas pakeisti savo padėtį. Naudojantis oponentų išsiblaškymu suvaikščiot prieš ranką, išmesti 9 vietoj 6, apsimesti, kad neturi kortos ir pabandyti patraukti ką nors šaunaus ir t.t. Žaidžiant Uno gyvai, mane žavi būtent šios savybės, ir būtent jos suteikia daugiausiai samgumo. Žaisdami kompiuteriu to nepadarysite, jis paprasčiausiai neleis elgtis nedorai.

uno4
35th Anniversary kaladė ir tema.

Labai paprasta
Kadangi žaidimas išties paprastas ir smagus, išmokti jį žaisti tereikia 5 minučių. Taip pat šiame žaidime nereikalingi jokie spec. įgūdžiai (na gal pastabumas, jei žaidžiat prieš mane :)). Dėl šių priežasčių rekomenduočiau įsigyti jį tikrą, ne kibernetinį. Vakar tyčia nuėjau į žaislų planetą ir įsitikinau, kad pardavime jų  yra. Aš pats X360 Uno versiją naudoju tik tuomet kai norisi „dasimušti“ po ilgo vakaro su X360. Tą prasme jei pašaudau ar palenktyniauju iki 2-3 nakties, nesinori tokia išūžta galva eiti miegoti. Tokiais atvejais nusiraminimui sumetu vieną kitą Uno partija. Ten grojanti muzikėlė ramina ir nuteikia gražiems sapnams.

X360 Live sistemoje platinimas žaidimas palaiko garso ir vaizdo pokalbius. Plepėjimui naudojamos standartinės ausinės kurias dauguma gauna pirkdami konsolę, tuo tarpu norint vaizdo pokalbių reiktų papildomai įsigyti specialią X360 kamerą. Būtent ją pirkdamas aš ir gavau specialų raktą pilnos Uno versijos parsisiuntimui.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!