Autorius: direktorius

Dar dirbdamas pirmajame savo darbe – kompanijoje, oficialiai platinančioje Autodesk produktus, buvau pamokytas piratavimo klausimais. Nepaisant sudėtingų USB raktais ir kompiuterio ID kodais paremtų apsaugos sistemų tais laikais, piratinės programinės įrangos kopijos buvo rinkos dominatorės. Rinkos, nes tuo metu piratinės kopijos būdavo pardavinėjamos turgeliuose, kioskeliuose ir mugėse. Tuo metu klausdamas apie tai, kodėl tokios brangios programinės įrangos kaip Autodesk gamintojai nesugeba sukurti ultimatyvios apsaugos ar nenori imti ir gaudyti visų, besinaudojančių nelegalia programine įranga, sulaukiau tiesaus atsakymo – jie nenori, kaip ir nenori Microsoft, Adobe ir kitos kompanijos. Nenorėjo tuo metu, 2001-aisiais, kai Lietuvos kompiuterizacija buvo maža. Piratinės programinės įrangos kopijos buvo kaip priemonė pritraukti vartotojus, įprasti juos naudotis ir niekada nebepaleisti. Kitais žodžiais – piratavimas buvo panaudotas kaip priemonė rinkų užkariavimui – naujų ir žalių rinkų.

Jei studijuojantis architektas dirbs piratiniu Autocad’u, kuris bus vienintelis įrankis, kuriuo jis mokės spręsti savo uždavinius, atėjęs pas darbdavį jis ir reikalaus šios programos savo darbui. Tas pats liečia ir dizainerius, programuotojus, maketuotojus.

Analogiški procesai vyksta ir dabar. Unity 3d varikliuko žaidimams kūrėjai, Unity Technologies, kalbėdami apie plėtrą į Azijos rinkas(Unity užsitikrino 12 mln. Jav dolerių finansavimą papildomai plėtrai Azijoje), užsiminė, kad piratavimas prisidėjo prie to, kad pvz. Kinijos žaidimų kūrėjai itin masiškai naudoja Unity 3d savo projektams. Unity Technologies turimais duomenimis, Pasaulio miestų dešimtuke, kuriuose veikiantys žaidimų kūrėjai naudoja Unity 3d(nustatoma pagal naudojimosi sesijas, fiksuojamas interneto pagalba), pirmąsias keturias vietas užima Azijos miestai – Seulas, Pekinas, Šanhajus ir Nei Hu. Kompanijos pajamos iš šio regiono dar nė nesibaigus metams jau fiksuoja 260 proc. pajamų išaugimą, lyginant su visų 2010-ųjų rezultatais. “Piratavimas mums padėjo, ir tai tiesiog fenomenalu”, teigė Unity Technologies vadas Azijoje John’as Goodale’as.

Kalbėdamas apie ateities perspektyvas, Goodale’as kaip sekantį Unity žingsnį nurodė Lotynų Amerikos ir Indijos rinkas, kuriose piratavimo lygis taip pat labai aukštas, tačiau potencialas vertas visų Unity Technologies pastangų.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!