Aštuntajame dešimtmetyje MARVEL komiksai sukūrė konkursą norintiems prasimušti į komiksų verslą ir štai ką jiems atsiuntė vienas didžiulis Spider-Man'o gerbėjas...

Aštuntajame dešimtmetyje Marvel komiksai sukūrė konkursą norintiems prasimušti į komiksų verslą. Randy Schueller – toks buvo vieno didžiulio Žmogaus Voro gerbėjo vardas, kuris ir sukūrė juodąjį personažo kostiumą.

Vos po kelių mėnesių, po savo eskizo pristatymo, Randy gavo laišką iš tuometinio “Marvel” leidyklos redaktoriaus Jim Shooter su pasiūlymu parduoti savo idėją už 220 dolerių (maždaug 530 dolerių šiandien). Negana to, Shooter’is jam pasiūlė parašyti ir istoriją naujam komiksui – rodos, apie ką gi dar svajoti tikram komikso fanui? Deja, sukurti naujos Žmogaus Voro istorijos jiems nepavyko ir galiausiai juodojo kostiumo idėja buvo nutraukta.

Nutraukta tik tam, kad beveik identišku juodu kostiumu Žmogus Voras apsirengtų Marvel Secret Wars serijoje. Tiesa, kostiumas turėjo įvairių galių, kurios nebuvo numatytos originalioje Schueller versijoje, kaip kad, pavyzdžiui, buvo gyvu biologiniu organizmu. Ši idėja buvo pasiskolinta iš apmąstymų kuriant Iron Fist komiksų seriją, kurios ji buvo įkvėpta, kai autoriui nepatiko vis plyštantys herojų kostiumai ir jis panoro sukurti tokį, kuris savo skyles susitaisytų pats. Kai Iron Fist šios idėjos nepanaudojo, ją pasiskolino Žmogaus Voro kūrėjai.

KAIP JUODASIS KOSTIUMAS PATAPO VENOMU?

O istorija tokia: Secret Wars serijoje Žmogus Voras sugadina savo kostiumą ir yra nusiunčiamas į vietą, kurioje turėtų pasigaminti naują. Kiek paklydęs jis užkliūna už keistos, tamsios mikstūros, kuri pasirodo beesanti įkalintas simbiotas iš kitos planetos. Pasinaudojęs proga šis užgrobia Žmogaus Voro kūną. Personažas tam nesipriešina pamanęs, jog tai – specialiai jam sukurtas naujas, stilingesnis ir galingesnis kostiumas, tačiau kolegų dėka greitai išsiaiškina, jog iš tiesų tai – gyvas biologinis darinys. Persigandęs jis stengiasi atsikratyti jį apsėdusio rūbo, kol galiausiai jam pavyksta į pagalbą pasitelkus nepakeliamą bažnyčios varpo griausmą… Arba ne – nes Žmogui Vorui nualpus šalia gaudžiančio varpo simbiotas iš paskutiniųjų jėgų jį išgelbėja nutempdamas toliau nuo pavojingojo (?) griausmo. Padaras, užgrobęs Piterio kūną, išmoko jausti!

Visai netrukus istorija pasuka mums jau pažįstamu keliu: kita simbioto auka tampa Eddie Brock. Šis ex-žurnalistas neseniai neteko darbo ir dėl to kaltina ne ką kitą, o Žmogų Vorą. Simbiotas, tuo tarpu, jaučiasi atstumtas ir taip pat jaučia nekokias emocijas Žmogaus Voro atžvilgiu. Taigi, susijungus šiems dviems individams užgimsta tikra agresijos mašina, nukreipta į superherojaus pusę… Šis, beje, vis dar naudojasi savo kitu – namų gamybos – juoduoju kostiumu. Negali kaltinti, šis tikrai stilingas, ar ne?

Taip užgimsta šiandien mums pažįstamas Venom personažas, per savo gyvavimo laiką apsėdęs ne vieną asmenybę, kurių ryškiausia, žinoma, tapo žurnalistas Eddie Brock. Beje, Venom ne visuomet buvo blogasis herojus – kai jis susijungė su Flash Thompson, kovoje sužalotu kariškiu, jo tamsiosios galios buvo panaudotos geriems tikslams. Ir taip toliau!


Jums turbūt kilo klausimas, o tai kaip Žmogus Voras atgavo savo originalų raudonąjį kostiumą? Iš tiesų, istorija baigiasi ten, kur ir prasidėjusi. Savo juodojo kostiumo kelionę pradėjęs ištikimo fano idėjos dėka, Žmogus Voras sulaukė išties nemažai kitų fanų pasipriešinimo dėl savo naujosios išvaizdos. Vos pasklidus gandams, kad jo kostiumas taps juodu, fanai sukėlė tikrą isteriją, o gandus patvirtino „Amazing Spider-Man #252“ komikso numeris. Tiesa, čia jis pasirodė be detalesnių paaiškinimų, o pilną jo atsiradimo istoriją mes galėjome perskaityti jau aptartoje „Secret Wars“ serijoje. Kaip ten bebūtų, galima daryti prielaidą, kad jei ne aršūs superherojaus fanai, patys sukūrę ir patys sunaikinę būsimojo Venom’o kostiumą, šis personažas šiandien greičiausiai nė neegzistuotų!FUN FACT:
Iš pradžių buvo planuota Venom’ą sukurti… moteriškos lyties. Tačiau komiksų serijos kūrėjai galiausiai nusprendė, kad skaitytojų akyse moteris neatrodys pakankamai didelė fizinė grėsmė tokiam herojui, kaip Žmogus Voras ir ši idėja liko neišpildyta.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!