Autorius: Patarejas

Inovatyviausias “The Sims” serijos žaidimas yra… “The Sims” ir tikriausiai serija niekada nebus tokia kūrybiška ir galinti nustebinti kokia buvo tuomet, kai Will’as Wright’as pasakė “žaiskim gyvenimą”. Nors vėliau kūrybiškumą sukaustė korporacinės žiurkės ir talento nutekėjimas, “The Sims” vis dar sugeba evoliucionuoti ir periodiškai įtraukti visnaują žaidėjų kartą, kūrybiškumą ir inovacijas pakeisdami klase, išbaigtumu ir nuolatiniu žaidimo mechanikos apvalymu nuo neesminių detalių.

Kaip mes įsivaizduojame ir empiriškai suvokiame, gyvenimo ratas sukasi tam tikrais ciklais – grįžta senos mados, seni kultai, seni pomėgiai, sena muzika tik šiek tiek pasikeitę, pritempti prie modernaus dabarties paveikslo. Mes tarsi turime eilę nuolat atgimstančių kultūrinių idėjų, kurios sklandžiai įsisavinamos kiekvienos naujos kartos jai priimtinu pavidalu. Pavidalu apibrėžiamu technologijos, kurios tobulėjimo kryptis – tiesus ir atgal nesižvalgantis vektorius.

Taip ir su simsais – pirmojo žaidimo ir jo praplėtimo idėjos atgime ir antrame žaidime, ir naujausios kartos – suaugusiuose simsuose. Tai yra žaidimų industrijos pateiktas realus pavyzdys, sakantis: idėjos nesensta – sensta technologijos. Amen.

Apie seksualų “The Sims 3” praplėtimą “Late Night” kalbėsiu iliustratyviai, žaidimo savybes vertindamas “The Sims” serijos amžininko, tinklapio “Hot or Not”. “Hot or Not” kaip ir “The Sims” išgyveno besikeičiančias kartas, prie kurių adaptavosi visus tuos prabėgusius metus nuo 2000-ųjų, vis naujame technologiniame apvalkale išlaikydamas paprastą ir tikriausiai niekada nemirsiančią grožio įkalinimo vertinimo skalėje idėją. Tad kurios “The Sims 3 Late Night” ypatybes ‘hot’, o kurios ‘not’?

Holivudas

ln_holivudas

Praplėtimas inspiracijos sėmėsi iš ankstesnių serijos žaidimų praplėtimų. Į “Late Night” sugula “The Sims Hot Date”, “The Sims 2 Nightlife” bei “The Sims Superstar” praplėtimų idėjos. “Late Night” siūlo dinamišką naktinį gyvenimą bei žvaigždžių spindesį mažųjų žmogiukų pasauliui. Kiekvienas gali tapti žvaigžde, tik reikia įdėti šiek tiek pastangų. Simso “selebričio” statusas kyla bendraujant su kitomis žvaigždėmis, pasiekus pirmąjį lygį, atsiras galimybių jį pakelti atliekant smulkias “viešąsias akcijas” – pvz. išgerti kokteilį beviltiškame bare, sportuoti keturias valandas ar reklamuoti naktinį klubą. Praplėtimas įveda dvi naujas karjeras – kino žvaigždės bei muzikanto, kurių pirmoji tam tikrame etape skyla į režisieriaus ir aktoriaus atšakas. Šios karjeros yra orientuotos į “žvaigždiškumo” kėlimą, todėl “karjeriniai” darbai be karjeros taškų ar finansinio atlygio, duoda dar ir “žvaigždiškumo” taškų.

Tačiau “Late Night” holivudas – ne itin subalansuotas. Pradėjus gyvenimą urbanistiniame Bridgetown’e žaidimo eigoje didžioji dalis simsų sužvaigždėja ir nebelieka nuoširdaus simsiško bendravimo. Net ir užmezgus pažintį su žvaigždūno apsiracijų neturinčiu simsu, su laiku jis sužvaigždėja, o tuomet prasideda skandalai, paparacai ir trys dienos ašarų, kai kas nors paskleidžia gandą, kad žvaigždūnas užsitampęs vakarėlyje prisišlapino į kelnes.

Pa…

ln_boobs

Jokių papildomų komentarų. “The Sims 3” pagaliau perėmė pačią šauniausią rytietiškų MMO savybę – krūtinės “slaider’į”. Nori mažų – bus maži, nori didelių – dideli. Ir jokio silikono. Aišku, dar ten yra kažkokios opcijos “pasixpack’inti” vyrų pilvą, bet tai tik smulkmena. Krūtinės konfigūravimas – apbsoliučiai HOT!

Vampyrai

ln_vampires

Na, vampyrai nėra naujovė simsų pasaulyje, tačiau nuo pastarosio jų viešnagės šis tas įvyko. Įvyko “Saulėlydis”. “Late Night” praplėtime tai kozerinė korta ir kerta ji bet ką. Priešingai nei “The Sims 2 Nightlife” vampyrai čia labiau romantizuoti ir organizuoti – jie uber talentingi, bijo šviesos ir turi privatų VIP lounge’ą. Vampyrų mytybos įpročiai ypatingi, o sugebėjimai antisimsiški – laksto kaip vėjas sugebėjimus mokosi žaibo greičiu, o vietoj alkio jaučia troškulį… simsų kraujui. Be kita ko jie gali turėti vampyrų vaikų… na kurie iš esmės nesiskiria nuo normalių vaikų, jei jūs supratote, ką aš norėjau pasakyti. Iš esmės vampyrai yra jėgą, bet kaip ir holivude, problemėlė yra su miesto simuliacija – iš pradžių, kol visi nauji ir nedrąsūs, gyvenimui jie netrukdo, tačiau su laiku miestas įgauna apokalptinių proporcijų, kai 30 proc. gyventojų sudaro vampyrai, 30 proc. žvaigždės, o likusius 40 – vampyrai žvaigždės.

Tūsai

ln_parties

“Late Night” “tūsai” yra identiški realaus gyvenimo tūsams. Jų gerumas priklauso nuo išgerto nektaro kiekio. Jei klube susirenka pakankami liaudies, atmosfera kaista, prasideda šokiai ant stalų ir filosofiniai pokalbiai su barmenais. Kitais atvejais – liūdesiukas. Vietinėje simsiškoje žiniasklaidoje nuolat talpinamos žinutės apie karščiausius taškus mieste, tad visos linksmybės vyksta būtent ten. Žaidime įdiegta naujovė – grupavimasis. T.y. susiskambinus su draugu galima “prasinešti” per eilę klubų ir barų, o grupėje esantys draugai keliaus kartu. Tačiau naktis yra per trumpa tokiems žygiams, o klubų grafikai itin griežti – atėjo užsidarymo metas, visi išvejami į gatvę – visogero. Dinamiką atima ir patekimo į klubą būdas – “kiečiausios” vietelės įrengtos dangoraižių viršuje, kur galima patekti tik liftu, eilėje prie kurio praleidi 50 proc. vakarėlio laiko. Gelbsti tik tai, kad kita pusė laiko gali būti praleista drąsinant ant stalų šokančias pusnuoges merginas.

Gyvenimas centre

ln_apartment

Stilingų būtų namai į “Late Night” atsikraustė iš paskutinio “The Sims 2” praplėtimo “Apartment Night”. Nuo gyvenimo nuosavame name jis skiriasi tuo, kad į savo butą dažniausiai gali patekti tik beviltiškai ilgai veikiančiu liftu, negali turėti nuosavo automobilio ar net dviračio(nebent jį laikysi kambaryje), negali modifikuoti pastato aplinkos. Pliusas, kad namas gali turėti prabangiai įrengtas bendrąsias zonas – su džakuzi, baseinais ir pan. Kelionėms po miestą palengvinti žaidime įdiegta metro sistema, kuri greitai teleportuoja simsus per stoteles. Pati sistema nėra visiškai realistiška, nes trūkstamus metrus nuo stotelės iki traukos objekto simsai neretai važiuoja taksi.

Kelias į žvaigždes

ln_music

“Late Night” papildo “The Sims 3” naujais muzikos instrumentais – klavišiniais, būgnu, kontrabosu. Žaidime dabar galima sukurti muzikos grupę ir siekti roko žvaigždės šlovės grojant klubuose ir koncertų salėse. Ši galimybė glaudžiai integruota su “selebričių” sistema, tad muzikinė sėkmė priklauso ne tik nuo talento, tačiau ir to, ar žmonės tave dievina.

Konsumerizmas

ln_crowds

“Late Night” kūrėjai pridarė tam tikrų dirbtinio intelekto klaidų, kurių nesibodi ištaisyti iki dabar. Esmė ta, kad mieste visuomet yra viena super vietelė, į kurią nori patekti visi simsai. Kai į miestą nusileidžia vakaras, visi ratuoti, taksuoti ir metruoti pasileidžia į tą vietelę, forumuose vadinamą “rabbit hole”. Ar programinė klaida, ar per skystas testavimas nulėmė tai, kad kiekvieną akimirką kai jūsų nevaldomi simsai nedirba ir nemiega, jie trokšta praleisti toje vietelėje, pamiršdami įsipareigojimus, meiles ir sveiką protą. Į tą vietelę sueina visos žvaigždės ir visi vampyrai – prasideda eilinių žmogučių nuprotėjimas, žmonių medžioklės ir nenutilstantys atodūsiai bei aimanos. Ir taip be galo. Pakviestas draugas neateis į svečius, o atėjęs iš kart pabėgs. Meilužė nepasiliks nakvoti, o visuose kituose miesto klubuose ir baruose vėjas vartys tuščius butelius ir neplautas taures, nes visi jų darbuotojai trinsis toje karštoje vietelėje. Ir kai jūsų simsas įžengs į Prosper Room vip zoną ir paprašys kokteilio, jam atsakys tyla.

Woohoo!!!

ln_woohoo

Nieko naujo. Woohoo džakuzyje su vaizdu į naktinį miestą arba buitinis woohoo lifte, kuris tikriausiai atrodo daugmaž taip.

Hot or Not?

ln_final

“Late Night” yra puikus praplėtimas, tačiau išpildymo kokybė liūdina. Penki mėnesiai po išleidimo, tačiau klaidos ir balanso problemos neištaisytos. Tai būdinga daugumai paskutinių “Electronic Arts” žaidimų. Blogiausia, kad tų problemu tikriausiai jau niekas ir nebetaisys, nes pakeliui – naujas praplėtimas. Keep ’em rollling!

p.s. Jei ne boob slider…

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!