Kovo 7 d. NETFLIX'e pasirodęs pirmasis "The Order" sezonas žadėjo siaubo, juodojo humoro bei mistikos prieskoniais apipintą dramą. Skaitykite žiūrovo nuomonę:

Kovo 7 d. NETFLIX’e pasirodęs pirmasis “The Order” sezonas žadėjo siaubo, juodojo humoro bei mistikos prieskoniais apipintą dramą.

Na, o kalbant realistiškai, pirmasis įspūdis labiau priminė lengvą komediją apie koledžo studentus, kažkur šėšėliuose lūkuriuojantį magijos pasaulį (didžiąją laiko dalį besislėpiantį Belgreivo universiteto rūsiuose) ir supažindino su daug pasitikėjmo nekeliančia istorijos linija apie bernioką, keliaujantį studijuoti į slaptą magijos draugiją tam, kad sunaikintų… savo tėvą.

Visiškai ne stereotipiškai “mistinė” nuotrauka.

Jack Morton – toks pagr. personažo, vedančio mus per painų serialą, istoriją. Jis su savo seneliu jau metai iš metų rezga planus, kaip patekti į slaptą magijos bendruomenę, kuriai vadovauja jo tėvas Edward Coventry. Pastarasis, beje, nė neįtaria, jog kadaise gabalėlį savęs padovanojęs Jack’o motinai, šiandien turi vaikščiojančių pasėkmių. Tuo tarpu Jack’as savo tėvą kaltina dėl motinos mirties ir siekia jam atkeršyti. Apie tai, kad piktasis šeimynėlės planas buvo rezgtas jau ne vienerius metus mes galime suprasti iš maksimaliai stereotipiškai pateikto “plano”: konspiracinių teorijų sienelės, apkaišiotos laikraščių iškarpomis ir Edward’o nuotraukomis (prismaigstytomis strėlytėmis, be abejo, kaip gi kitaip suprasime, kas čia pagrindinis blogiukas). Tokių panašiai primityvių stereotipų kupinas visas serialas ir tai, deja, nesuteikia jam gero skonio.

Still a better love story…

Apie tai, kad planas eisis lėčiau, nei planuota, sužinome vos tik Jack’ui prisistačius į koledžą: ekrane pasirodo jauna blondinė, nekalto labradoro akimis… Tai – Alisa, ji čia mokosi jau ne pirmus metus ir, kaip sužinosime vėliau, yra slaptosios magijos draugijos narė. Čia prasideda ir romantinė serialo linija. Kalbant apie romantinę serialo liniją…

Man tai pasirodė turbūt vienintelis pakankamai nestereotipiškai pateiktas šio serialo momentas. Dviejų pagrindinių herojų santykiai vystosi viso pirmojo serialo sezono metu, tačiau, rodos, nė karto nepriartėja prie tos ribos, kai jau tarytum ir imtųsi darytis aišku, kas dėl ko eina iš proto… ar eina… kur eina… ir ar iš viso nueis. Iki pat paskutinės serialo minutės taip ir netampa aišku, kokio tvirtumo ar nuoširdumo yra ši romantinė kibirkštėlė, o net ir pasibaigus serialui galima išvesti įvairiausių teorijų.

Pagrindiniai serialo herojai.

Taip pat jau pirmojoje serijoje susipažįstame su kitais savotiškai pagrindiniais istorijos personažais – vilkolakiais. Čia jiems priskiriama tauri misija, kilmingas pavadinimas bei įdomi priešistorė, tačiau atitinkamomis vilkolakių animacijomis (tiksliau, tomis 30 sekundžių, kuomet per visas 10 serijų trumpam pasirodo vilkolakis in action) pasirūpinti vis tik nebuvo sugebėta.

Nuspėjamume užmigęs humoras

Serialo humoras? Galbūt jis slepiasi sprendimuose apspręsti žmogaus mirtį ar gyvenimą žaidžiant beer-pong’ą, o galbūt paaugliams itin patraukliose scenose, kuriose užkerėti universiteto dėstytojai manosi užsiimantis seksu su studentėmis. Apie “juodą” humorą čia negali būti nė kalbos.
Galbūt vietos humorui būtų buvę kiek daugiau, jei šios būtų palikta ir mažesniam serialo nuspėjamumui: kol kas visi personažai kaip susitarę atitinka visas istorijai patogias klišes, pradedant nuo pirmos iki paskutinės serijos “bitchy” charakterį demonstruojančiomis kursiokėmis (kurios vėliau įgauna vis daugiau galios ir toliau sėkmingai atstovauja savo bitchy reputaciją – dievaži, kur charakterio raida?) ir užbaigiant charizmatiškuoju blogiečiu, kuris kiekvieną savo žodį taria taip, tarytum bandytų parduoti IPhone (tai, beje, citata iš serialo ir turbūt vienas iš ypatingai retų išties juokingo humoro momentų).

Žinoma, geriau ryškios klišės, nei toks absoliučiai pilkas ir joks pagrindinis personažas, kokiu šiame seriale neabejotinai yra Jack Morton’as. Jam nepadeda ir originalumo nemačiusios situacijos, atskleidžiančios žiūrovui personažo charakteringumą. Vien ką galima pasakyti apie pirmąją Jack’o ir Alisos flirto sceną milžiniškų šachmatų aikštelėje… Scenarijus girdėtas šimtus kartų!

Seriale mistinė atmosfera kuriama remiantis nusibodusiomis klišėmis.

Rodos, viena iš perspektyviausių auditorijų tokiam serialui turėtų tapti burtų ir magijos gerbėjai, tačiau net ir jiems čia nusivilti tikrai yra ko: mistinę atmosferą seriale bandoma sukurti pačiais stereotipiškiausiais “siaubo” (ką? kur?) elementais, kaukėmis iš kaulų ir – omg omg – triukais su pradingstančiomis monetomis. Taip, taip, tai yra mistinis siaubo serialas! Žinoma, vėliau magijos šiek tiek padaugėja, tačiau itin nežymiai ir Hariui Poteriui šis serialas nesiektų nė kulkšnių.

Tiesiog nematau, kur šio serialo istorija dar galėtų tęstis antrame sezone – iš pirmojo sezono net neatrodo, jog jie tam turėtų pakankamai biudžeto… Telieka tikėtis, kad būsiu nustebinta.


Asmeninis serialo vertinimas: 4/10 and still a better love story than twilight.


Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!