Jau dešimtmetį populiarumo nepametanti Lev Grossman'o novelė nenuvilia ir grafinės literatūros pasaulyje, o šįkart joje - ir kaip niekad daug lietuviško prieskonio!

Pradėkime nuo to: knyga yra išties nuostabi. Jau dešimtmetį populiarumo nepametanti Lev Grossman’o novelė nenuvilia ir grafinės literatūros pasaulyje, o šįkart joje – ir kaip niekad daug lietuviško prieskonio! Tačiau apie viską nuo pradžių…

“The Magicians”

“The Magicians” – tai dar 2009-siais pasirodžiusi Lev Grossman’o knygų serija, pasakojanti apie Breikbilso Koledžą Magijos Pedagogijai (Brakebills College for Magical Pedagogy), garsėjantį prestižinėmis magijos studijomis, įspūdingais kerėtojais ir… vos viena, kita mirtimi viename studentų kurse.

New York Times geriausiai parduodamos fantastinės suaugusiųjų literatūros autorius Lev Grossman šia novelių serija susišlavė masines simpatijas, o netrukus buvo išleistas ir to paties pavadinimo serialas, kurio ketvirtąjį sezoną matome jau šiemet.

Ką bendro turi magija ir… Kaunas?

Tuo tarpu, “The Magicians: Alice’s story” – tai “BOOM! Studios” leidžiama originali grafinė novelė, kurios istorija pasakoja pirmosios L.Grossman’o knygos nuotykius vienos iš pagrindinių herojų – Alice Quinn – akimis.

Knygą parašė pripažinta autorė Lilah Sturges (Lumberjanes: The Infernal Compass, Jack of Fables), na o iliustravo ją ne kas kitas, kaip Pius Bak – lietuvis, Kauno gatvelėse geriau pažįstamas kaip Pijus Bakšys.

“Kūrybiniame šios knygos procese mane labiausiai džiugino tai, kad galėjau kurti bei atrasti dar neegzistuojančius grafinius pasaulius. Tai buvo neįtikėtinai smagus procesas, tad jaučiuosi išties aplankytas sėkmės dėl to, kad buvau pakviestas dirbti su “The Magicians” grafine novele” – pasakojo Pijus. “Originali L.Grossman’o novelė jau buvo nuostabi, tačiau tai, kaip Lilah ją adaptavo, yra tiesiog… tobula. Jaučiu, kad kol kas tai iš tiesų bus geriausias kūrinys mano karjeroje, tad negaliu sulaukti, kol fanai turės galimybę perskaityti šią novelę ir įvertinti ją patys!”.

Ar verta čiupti ir skaityti?

“The Magicians: Alice’s Story” pasakoja apie originalioje “The Magicians” visatoje vykstančius įvykius Alice Quinn akimis. Savarankiškai įstojusi į Brakebills koledžą ji netrunka iškilti kaip geriausia savo kurso studentė ir čia pat įsivelia į neišvengiamas romantines pinkles su pagrindiniu Lev Grossman novelės herojumi Quentin Coldwater. Knygoje susipažįstame su magijos studentų išgyvenimais koledže, o netrukus po to stebime jų nuotykius stebuklingame Fillory pasaulyje, kurį kiekvienas save gerbiantis magas pažįsta iš mylimiausių vaikystės knygų.
Net jei iki šiol ir neskaitėte L.Grossman’o kūrybos, ši novelė jus pasitinka su aiškiai nupasakota istorija, nepaliekančia nežinomybės spragų ar beprasmiškai paslaptingų klaustukų. Nuolat vesdama skaitytoją lengvu paslapties šydu apdengtais puslapiais, ši knyga nenuvilia iki pat paskutinio puslapio, o švelni Pius Bak grafika dosniai dalinasi veikėjų emocijomis bei puikiai perteikia nuolat besikeičiančią istorijos atmosferą.

Rekomenduojame: tiems, kurie užaugo su “Hariu Poteriu” ir nori pereiti prie magijos pasaulio suaugusiųjų akimis ; geros fantastinės literatūros bei Lev Grossman’o gerbėjams.

Nerekomenduojame: patiems jauniausiems magijos gerbėjams – knyga jūsų lauks lentynoje jau netolimoje ateityje!

“The Magicians: Alice’s Story” jau galite iš anksto užsisakyti www.GeekShop.lt . Rekomenduojame ir dėkojame Pius Bak už išankstinę galimybę apžvelgti šį nuostabų kūrinį!