#GeekPropaganda skaitytojos straipsnis apie "The Last of Us" žaidimą.

The Last of Us (liet. “paskutinieji iš mūsų”) yra 2013 m. post-apokaliptinis veiksmo ir išlikimo kompiuterinis žaidimas su siaubo elementais. Jį žaidimų pasaulyje puikiai žinoma „Naughty Dog“ studija sukūrė išskirtinai „PlayStation“ konsolėms, taip sukeldama didžiulį nusivylimą PC žaidėjų pasaulyje. Šiandien susipažinsime su dviejų pagrindinių šio žaidimo personažų istorija, todėl – dėmesio! – neabejotinai gręsia spoileriai.

Apie ką mes čia…?

Pagrindinė žaidimo istorija yra žaidžiama vieno žaidėjo, trečiojo asmens perspektyvoje valdant veikėją Džoelį (Joel) ir, kiek vėliau žaidimo eigoje, keturiolikos metų paauglę Elę (Ellie). Veiksmas vyksta 3D grafikos miestų aplinkoje, postakopaliptiniame pasaulyje, kuriame, po mirtinos infekcijos įsisiautėjimo, didelė dalis žmonių yra pavirtę pavojingais mutantais. Džoelio misija žaidime yra išvesti iš miesto 14-os metų mergaitę Elę ir surasti grupę, pasivadinusią „Fireflies“,  kuri galėtų su Elės pagalba sukurti vakciną nuo pragaištingosios infekcijos. Elė yra užsikrėtusi minėtaja infekcija, tačiau, kaip paaiškėja žaidimo eigoje, veikėja taip pat yra jai atspari. Tai paverčia ją vienintele viltimi išgelbėti likusį pasaulį.

Džoelio istorija

Veiksmas prasideda 2013 metais, kai JAV pasklinda mirtina
parazitinė infekcija. Kariuomenė siekia sunaikinti užkrėstuosius bei sudaryti saugos zonas sveikiesiems. Džoelis kartu su broliu Tomiu ir dukterimi Sara bando pabėgti iš viruso proveržio zonos, tačiau mieste kyla sumaištis, nes užkrėstieji ima pulti sveikuosius. Pabėgimo metu Džoelio 12-metė duktė yra nušaunama kareivio. Taip su žaidimo kontekstu mus supažindino įžanginis ir išties skaudus filmukas.

The Last of Us

Praeina 20 metų po infekcijos įvykių. Užkratas jau pasklido visame pasaulyje, kurio didesnioji dalis taip pat virto griūvėsiais. Džoelis ir jo draugė Tesa užsiima nelegalia vaistų ir ginklų prekyba vienoje iš saugos zonų Bostono mieste, kurioje glaudžiasi sveikieji žmonės. JAV taip pat yra susikūrusi maištininkų organizacija „Fireflies“, kurie kovoja su vyriausybės terorizmu prieš paprastus žmones. Mieste vyrauja smurtas. Per vieną ginčą dėl ginklų siuntos, Džoelis ir Tesa susipažįsta su „Fireflies“ lydere Merilyn, kuri jiems patiki išvesti iš miesto 14 metų mergaitę Elę. Bandant išsprukti iš miesto Tesa žūsta ir Džoeliui tenka vienam su Ele keliauti po JAV bei surasti pagrindinę „Fireflies“ grupę, kuri galėtų atrasti vakciną prieš mutacijas bei sustabdyti virusą.

Elės istorija:

Dalis Elės istorijos yra pasakojama „The Last of Us: Left Behind” žaidimo plėtinyje, išleistame 2014 metais. Čia pasakojama žaidimo priešistorė apie Elės ir jos mokslų draugės Raily (Riley) nuotykius iki Elei sutinkant Džoelį. Žaidimas valdomas per Ele ir prasideda „The Last of Us“ epizode sunkiai susižeidus pagrindiniam veikėjui Džoeliui. Elei beieškant vaistų, veiksmą keičia jos prisiminimai apie įvykius iš praeities. Šiame pagrindinio žaidimo plėtinyje atskleidžiama kaip Elė užsikrėtė infekcija.

Bene viena skaudžiausių žaidimo siužeto akimirkų buvo tuomet, kai atsiskleidė tikrieji Elės jausmai Raily. Elė ją mylėjo ne tik kaip draugę, todėl besišlaistant po miesto griuvėsius bei linksmai leidžiant laiką drauge, Elė savo jausmus Railei atskleidė vienu, daugumos “The Last of Us” gerbėjų pamėgtu būdu – bučiniu. Tai buvo viena gražiausių, garsiausiai nuskambėjusių akimirkų žaidime, tačiau taip pat ir skaudžiausių, nes būtent po šio Elės veiksmo mergaites užpuolė virusu užkrėstieji mutantai. Draugėms pavyksta pasprukti nuo užpuolikų, tačiau vėliau abi veikėjos pastebi įkandimo žymes ir suvokia, jog nebeturi daug laiko. Jos suvokia, kad mirs…

Pabaigai…

Ar Jums, skaitytojams, verta giliau pasidomėti šio žaidimo istorija? Mano nuomone – tikrai taip. Būtent šis žaidimas, padaręs įspūdį ne tik man, bet ir visam pasauliui, padėjo susivokti, jog turėtume vertinti tai, ką turime: maistą, buitinius reikmenis, mylimus žmones ir kitus, rodos, savaime suprantamus dalykus. Juo labiau, viena pagrindinių veikėjų – Elė – puikiai parodo, jog merginos tikrai nėra tokios gležnos gėlelės, kokiomis dauguma jas laiko. Manau, jog Elės jausmai Raily buvo labai gražūs ir šilti, jie parodė, jog nesvarbu kokia tavo lytis, odos spalva ar orientacija bebūtų, meilės nusipelnome visi. Buvo labai skaudu matyti, kaip Elei vos spėjus prisipažinti Railey, viskas buvo taip pat greitai ir nutraukta.

Tai tokia tad mano nuomonė ir didžiulė rekomendacija “The Last of Us” žaidimo serijoms. Antrosios serijos istorijos apžvalga pasidalinsiu jau visai netrukus.