Skaitytojos apžvalga apie ypač laukiamą "The Last of Us" žaidimo tęsinį.

Kad ir kaip bebūtų apmaudu, antroji “The Last Of Us” žaidimo dalis dar nėra išleista, o ir išleidimo data nepaskelbta. Tačiau turiu du neblogus kabliukus apie šio žaidimo tęsinį: pirmasis yra žaidimo treileris, o kitas – kūrėjų paviešinta žaidimo gameplay nuotrupa.

Antrosios žaidimo dalies istorija vystoma praėjus penkeriems metams po pirmosios “The Last Of Us” dalies įvykių. Deja, mirtinas užkrėstųjų mutantų virusas vis dar gyvuoja, o Elė (Ellie), kuriai jau 19 metų, turi naują merginą – Diną (Dina). Tačiau ar Elės laimė truks ilgai?

Through The Valley…

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „the last of us 2 wallpaper“

2016 m. išleistame antrosios žaidimo dalies anonse, pagal pirmą žaidimo kūrėjų versiją, ši dalis turėjo suktis apie meilę, tačiau panašu, kad viskas pakryps keršto ir įniršio link. Kaip buvo matyti pačiame anonse, kambaryje su lavonu pagrojusi ir sudainavusi garsiąją “Through The Valley” dainą, Elė kruvinu veidu pasako Džoeliui (Joel), jog suras ir nužudys visus likusius. Kad ir kas tie “jie”, kad ir ką jie padarė, žinant Elės karštą būdą, galima numanyti, jog jiems geruoju nesibaigs.

Žaidimo pristatyme – naujos siužeto versijos

Antrosios žaidimo dalies gameplay ištrauka, išleista 2018 metais, paliko nerealų įspūdį man, kaip žiūrovei, bei likusiam pasauliui, kaip ištikimiems žaidėjams.

Susijęs vaizdas

Gameplay veiksmas prasidėjo pastate, kuriame dauguma žmonių linksminosi kaimo šokiuose, o pačiame centre tykiai prie baro bestoviniuojanti Elė kalbėjosi apie ankstyvą kelionę su nauju ir dar nematytu vaikinu žaidime – Džesiu (Jesse).
Dar nesibaigus Elės ir vaikino pokalbiui, jį nutraukė naujoji veikėja su apyranke, spėjusi sužavėti didžiąją daugumą gerbėjų – Dina. Ji kaip mat pasigriebia Elę už parankės ir nusitempia į šokių aikštelės vidurį. Nors Elė jaučiasi nedrąsiai, Dina šią priverčia kartu sušokti lėtą šokį. Elė sunerimsta, kai beveik visi žmonės, esantys kambaryje sužvelgia į jas, tačiau Dina ją nuramina su romantišku bučiniu, kuris (manau, kalbėsiu už daugumą gerbėjų) buvo vienas įspūdingiausių visoje žaidimų istorijoje.

Bevykstant jautriai akimirkai, ekranas užtemsta ir pamatome naują vaizdą: Elė skrodžia nežinomo vyro gerklę peiliu. Taip nutrūkus jautriai akimirkai žaidimas pereina prie istorijos tęsinio ir veiksmo. Kaip tai supratau aš, tai – Elės prisiminimai, tačiau dėmesį atkreipia ir kitokios versijos link nukreipia nedidelė smulkmenėlė: Elė čia segi minėtosios merginos apyrankę. Kadangi pilnas žaidimas dar nepasirodė, gerbėjai gali tik spėlioti kas nutiko: ar Dina mirė, o jos apyrankę, kaip prisiminimą, segi Elė? Ar apyrankė pirmiausia priklausė Elei, o ši ją dovanojo Dinai? Kol kas galime tik spėlioti.

Žaidimas kupinas pamokų

Nors galime tik įsivaizduoti visas galimas žaidimo situacijas, o išleidimo data dar nepasirodė, su nekantrumu galiu drąsiai teigti, jog šis žaidimo projektas bus įspūdingas. Šio žaidimo kūrėjai iki šiol nenuvylė, tad kodėl turėtų nuvilti dabar? Juo labiau, tikiu, jog į šį projektą dedama daug pastangų. Juk patys žaidimo kūrėjai teigė, kad “The Last Of Us” fanai turi suprasti kūrėjų pastangas bei įdėtą darbą į projektą. Kūrėjų teigimu: “Niekas nemyli mūsų sukurtų veikėjų labiau, už mus ir mes to nedarytume ir nekurtume, jei nemanytumėme, jog tai gera idėja”.

Pabaigai, norėčiau pasidalinti savo nuomone: Ar “The Last Of Us” žaidimas gali ko nors išmokyti? Mano atsakymas – taip. Nors šis žaidimas kupinas smurto ir skausmo, jis yra puikus dabartinio pasaulio atspindys. Žaidimo pagrindinis tikslas – išgyventi, tad kuo skiriasi dabartinė pasaulio santvarka? Niekas nesikeičia. Mes kovojame. Tik ne dėl maisto, ar gyvybės, o darbo vietų, eilėse prie prekystalių, sporte ir t.t. Kad ir kaip pažiūrėsime – gyvenimas tarsi viena, didelė kova.

Šiaip ar taip, visame šiame dideliame chaose Elė sugeba neprarasti ryžto ir stengiasi kovoti iš paskutiniųjų. Ko mus, kaip gerbėjus ji gali išmokyti? Visų pirma – nepasiduoti. “The Last Of Us: Left Behind” dalyje, Elė ir kiek ankščiau pasirodžiusiame pirmosios dalies aprašyme aptartoji Railey (Riley) po mutantų įkandimų buvo pasiryžusios nusižudyti. Tačiau Elė to nepadarė. Ji atsilaikė. Atlaikė virusą ir liko gyva. Būtent Elė, nors ir netikra ir išgalvota veikėja gali įkvėpti daugumą žmonių nepasiduoti gyvenimui.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!