Autorius: Patarejas

Gimiau Radviliškyje, o Radviliškis, kaip žinia, geležinkeliečių miestas, tad norom/nenorom (labiau norom) “Ticket to Ride” yra vienas mėgstamiausių man stalo žaidimų.

Žaidimo lenta – regiono žemėlapis (priklausomai nuo turimos žaidimo versijos – JAV, Europa, Šveicarija ar Skandinavija) su miestais, kuriuos jungia traukinių bėgiai. Žaidimo tikslas – įsigyti geležinkelio atkarpas tarp miestų taip, kad susidėtų reikiamas maršrutas. Skamba nesuprantamai? Paaiškinsiu.

ticket2

Žaidimo pradžioje žaidėjai gauna ribotą skaičių vagonėlių, bei pradines žaidimo kortas – kelis maršrutus bei keturias traukinių korteles. Maršrutų kortelėse nurodyta kuriuos miestus turite sujungti ir kiek taškų gausite jei tai padarysite. Žemėlapyje miestai sujungti įvairiaspalviais langeliais jų skaičius ir spalva nurodo kiek ir kokios spalvos traukinių kortelių jums reikės, norint užsitikrinti šią atkarpą. Tarkime jūs turite dvi juodas ir dvi oranžinines traukinių korteles bei kelis maršrutus, kurių vienas yra tarkim Njū Jorkas – Majamis. Siekdami įvykdyti maršrutą, jūs sumokate dvi juodas ar dvi oranžines traukinių korteles ir užsitikrinate atkarpą Njū Jorkas – Vašingtonas. Žaidimas vyksta tradicine tvarka – žaidėjai vykdo ėjimus paeiliui. Taip jūs siekiate įvykdyti visus savo turimus maršrutus, o jei juos įvykdote, pasiimate naujų. Laimi žaidėjas surinkęs daugiausiai taškų. Taškai skiriami už įvykdytus maršrutus, bei įsigytas atkarpas. Bonusiniai taškai skiriami ilgiausio maršruto savininkui.

Žaidimo mechanika remiasi atsitiktinumu bei žaidėjų interesų susikirtimu, tad varžymosi momentas žaidime egzistuoja ir tai suteikia jam cinkelio.

Ticket to Ride gali žaisti nuo 2 iki 5 žaidėjų. Ir nors dviejų žaidėjų žaidime tarpusavio konkurecija minimali, žaidimo įdomumas nuo to ypatingai nenukenčia.

ticket1

Ticket to Ride galite rasti daugumoje žaislų parduotuvių bei prekybos centrų. Žaidimo kaina svyruoja apie 130-140 Lt. Tiesa, parduotuvėse rasite tikriausiai originaliąją Ticket to Ride versiją su Amerikos žemynu. “D6” galite rasti europinį bei Šveicarijos variantus. Man teko žaisti originalųjį, o įsigijęs esu europinį (nes yra Vilnius!). Originalusis šiek tiek paprastesnis, o europietiškas turi papildomų taisyklių. Įdomūs abu, tad ir rekomenduoju abu.

Jei turite papildomų klausimų – klauskite komentaruose.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!