Autorius: LightR

Kaip ir planavau ankščiau, pirmas mano naujų metų įrašas bus apie sugrįžusį draugiškąjį kaimyną žmogų vorą. Tiesa sakant sugrįžo net keturi. Ne, aš nejuokauju. Tai tiesa, keturi voražmogiai, keturios skirtingos dimensijos ir keturi skirtingi žaidimo stiliai.

Žaidimas prasideda nuo to, jog mums įprastas žmogaus voro priešas Mysterio bando pavogti iš muziejaus paslaptingų galių turinčią likimo lentelę. Komiksų herojaus lemties taisyklė – atsidurti reikiamu laiku reikiamoje vietoje, suveikia ir čia – žmogus voras užklysta į muziejų, stengdamasis sulaikyti blogiuką. Perturbacijų muziejuje eigoje entuziastingasis didvyris persistengė ir sudaužė lentelę. Jos dalys pabyra po skirtingas visatas. Tuomet iš niekur atsiradusi senutė  Madam Web paprašo visų 4 dimensijų voražmogių pagalbos.

“Shattered Dimensions” – ne atviro pasaulio tipo žaidimas. Ką tai reiškia? O gi tai, jog nebus galimybės laisvai lakstyti po Niujorką šokinėjant nuo vieno pastato ant kito. Yra keturiolika lygių, kuriuose keliaujame jau nustatytu keliu, neturėdami jokios galimybės nuklysti į šoną. Kiekviename lygyje tikslas išlieka toks pats: nugalėti piktadarį ir atimti iš jo lentelę. Tai gan greit imtų kelti žiovulį, jei ne keturios skirtingos žmogaus-voro pasaulio dimensijos. Visos skirtingos ir įvairiai įdomios.

Web-hammer
Web-hammer

Pirmoji visata priklauso Amazing Spider-Man. Tai žmogus voras, kurį mes įpratę matyti su raudonai mėlynu kostiumu. Na nieko naujo apie jį čia pasakyti kaip ir nėra. Kaip visada šmaikštus ir energingas. Su juo kovos gana įdomios, tačiau greit pabostančios. Man beveik visus priešus pavykdavo nugalėti vien voratinklių atakomis. Nes dabar jos tapo labiau fantastiškos ir stipresnės. Iš savo voratinklių galima formuoti visokius kūjus ir priploti savo priešą taip, kad daugiau neatsikeltų. Tai paįvairino kombinacijas, bet smarkiai palengvino kovos sistemą. Dabar daugelį priešų svaidai į orą tarsi plunksnas. Todėl žaisdamas pasigendi sudėtingų kovų. Per kurias spaudinėdamas įvairias kombinacijas, sulaikai kvapą. Šio voro visatoje, kausies prieš mums įprastus ir žinomus priešus tokius kaip  Karvenas medžiotojas ar Smėliažmogis. O ir pati žaidimo aplinka ypač spalvota ir įvairi, puikiai tinkanti klasikiniu žmogui vorui.

Grakštus ir elegantiškas
Grakštus ir elegantiškas

Antroje dimensijoje – juoduoju symbiote kostiumu pasidabinusio Peterio Parkerio pasaulis. Žaidime jis pavadintas Ultimate Spider-Man. Čia žmogus-voras yra itin stiprus. O tokį jį padaro įniršio galimybė. Aktyvavus ją, tu tarsi tampi nemirtingu, jokie priešai tiesiog nespėja smogti, prieš tau juos ištaškant į visas keturias pasaulio šalis. O tas pats įniršio stulpelis daužant priešus vis atsinaujina. Šio voražmogio aplinka labiau nutolus nuo miesto. Kartais niūri, kartais linksma. Priklauso nuo blogiuko, prieš kurį kovoji.

Raikiri
Raikiri

Trečioje visatoje mums patikėtas valdyti Spider-Man 2099. Tai ateities žmogus voras. Man pradžioje jis pasirodė gana rimtas. Bet pažaidus jo visatoje viskas ėmė bliukšti. Pats veikėjas nėra toks jau nevykęs. Turi papildoma funkcija, kuri leidžia sulėtinti laiką. Tai tikrai naudinga, nes dažnai tenka išsisukinėti nuo skriejančių raketų ir panašiai. Tačiau šios visatos aplinka pagal mania visiškai nenusisekus. Visur vienoda aplinka, mažai ryškių spalvų. Pastatai atrodo identiškai, išėjęs iš vieno kambario, atrodo kad įėjai vėl į tą patį. Na vienintelis dalykas kas man patiko, tai bosai. Šioje visatoje man leido pamatyt kaip atrodo ateities Goblinas, na čia jis vadinamas Hobgoblinu ir turi nemažai kietų prietaisų. Yra ir dar keli, bet apie juos patylėsiu, pamatysite patys.

Get over here!
Get over here!

Paskutinėje visatoje, man įdomiausioje valdome Spider-Man Noir. Tai pats įdomiausias ir rimčiausias žmogus voras iš visų. Šioj visatoj mes naudosimės visais šešėliais, kuriuos tik rasime, sėlinsime, bei pulsime iš pasalų. Kartais tenka pasukt galva, kaip pereit tam tikrą vietą nepastebėtam. Tai vienintelė visata, kurioje kartkartėmis tenka pagalvoti norint keliauti toliau. Noir visata tobulai sukurta jam. Visi aplinkos daiktai išdėstyti būtent taip, kaip ir turėtų būti. Šešėliais vaikštantis žmogus voras – stealth gerbėjams, tad nemėgstantiems tokio žaidimo proceso, tai gali pagadinti nuomonę apie žaidimą.

“Shattered Dimensions” įdomus ir turintis kuo nustebinti, tačiau žaidžiant kartkartėmis akis bado pasikartojimai – tokie kaip žmonių gelbėjimo misijos. Laikui bėgant nori nenori pradedi jų nekęsti, bet vis tiek privalai juos gelbėti. Žaidimo metu renkiesi voro taškus, už kuriuos perki papildomas kostiumų savybes ar naujus kombo derinius. Dar didelį pliusą galima dėti už tai, jog žaidimas siūlo gana didelę įvairovę kostiumų. Kiekvienas žmogus voras turi po 4 kostiumus. Vieni gana linksmi, kiti tiesiog prašosi uždedami. Bet, kad atsirakint visus 16 kostiumų teks nemažai padirbėti.

“Spider-Man Shattered Dimensions” žavi savo naujovėmis ir suteikta galimybe pažvelgti į keturias skirtingas žmogaus-voro visatas. Kitkas yra, nes yra. Yra kaip yra. Tiesiog yra.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!