Stan Lee teigė, jog Žmogaus Voro prigyjimą nulėmė itin didelė paauglių paklausa komiksams: taip užgimė personažas, su kuriuo tapatintis galėtų bene kiekvienas to meto nepilnametis.

1962 m. “Fantastic Four” sėkmė įkvėpė tuometinį MARVEL redaktorių Stan Lee sukurti dar vieną super herojų. Legendinis komiksų kūrėjas teigė, jog Žmogaus Voro prigyjimą nulėmė itin didelė paauglių paklausa komiksams: taip užgimė personažas, su kuriuo tapatintis galėtų bene kiekvienas to meto nepilnametis.

Šiandien pirmąjį Spider-Man pasirodymą fiksuojantis komiksas yra parduodamas už 454,100 dolerių.

Atstumtasis moksliukas – tokiu pirmąjame “Spider-Man” komikse pristatomas Peter Parker personažas. Vos per kelis puslapius čia papasakojama daugeliui paauglių pažįstama istorija apie mokyklos “kietuolius”, nuviliojančius visas merginas, ir akiniuotus moksliukus, kurie savo paguodą randa mokslo pasaulyje. Praėjo beveik 60 metų, o paauglių aktualijos nesikeičia, ar ne?

Vienas iš žymesnių šio personažo pataikūniškų momentų paauglių auditorijos atžvilgiu pasimato tuomet, kai šis atranda savo galias. Skirtingai negu absoliuti dauguma iki tol egzistavusių super herojų, jis nepuolė gelbėti pasaulio ar gaudyti nusikaltėlių – vietoj to bičiukas pasuko šou verslo link! Būtent tai tapo vienu iš kertinių momentų, pavertusių Žmogų Vorą tokiu suprantamu ir savotiškai artimu personažu kiekvienam bent kartą gyvenime su atskirtimi susidūrusiam paaugliui. Atsiprašau, bet o ką JŪS darytumėt, jei staiga pataptumėte kiečiausiu miesto vyruku?!

Jei iki šiol neesate susipažinę su Žmogaus Voro istorija ir nė nenutuokiate, kaip ten atsitiko, kad Peter Parker’is galiausiai atsisakė šlovės spindulių ir patapo mums įprastu super herojumi – nuoširdžiai rekomenduojame paskaityti pilną komiksą šio straipsnio pabaigoje. Nepaisant kelių smulkmenų, tai išties graži, pilnavertiškai išbaigta istorija, itin skoningai pateikianti dažnai ne taip jau ir jaukiai susiskaitančius moralus jauniesiems skaitytojams. Be to, tokius “pirmuosius” komiksus turbūt įdomiausia skaityti ir dėl to, kaip aiškiai jų pagalba pasimato pokyčiai, palietę personažus keliaujant modernių dienų link. Pavyzdžiui, pirmasis Spider-Man’o kostiumas puošėsi ne tik mums įprastu raudonu/mėlynu printu, bet ir tinkliniais pažąstukais (oficialiai jie vadinami “webbings”, bet pripažinkit, pažąstukai skamba so much betta!)

Taigi, linkime malonaus skaitymo. Nepraleiskite progos užmesti akį ne tik į pirmąją Spider-Man’o istoriją, bet ir į kitus šio žurnalo komiksus: argi ne smalsu kaip 1962 m. pasaulis atsispindėjo komiksų puslapiuose..?

SKAITOME: AMAZING FANTASY #15

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!