Autorius: Artojas

Savaitgalį turėjau progos šiek tiek atidėti savo G15 (senąjį modelį) ir pasidžiaugti pasiskolinta MS naujiena SideWinder X6. Pradžiai derėtų paminėti tiek, kad kelis metus prasėdėjus su G15, perlipti ant kažko kitko yra gan sudėtinga. Daug, kas mane toj klaviatūroj erzino, bet kaip įvairius žanrus propaguojančiam geimeriui, ji buvo nepakeičiama.


MicroSoft Sidewinder X6

Nepakeičiama iš esmės dėl kelių dalykų. Visų pirma tai krūva programuojamų mygtukų ir lengvas macro įrašymas. Makro komandas galima suvesti ir susieti su pageidaujamu mygtuku tiek realiu laiku žaidžiant, tiek naudojantis G15 programine įranga. Šiaip daugiausiai laimės makro aprašai atnešė žaidžiant MMO. Ten susimesdavau įvairiausius general chat‘ui skirtus pranešimus, kuriuos kartas nuo karto reikia paspamint.  Kituose žaidimuose ten paprastai įrašau paprastas kelių paspaudimų kombinacijas, arba tiesiog sukeliu mygtukus išmėtytus po visą klaviatūrą į vieną krūvą. Pavyzdžiui jei žaidime daugiau meniu langų ir jie iškviečiami keliais mygtukais kur žemėlapis (M), inventorius (I), užduotys (J) o koks tai trakeris (B), susimetu juos tiesiog kaip G1 G2 G3. Viskas šalia, patogu ir aišku. Nereik grybaut. Smulkmė tai aišku, bet kai įpranti, darosi sunku atprast. Dar privalumas naktinis mygtukų apšvietimas, kurio reikia žaidžiant vakarėjant ar naktį tinkle. Pačiai žaidimo eigai tai esmės neturi, nes rankos guli ten kur joms reik ir problemų nekyla, bet štai bendraujant su kitais žaidėjais, švieselė labai praversdavo.
Nuo Diablo 2 laikų labiausiai mano nekenčiamu mygtuku buvo tapęs „Win“ mygtukas. Ir žaidžiant žaidimus, kur kartais staigiai reikia spustelt „Alt“ šis mygtukas yra nekenčiamas iki šiol. Dėl to, kad staigiai spaudžiant per „Alt“ būna, kad pasispaudžia ir „Win“ po ko seka nelabai įdomi kelionė į desktop‘ą, ar geresniu atveju žaidimas pradeda „gliučint“ mėgindamas pateikti windozės meniu. G15 turi tumblerį. Perjungi jį ir „Win“ mygelis neveikia. Baigei žaidimus, perstatai tumblerį atgal ir viskas. Dar G15 turi LCD ekraną, bet aš visada buvau šalininkas minties, kad jis yra labiau dėl vaizdo nei dėl naudos. Naudojau aš jį kai kuriuose MMO vietoj add‘onų, tačiau dažniausiai jis man padėdavo taupyti elektrą klausant muzikos. Galėdavau išjungti monitorių nes visa informacija apie grojamą muziką matoma LCD ekrane. Va tokios vat smulkmenos buvo pas tą G15. Pakeisti ją norėjau jau senai. Iš esmės dėl to, kad ji niekada nebuvo tyli, o po poros metų tarnybos įsismagino tiek, kad žmona rašydama laišką už dviejų uždarų durų, klaviatūros sukeliamu triukšmu, sugeba mane prikelti iš saldaus miego. Turėdamas G15, mėginau kelias kitas klaviatūras, bet vis kažkas buvo ne taip ir ryžto kažką keisti vis pritrūkdavau. Iki šio savaitgalio. Panašu, kad būsiu radęs kažką, kas galbūt artimiausiu metu pakeis G15. Tai jau pradžioje minėta MS SideWinder X6.


Ta pati klava. Iš kitos pusės.

Pradėti reik nuo to, kad Sidewinder‘is, nepaisant išankstinių nuostatų kurias turėjau, vis dėlto yra gražesnis ir jaukesnis nei G15. Aišku tai skonio reikalas. Bet žiūrėdamas X6 nuotraukas įsivaizdavau, kad jis labai agresyvus ir kosminis. Iš esmės X6 turi ir agresyvumo ir kosmonautikos elementų, bet padėta ant stalo kur buvo G15 ji atrodo geriau. Jaukesnė, smulkesnė, daugiau prabangos elementų (pvz.: glossy apdaila apie mygtukus).  Na jei lygint X6 su senąją G15, tai G15 dabar man atrodo kaip kirviu daryta, nors iki šiol buvo visai nieko :). X6 turi reguliuojamą mygtukų apšvietimą. G15 apšvietimas veikė trim režimais, X6 turi ne mygtuką o suktuką, tad kiek šviesos atsuki, tiek tavo. Visai smagi opcija. Pati klaviatūra šviečia raudonai, programuojami žaidimams skirti mygtukai gintariniai.  Pabandžiau žaisti. Iš kart teko nusivilt. X6 yra ganėtinai žemo profilio klaviatūrą, tad persėdus prie jos nuo G15 patraukus ranką, vėl taikliai ją numesti ant WASD darosi sunku. Prireiks laiko kol įsivažiuosiu, bet tai menka problema. Net išvis ne problema. Tai supratau kitą dieną, rašydamas žaidimo apžvalgą. Supratau, kad žemesnio profilio klaviatūra tikrai leidžia gerokai greičiau ir patogiau spausdint. Spausdinant klaviatūra netriukšmauja, mygtukus liesti minkšta ir malonu. Na bent jau kol klaviatūra nauja.

Ypatingai gerą įspūdį paliko X6 dugnas. Klaviatūra turi keletą guminių kojelių, kurių pagalba, ji tiesiog prilimpa prie stalo. Labai patogu, nes G15 nors ir turi analogiškas gumeles, vis tiek azartiškiau žaidžiant pamažu nučiuoždavo kur nors labai nepatogiai.

Pati klaviatūra gali veikti trimis režimais, vienas darbui, du žaidimams. Kiekvienam iš režimų, galima paprogramuoti keletą mygtukų, žaidimų režimuose by default atjungtas „Win“ mygtukas. Režimų perjungimui naudojamas „Bank“ mygtukas esantis viršutinėje X6 dalyje. Aišku, kas liečia makro funkcijų naudojimą, tai X6 kaip ir G15 kiekvienam žaidžiamam žaidimui naudoja atskirus profilius, ir juos aktyvuoja automatiškai paleidus žaidimą.

Iš įdomesnių detalių galima paminėti „Cruise Control“ mygtuką, kuriam labai gerą panaudojimą ras pvz.: Far Cry 2 žaidėjai. Mygtuko veikimo principas papratas. Spaudžiam pvz.: W mygtuką ir kartu su juo paspaudžiam „Cruise Control“, nuo šios akimirkos klaviatūra galvos, kad W yra nuolat nuspaustas. Turint galvoje, kad vis daugiau ir daugiau žaidimų persikelia į milžiniškas atviras erdves, ši funkcija tikrai išpopuliarės. MMO žaidimuose ją atlieka „Num Lock“. Nuo WOW laikų. Manau tam fronte niekas nesikeis. Nors aš pratinuos naudoti „Cruise Control“, vien dėl to, kad mane užknisa tai įjungtas, tai išjungtas Num Lock ir visi dėl to kylantys nepatogumai.


All 0f y0ur gl0w are b3l0ng t0 u5!

X6 skaičių dalis yra nuimama. Ją galima nuimti ir permesti į kairę klaviatūros pusę. Nusiima ir prisitvirtina numpadas labai lengvai, savo vietoje jį laiko magnetukai. Kam tai reikalinga? Na pasak MS inžinierių, tai labai pravers žaidėjams, nes permetus numpadą į kairę pusę, visi jame esantys mygtukai tampa programuojami. Tokiu būdu X6  suteikia žaidėjui 30 programuojamų mygtukų per du klaviatūros darbo režimus. Senoji G15 šioje vietoje jų duoda 54. Bet tiek jų tikrai nereikia. Aš vargiai ir 18 išnaudoju. Tad tas X6 numpado perjunginėjimas man labiau primena išsidirbinėjimą, nors kas žino, gal kokiems rimtesniems simuliatoriams ir rasiu panaudojimą. Greičiausiai visai puikiai šis triukas suveiktų su strategijom, kur kiekvienam mygtukui būtų galima prirašyti po pastato statymo funkciją. Ypač tų pastatų, kurių statyba vyksta per submeniu ir standartiškai gali tekti paspausti 2-3 mygtukus. Na įsigysiu Red Alert 3 ištestuosiu.

Trūkumai. Taip X6 jų turi. Man labiausiai truko USB Hub‘o. G15 jį turi. Ankstesnis MS modeliukas Reclusa jį irgi turėjo, o štai X6 nebe. Kodėl? Nežinau. Išsprendžiau problemą prijungdamas USB prailginimo kabelį tiesiai į PC. Kitas niuansas labai mažučiai F1-F12 mygtukai. Na ir kodėl jie tokie maži? Darė klaviatūrą geimeriams, tai turėtų žinoti, kad F serijos mygtukai vieni labiausiai naudojamų. Visai nejutau malonumo stengdamasis pataikyti per F5 patys žinote kam :). Nėra jokio LCD ekrano. Na nėra ir nereikia. Kol kas aš jo nepasigedau.


O šitas graužikas mano namuose apsigyveno kai netikėtai gavau jį dovanų. Gerą pusmetį jis mėtėsi kažkur stalčiuj, nes į nieką nenorėjau keisti savo G7. Kai eilinį (t.y. antrą) syki nusitrynė G7 kojyčių teflonas, nutariau naujos nepirkt o išmėgint kažkur besivoliojantį Sidewinder. Išmėginau. Nepasakyčiau, kad labai patiko. Praėjo kažkiek laiko ir skupumas paėmė viršų. Sidewinder’is liko tarnyboje ir jaučiu ilgam. Iš esmės ne bloga pelė, o komplekte buvo tris komplektai pakaitinių kojelių…

Kaina. Panašu, kad ant Lietuvėlės X6 kainuos apie du šimtus litų. Kas yra pigiau nei G15, tačiau brangiau nei G11. Pats šiai akimirkai dar dorai ir neapsisprendžiau ar X6 ant mano stalo įsitaisys ilgesniam laikui. Juolab, kad neesu dar čiupinėjęs naujojo G15 modelio kurį labai vaizdžiai aprašė Žpat. Pakamuosiu kokią savaitėlę ir jei neišlys jokių trūkumų ar broko, manau kad jos labai norėsiu. Nepaisant to, kad šiaip tai aš jos agresyvokam ir ryškokam dizainui jaučiuosi vos vos per senas :).

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!