Autorius: Mangirdas

vyksta didžiausia žaidimų paroda Europoje „Gamescom“, kuri sutraukia šimtus tūktančių žaidėjų, tūkstančius žaidimų kūrimo bei leidybos kompanijų bei kitų verslo atstovų. Šiemet renginys vyks rugpjūčio 21-25 dienomis ir žada būti kaip niekada didelis, nes švenčia savo 10 metų sukaktį.

Praeitais metais „Gamescom“ sukvietė daugiau nei 350 000 lankytojų iš viso pasaulio, tačiau taip buvo ne visada. Didžiausia Europos žaidmų paroda savo istoriją pradėjo dar visai kitu vardu ir kitame mieste. Renginio ištakos – 2002 metais gimęs „Games Convention”, kuris buvo organizuojamas Leipcige. Palyginus su dabartiniu renginio populiarumu, tuometiniai skaičiai buvo nedideli – pirmaisiais savo metais „Games Convention“ sukvietė 80 000 lankytojų. Bėgant laikui renginys vis augo, o 2008 metais esamą renginį buvo nuspręsta nutraukti ir jį pervadinus perkelti į Kelno miestą, kuris tuomet turėjo vieną didžiausių parodų centrų Vokietijoje.

Nuo pat savo debiuto, „Gamescom“ stebino žiūrovus visiškai naujų ar dar net neišleistų žaidimų anonsais ir, ypač, galimybe juos išbandyti patiems. Pirmojo „Gamescom“ halėse buvo galima rasti tokius žaidimus kaip „Bioshock 2“, „Call of Duty: Modern Warfare 2“, „Starcraft II“, „Diablo III“, Borderlands“ ir daugybę kitų žinomų projektų. Be to, „Sony“, būtent pirmojo „Gamescom“ metu, pirmąkart Europos publikai pristatė ir „PlayStation 3 Slim“ konsolę.

Šiemet, renginio organizatoriai tikisi dar kartą pagerinti lankomumo rekordą ir nustebinti net visko mačiusius žaidimų entuziastus. Daugiau apie šį ir kitus didelius žaidimų kultūros renginius galite sužinoti šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje:

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!