Autorius: Artojas

Japonijos vyriausybė praneša, kad šiemet skiriant aukščiausius apdovanojimus už nuopelnus kultūrai, į nusipelnusių asmenų sąrašą bus įtrauktas ir legendinis žaidimų kūrėjas Shigeru Miyamoto.

Apdovanojimai už išskirtinius nuopelnus kultūrai Japonijoje teikiami kasmet, lapkričio 3 dieną (Kultūros dieną). Laureatai kviečiami į apdovanojimų ceremoniją, kuri rengiama imperatoriaus rūmuose, o vėliau dar syk atšvenčiama Tokijaus mieste. Šiemet į kultūrai ypač nusipelnusių asmenų sąrašą įtraukiamas 21 žmogus (tame tarpe ir Shigeru Miyamoto), dar šeši asmenys bus apdovanoti aukščiausiu apdovanojimu – Kultūros Ordinu. Šis ordinas paprastai teikiamas žmonėms jau anksčiau patekusiems į kultūrai nusipelniusių asmenų sąrašą, o laureatus nominuoja švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministrai. Išklausiusi ministrų poziciją, speciali komisija pateikia rekomendacijas valstybės premjerui, kurio kabinetas priima galutinį sprendimą.

Shigeru Miyamoto, 66 metų amžiaus žaidimų dizaineris (ir vienas svarbiausių asmenų Nintendo korporacijoje), žaidėjų tarpe švelniai vadinamas Mario tėvu.