Autorius: Mangirdas

Žaidimų industrijoje galime rasti nemažai pavyzdžių, kuomet pokštas tampa realybe. Būtent taip užgimė legendinis „Goat Simulator“, „Blizzard“ prisitrolino su pandomis, o štai visai neseniai „Darkflow Software“ vyrukai, kurdami Antrojo pasaulinio karo šaudyklę „Enlisted“, sugalvojo papokštauti pašiepdami dabartines žaidimų madas ir pristatydami „Cuisine Royale“. Balandžio pirmosios pokštas sutraukė galybę žaidėjų, tad kompanijai neliko nieko kito, kaip tik plėtoti šią mintį.

„Cuisine Royale“ – tai nemokamas battle royale žanro žaidimas su labai aiškia virtuvės tematika. Kaip ir kituose šio žanro žaidimuose mes įkrentame į žemėlapį su krūva nepažįstamųjų ir stengiamės išgyventi vis mažėjančiame mūšio lauke. Tradiciškai loot‘iname bandydami išvengti pašalinių akių, tačiau vietoje šalmų čia ant galvos maukšlinamės puodus ar kiaurasamčius, kuprinę pakeičia pirkinių krepšys, šarvus atstoja vaflių keptuvės, o paramos siuntos mūšio lauke atsiranda šaldytuvų pavidalu.

Visus vaistus, gėrimus ir kitus veikėjo patobulinimus čia pakeičia maistas, kurio dabartinėje žaidimo versijoje tikrai nemažai – įvairiuose pakampiuose rasime besimėtančių dešrų, kumpių, keptų kalakutų ir taip toliau. Maistas žaidime suteikia tam tikrus bonusus – kai kurie patiekalai mums atstato gyvybes, kai kurie leidžia įgauti greičio ir panašiai.

Gamescom prezentacijos metu, žaidimo kūrėjai prasitarė, kad būtent maistas taps centrinė ašimi ir žaidimo sezonuose, kurių pirmasis turėtų startuoti jau kitą mėnesį. Pirmasis teminis sezonas pristatys į žaidimą itališkos virtuvės patiekalus ir įvairius kosmetinius daiktus susijusius su šios šalies patiekalais. Kiekvienas naujas, vėliau sekantis sezonas koncentruosis į vis kitos šalies virtuvę ir leis žaidėjams atrakinti vis naujų kosmetinių niekučių.

Nors iš pirmo žvilgnio, žaidimas gali pasirodyti nerimtas, tačiau jam netrūksta ir unikalaus taktinio gilio. Komiškai ant žaidėjo nugaros maskatuojantys puodai ir keptuvės čia tarnauja ne tik kaip šarvai, tačiau ir kaip pranšimas priešininkams, tad žaidėjui atsiranda galimybė rinktis mažesnį šarvų kiekį, tačiau išlikti negirdimu mūšio lauke. Taip pat galime pasirinkti lakstyti su prijungta lašeline, kuri nuolat atstatinėja veikėjo gyvybęs, tačiau taip pat išduoda mūsų poziciją, kuomet slepiamės už tvoros ar žolėje.

Atskiru žodžiu norisi paminėti ir žaidimo ginklus bei šaudymą. Kaip minėjome pradžioje, „Cuisine Royale“ naudojasi „Enlisted“ žaidimo varikliu, tad šaudymas žaidime išties malonus. Negana to, ginklai žaidime taip pat pasiskolinti iš šio žaidimo, kuris sukurtas antrojo pasaulinio karo tematika, tad „Cuisine Royale“ iš tiesų yra vienintelis battle royale žanro žaidimas su autentiškais Antrojo pasaulinio karo ginklais.

Išmėginti žaidimą tikrai verta, nes jis visiškai nemokamas ir išties kokybiškai sukaltas. Jei ieškote kažko rimto, greičiausiai neliksite sužavėti, bet jei po sočios vakarienės norisi smagiai praleisti valandėlę su neįpareigojančiu battle royale, duokite šansą ir „Cuisine Royale“.