Šitas padaras nusileido tiesiai iš jūsų košmarų!

Gegužės 10 d. pasirodančioje “Pokemon: Detective Pikachu” premjeroje mus pasitiks daugybė mielų, pūkuotų, galbūt net švelniai besikandžiojančių pokemonų ir… vienas mimas. Kol dauguma pokemonų primena įvairius gyvūnėlius, Mr.Mime atrodo kaip keistas, neišbaigtas žmogelytis ir daugumai žiūrovų naujajame live-action filme kelia šiurpulį. Panašu, kad taip pasirodė ne vien tik mums: filmo režisierius Rob Letterman turėjo nuversti nemažus kalnus, kad Mr.Mime apskritai pasirodytų ekrane.

Keisčiausias Letterman’o filmas

Kad Mr.Mime turi būti filme, Letterman’as nusprendė vos tik susipažinęs su pagal kompiuterinį žaidimą sukurtu filmo scenarijumi: “Detective Pikachu” žaidime veikėjas turi bendradarbiauti su Mr.Mime personažu, kad gautų reikiamą daiktą. Taip jau sutapo, kad beskaitydamas scenarijų, režisierius taip pat žiūrėjo ir film noir detektyvą…

“Aš pagalvojau, kad būtų tikrai juokinga, jei su Mr.Mime sužaistume klasikinę film noir detektyvinės apklausos sceną” – pasakojo Letterman’as.

Kaip galime įtarti iš filmo anonso, šią idėja režisieriui pavyko išpildyti. Tiesa, Mr.Mime pasirodė esantis sudėtingas pašnekovas: vietoj to, kad atsakytų į klausimus, jis mimikuoja savo atsakymus, dažnai siekdamas suskelti kokį pokštą. Siekiant tikroviškumo, šiai scenai konsultuoti Letterman’as pasamdė tikrą mimą, su kuriuo ir repetavo būsimo filmo scenas. Nors ir būtų smagu tai įsivaizduoti, pačio filmavimo metu mimas vis tik nedalyvavo ir pagr. filmo aktoriui teko dirbti su žaliuoju kostiumu apsirengusiu aktoriumi, kuriam ant pilvo buvo užklijuoti Mr.Mime ūgį atitinkantys akių obuoliai.

“Tai buvo keisčiausias ir nejaukiausias filmavimo momentas. Vien tik bandydamas jį paaiškinti jaučiu, kaip mano galva nori sprogti. Nuoširdžiai sakau, kartą net norėjau nutraukti filmavimą ir atsisakyti šio epizodo, jis atrodė tiesiog neįmanomas. Tačiau galiausiai būtent jis tapo viena ryškiausių, žiūrovų mėgstamiausių filmo scenų. ” – pasakojo Letterman’as.

mr mime

Personažas iš jūsų košmarų

Nors originaliai buvo kuriamas pagal varlės dizainą, Mr.Mime filme atrodo gerokai panašesnis į mažą pokemonžmogį, idealiai tinkantį jūsų košmarams. Situacijos negerina ir tai, ką apie personažą pasakoja Bulbapedia: pavyzdžiui, ar žinojote, kad tos į plaukus panašios ataugos ant Mr.Mime galvos yra visai ne plaukai?

Anot Bulbapedijos, “mėlyni dariniai, atspindintys klouno plaukus, auga iš jo plikos, rožinės galvos” ir, kad ir kas tai bebūtų, panašu, kad iš tos pačios medžiagos sudarytos ir personažo kojos – “jo tamsiai mėlynos pėdos užsiraito aukštyn iki galiukų”. Taip, taip, tie mėlyni “bateliai” – visai ne batai, o tęsinys to, kas auga ant personažo galvos! Jeigu po viso šito ėmėte įtarti, kad personažas iš viso nedėvi rūbų – esate visiškai teisūs. Visa tai, ką iki šiol laikėte apranga, yra dalis Mr.Mime kūno. Net ir tie didžiuliai antpečiai yra sudaryti iš… odos.

“Pats nemaloniausias momentas šio filmo gamyboje buvo būtinybė gauti The Pokemon Company leidimą šiam personažui rodyti. Turint omeny, kad personažas turėjo būti atkurtas kiek įmanoma realistiškiau, [ir turint omeny visas priežastis, išvardintas aukščiau – red.past.] jie tik pasižiūrėjo į mane ir pasukiojo galvą: ne, tai bus pernelyg keista, kraupu ir neįmanoma pateikti. Aš priėjau iki to, kad turėjau kreiptis asmeniškai į The Pokemon Company prezidentą, kuris tik nusijuokė ir davė leidimą filmuoti.” – pasakojo filmo režisierius.

Neįmanomas dizaino iššūkis

Mr.Mime pateko į filmą, tačiau sulaužė bene visas iš anksto nustatytas personažų dizaino taisykles: filmo kūrėjai niekaip nesugebėjo pritaikyti realaus pasaulio fizikos taisyklių tam, kaip veikė personažo kūnas ar tam, iš ko jis buvo padarytas. Letterman’as teigė, jog “personažas svyravo ant ribos tarp “kraupu” ir “juokinga”, kol galiausiai po ištisos amžinybės mums pavyko sukurti tai, ką matote šiandien”.

Yra daugybė priežasčių, dėl ko verta laukti artėjančio “Pokemon: Detective Pikachu” filmo: anonsas atrodo tikrai daug žadantis, be to, mums visiems iš tiesų įdomu pamatyti “gyvus” pokemonus po šitiek metų nostalgiškų žaidimų kartu. Tik ar nesapnuosime košmarų po Mr.Mime?… Premjeros nekantriai laukiame jau gegužės 10 d.


Nepraleiskite progos pamatyti išankstinę “Pokemon: Detective Pikachu” premjerą nemokamai! #GeekPropaganda kviečia į Pikachu Flashmobą ir nemokamą seansą: https://www.facebook.com/events/1181794828646784/


Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!