Autorius: Artojas

Šie metai Lietuvos žaidimų industrijai yra išties įspūdingi. Dar tik kovas, o mes jau galime pasigirti didžiausiu Lietuvos istorijoje GameJam’u, aktyviu kūrėjų dalyvavimu cross-media renginiuose ir ne prisitrynusių, o kviestinių ir įdomių svečių rolėje. Taip pat mes turėjome eterio. Kalbėjome apie žaidimų kūrimą, apie žaidėjų problematiką ir apie moterų rolę industrijoje.

Visa tai plinta kaip virusas ir šį pavasarį daugelio žaidimų kūrėjų, bei entuziastų širdyse plazda drugeliai. Taip ir turi būti!

Ne nuostabu, kad kovo aštuntosios proga, vienas mūsų skaitytojų ir „Mokslo Sriubos“ bendraautorius publikavo tekstą kuriame dar sykį palietė moterų temą. Vėliau žmonės ten dalinosi nuomonėmis, kol nutiko tai:

kristina

Tuo ką pasakoja Kristina sunku patikėti. Tiesą sakant aš suirzau, nes buvau įsitikinęs, komentaras iš piršto laužtas. Visų pirma todėl, kad esu bendravęs su DAUG žaidimų kūrėjų ir tokios situacijos tiesiog neįsivaizduoju. Antra — taip pat pažįstų visą tuntą Lietuvos žaidimų kūrėjų studijose dirbančių, žavių ir savo darbą puikiai išmanančių moterų. Dailininkės, rinkodarininkės, viešųjų ryšių specialistės ir vadovės. Galbūt asmeniškai nesu susipažinęs su žaidimų programuotoja, bet esu tikras, kad jų irgi yra!

Jau žiojausi rašyti, kad Lietuva pasikeitė, kad komentaras neatspindi realybės, o jei tokia istorija ir buvo — šiandien ji neįmanoma. Norėjau sakyt, kad nevalia primetinėti industrijai stereotipų remiantis vienu, senu potyriu, kai… mane šast ir nuginklavo.

Tai visiškai atskira tema, ir su aukščiau esančiu pokalbiu tiesiogiai nesusijęs įvykis, kuris turi netiesioginę sąsają. Akimirką aš sudvejojau, ar Lietuvos žaidimų kūrėjus pažįstu taip gerai, kaip įsivaizdavau. Nes nutiko štai kas:

oleg

Trumpas pokalbio apibendrinimas: Charlie Oscar vadovas Sergejus Klimovas džiaugiasi susitikimu su ministerijos ir ekonominių agentūrų delegacija, kurio metu buvo aptariami mokesčiai. Twitteris nebūtų twitteris jei tokios žinios nesulauktų reakcijos ir ji buvo. Game Insight evangelistas Olegas Pridiukas (2000+ sekėjų) pastebėjo, kad Lietuvoje mokesčius valdo aukštos ir grakščios blondinės. Indie kūrėjas iš Rusijos pasigauna šią pastabą ir atsako komplimentu visoms Lietuvos moterims į ką Olegas, gan netikėtai atsako „Mes labai stengiamės. Kaip ten bebūtų tai yra pagrindinis šios šalies eksporto produktas“.

#trollingtuesday, bent jau mano galva situacijos negelbėja, o tik pablogina, nes be jo dar galėtum pagalvoti, kad čia kažkoks nesusipratimas. Per akimirką, ganėtinai džiugią žinią nešęs pranešimas virto tragikomišku pasivaikščiojimu ant ribos tarp neskoningo pokšto ir paniekos. Tai tiesiog nepriimtina. Ir nejauku.

Kaip žmogus kasdien sergantis už žaidimų industriją aš nuoširdžiai ATSIPRAŠAU už Olegą ir šį įvykį. Tai nėra ir negali būti Lietuvos žaidimų industrijos standartas.

Tikiu(osi) tai nepasikartos.