Autorius: Toxis

Jau antra diena kaip vis atidėjinėju prisėdimą aprašyti savo Kinect’o įspūdžius. Ne dėl to, kad su juo kažkas negerai, todėl, kad niekaip nesugebu susitart su savim dėl išvadų: kinect’as, žaltys, mane “išdūrė”! Ne, ne ne ta prasme, kuria jūs greičiausiai pagalvojote, tiesiog visi mano spėjimai, kai kurie garsiai pareikšti ir čia – buvo sutraiškyti.. Ar tai blogai? Ne, aš mėgstu būti nustebintas, bet ar aš esu nustebintas gerąja prasme… Štai tie šiuo klausimu aš kol kas užstrigau. Bet, gal išdėstymas minčių ant popieriaus padės rasti ir šį atsakymą.

Taigi spėjimas/baimė Nr. 1, neatlaikęs realybės: “Kinect’as netilps mano kambaryje”. Pasirodo nėra jis toks super jautrus erdvei (sąlyginai). Taigi – kelių aukštis jam yra pakankamas – 3 metrai tolyn – irgi.

Spėjimas/baimė Nr. 2, Apšvietimas: žiema užsnigus stoglangius (gyvenu palėpėje), ir iš galo šviečiant lempom – kinect’as vistiek normaliai veikia. Taip, norint, kad jis atpažintų tave iš veido, iš nugaros šviečiančios lempos nepadeda – nenuostabu, matyt jis mane mato kaip Jėzų su aureole:). Bet normalioje šviesoje, atlikus visus pirminius poravimosi šokius (kitaip ta procesą pavadint sunku) – jis tikrai atpažįsta veidus. O tai, kaip ir valdymas balsu, nors realiai nėra labai būtina – yra nuostabus pigus triukas nustebint susirinkusius draugus ar giminaičius.

Kinect tikrai nebuvo katės pirkimas maiše (Toxis per Kinect pristatymą Lietuvoje)
Kinect tikrai nebuvo katės pirkimas maiše (Toxis per Kinect pristatymą Lietuvoje)

Pradiniams testavimams pasirinkau kartu su kinect’u ateinantį ir man pristatyme labai patikusį kinect adventures, ubio “your shape – fitness evolved”, harmonix’o “Dance central” – ir po ilgų apmąstymu, nes prezentacijoje jis man visai nepatiko – “kinect sports”… Taigi apie visus trumpai:

“Kinect Adventures” – tai dar vienas mano spėjimas, kuris absoliučiai nepasiteisino – taip, jis labai smagus, jis puikiai išnaudoja kinect’ą ir žaidimą tiek vienam, tiek keliese ir… jis dulka besisukdamas mažiausiai, nes priešingai nei mano prognozės, bent jau mano draugų rate jį pilnai nukonkuravo kitas mano prognozes sudaužęs žaidimas.

“Kinect Sports” – šitas, pristatymo metu absoliučiai manęs nesužavėjęs žaidimas, buvo šeštadienio vakaro žvaigždė. Viskas, pradedant boksu (po kurio kitą dieną pusė dalyvių negalėjo pakelt “nei rankyčių nei kojyčių”), baigiant “party games” – buvo nerealiai smagu. O ką, jau kalbėt apie bowlingą, kuris ne tik kad, ganėtinai tikroviškas (žaidėjų surinktos sumos ne daug skyrėsi nuo realiai renkamų sumų), bet ir gali pilnai pakeist realų susirinkimą pažaist bowlingą – kodėl? Jei nesat bowlingo meistrai, greičiausiai jūs renkatės tik pasėdėt, papliurpt, pagurkšnot alų ir pamėtyt kamuolius. Čia gi galima daryt viską tą patį, tik nesinervint, kad kažkam “reikia mest, o jis žaltys rūko – taigi laikas eina!!”. Kinect sports – tai kažkas panašaus į wii sports, tik daug smagiau.. Visgi ta kinect’o savybė, kad iš arčiau nei ~metro jis tiesiog nebemato žaidėjo yra kertinė. Tiesą pasakius – nenustebčiau, jei ji yra ne techninis apribojimas, o padaryta specialiai. Visgi niekas neatstums “spangtelėjusio prietelio”, besimosikuojančio kumščiais toliau nuo televizoriaus, geriau nei užrašas “move back” ir supratimas, kad “tavęs nebemato”. Taigi čia mes išvengiam pagrindinio wii trukumo – formulės PsudaužytasTV(x=C2H5OH|y=wii)/P(y).

kinect3

“Dance central” buvo dar viena mano sudužusi prognozė, bet kai pagalvoji – tiesiog pati prognozė buvo per daug optimistiška. Dance central yra smagus, tikrai gerai išpildytas žaidimas… kuris, bent jau musų kompanijoj neprigis tikrai. Kodėl, žinant, kad guitar hero turėjo didelį pasisekimą? Ogi todėl, kad fantazija tapti “šokio žvaigžde, šokio asu”, nėra ir nebuvo apsilankius matyt nei vieno iš musų galvose. Yra labai sunkiai verčiamas angliškas posakis “I can’t relate to that”. O tiesą pasakius ir dainų sąrašas nėra būtent tas, kuris mane sužavėtų. Jei atvirai, tai radau porą dainų, kurios man apskritai patinka, ar, bent jau galiu klausyt.. O jei visai atvirai – kurias esu girdėjęs.

Gal, kada nors išleidus Dance Central “the golden 80′ and 90′ hits” jis ir ras kažkokį atgarsį mano sustabarėjusioje sieloje. Kaip ten bebūtų. Pats žaidimas palaiko tik vieną žaidėją vienu metu, galima žaisti “battle” – t.y. vienas žaidėjas keičią kitą (kaip break dance’o kovos – žr. “Jason Nevins and run DMC – it’s like that” klipą). Patį šokį galima treniruotis atskirom sekcijom, kur ne tik judesį tau gali pakartot sulėtintai, bet ir parodyt, kurią kūno vietą judini neteisingai. Taigi žmonėms mėgstantiems šokti, ar norintiems pasitreniruoti ir pasirodyti kaip jūs pasakiškai judate kokiame nors klube – tai bus labai smagus dalykas (tiesa dėl dainų trūkumo ir judesių sudėtingumo, jums matyt teks išmokt tik kelis šokius, o tada ilgai ir nuoširdžiai skalaut klubus laukiant kol pasigirs jūsų mokamas šokt gabalas)…

Ir pabaigai – ubisofto “Your shape – fitness evolved”. Na – šitas dalykas – žaidimu to net nepavadinčiau – yra visiškai ir totaliai UBER. Imho, jei jūs norite pirkti sporto klubo abonentą, bet eiti ne kilnot sunkumų, o užsiimti kažkokia aerobika, joga, ar kažkuo panašaus – šitas dalykas yra absoliučiai ir visiškai būtinas. Taip, gal būt – kaip rašo pasileidus patį “žaidimą” – jis niekad neatstos trenerio – bet iš mano patirties šitas terminas tereiškia, kad šitas treneris nepareikš “na ir taip toliau” ir nenueis pas koki nors žymiai svarbesni asmenį tai tu:). Vienas perspėjimas iš anksto – neišjunkit konsoles po pradinio klausimyno ir “keliu pratimukų” – taip, dūsimas ir kosėjimas plaučių gabalais nėra labai smagu, bet jei jūs nepadarysite bent vienos papildomos “routine” – tiesiog nebus išsaugotas jusų progresas ir kitą dieną teks tą patį daryti iš naujo:).

kinect4

Taigi reziume. Kaipgi pats Kinect’as? Ar jis tėra vienadienis žaislas kuris dulkės ant jūsų televizoriaus po poros pabandymų? Ar jis vertas tų pinigų? Sunku į tai atsakyti vienareikšmiškai. Tai tikrai nėra tas stebuklas, kuris, kaip tikėjausi bus įjungtas kiekvieną vakarą ir “suves šeimas”. Taip, jis tikrai nuostabus dalykas, jei pas jus bent karts nuo karto renkasi draugai. Vien bowlingas ar tiesiog atsitiktinės party play rungtys gali būti tiesiog šaunus “fonas” verčiantis bent kiek pajudėti ir praskaidrinantis paprastą pasisėdėjimą. O toks dalykas kaip “Your shape” tikrai užtikrins kinect’o naudojimą.

Taigi, sakykim taip – vien fitnesas ir bowlingas “atpirks” patį kinect’ą ir žaidimų kainas jau per porą/trejetą mėnesių – bet būkim realistiški – bowlingas daugelio žaidžiamas ne dėl pačio žaidimo, o dėl “dislokacijos pakeitimo” – o “your shape” deja nekomplektuojamas su baseinu, pirtimis, jacuzzi ir aplink beslankiojančiomis  “kiaunėmis”. Trumpas atsakymas būtų toks – jei tie ~520 LT už kinectą jums bus didelis kąsnis iš gyvenimo, bet jūs tikitės, kad jūs sutaupysite ateityje, nes kinectas atstos visas kitas pramogas – kol kas nepirkite. Ramiai pasitaupykite, palaukite, kas pasirodys dar. Jei jūs planuojate pirkti konsolę ir laužotės, ką imti, ar wii, ar xbox su kinect – mano nuomone atsakymas vienareikšmiškas – kinect. Jei tie pinigai jums nėra labai didelė suma, o savo namuose jūs bent retkarčiais rengiate vakarėlius draugams – tai tikrai bus smagus vakarėliu priedas, o tokie žaidimai kaip you shape ar šokiai leis jums kinectu džiaugtis paprastais vakarais.