Autorius: Patarejas

Sėdėjo Microsoft XBOX aksesuarų padalinio marketingistai ir svarstė, kaip paskatinti tos niekam nereikalingos XBOX360 Live Vision kameros pardavimus. Mąstė, mąstė ir sumąstė:”Ogi tegu ima kokia žaidimų studija, na kokie Codemasters ar dar kažkas ir sukuria žaidimą, kurio negalėtum žaisti be kameros. Žaidimą apie filmus – na kamera, filmai – DERA GI! Papuoškim viską pigiomis dekoracijomis ir leiskime žaidėjui laimėti kokį netikrą Oskarą. Argi ne geniali mintis?”

Kaip tarė, taip ir padarė, tad pasaulio žaidimų parduotuvių lentynose atsirado žaidimas, “leisiantis jums tapti kino žvaigžde” – “You’re in the movies”. Žaidimas naudoja seną ir nūnai paprastą kaip trys kapeikos technologiją, kai fonas už jūsų atvaizdo ekrane iškerpamas ir pakeičiamas fikciniu – spalvotu ir labai efektingu fonu. Anksčiau per nacionalinius kanalus sukosi kažkokia muzikinė laida, kuri panašiu principu kepė tuometinių pop žvaigždžių “klipus”. Tik va – “You’re in the movies” jums dainuoti nereikės – reikės vaidinti.

mov2
Nesidžiaukite – tai žaidimo kūrėjų studijoje nufilmuota “aktorė”, kuri užpildo tas roles, kurioms neturite žaidėjų prie tv ekrano.

Žaidime gali dalyvauti iki keturių “aktorių”. Kad bėgimo, smūgiavimo, baimės ir panašių veiksmų ir emocijų vaidinimas nebūtų rutina, viskas vykdoma paprastų žaidimukų forma – pvz sukant įsivaizduojamą lanką, ar dirbant įsivaizduojamu pneumatiniu plaktuku. Žaidėjai po vieną ar po kelis kviečiami į sceną ir ten vaidina savo roles. Priklausomai nuo to, kaip jie žaidžia tuos mini žaidimukus, gauna tam tikrą “žvaigždiškumo” reitingą. Nusifilmavus visose scenose, žaidimas kviečia į filmo peržiūrą. Geriausiai pasirodęs žaidėjas, t.y. surinkęs daugiausiai “žvaigždžių”, laimi Oskarą už geriausią vaidybą.

“You’re in the movies” yra labai paprastas ir labai nykiai atrodantis vizualine prasme, atrodo tarsi iliustratorius piešęs scenas visą darbą atliko per 15 minučių. Vadinamųjų filmų siužetai neypatingi, jie iš esmės atitinka filmo treilerio formą, kuriame nėra vientiso pasakojimo o tiesiog skamgiu užkadriniu balsu iliustruojamos tam tikros scenos.

Estetinis pasitenkinimas taip pat priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis filmavote – koks apšvietimas, koks fonas. Paprasčiausiomis sąlygomis labai į akis krenta nekokybiškas Live Vision kamera filmuotas vaizdas, o esant margam fonui, jūsų siluetas iškerpamas nekokybiškai ir galiausiai viskas atrodo kaip absurdo teatras.

mov3
Minižaidimukai nors ir labai paprasti ir primityvūs, yra visai linksmi… bent jau kurį laiką.

Tačiau “You’re in the movies” išskirtinis tuo, kad skatina žaidėją judėti, tarsi kokį patrakusį Wii Sports maniaką. Žaidimo sugebėjimą pakelti žaidėjo užpakalį nuo sofos visada laikiau kiekvieno žaidimo pliusu.

Mano apibendrinimas būtų toks: jei planuojate pirkti Live Vision kamerą (kad ir kam jos jums reikėtų, gal pvz jungti prie PS3), tai visiškai apsimoka ją pirkti “You’re in the movies” pakete, nes perkant atskirai, kamera kainuoja tiek pat. Jei dar galima gauti nemokamą žaidimą, kodėl gi ne?

Jei visgi jus domina pats žaidimas, tai siūlyčiau neskubėti. Didelė tikimybė, kad “You’re in the movies” jus pritrauks tik trumpam ir galiausiai nusivilsite. Tačiau jei namie laksto jaunieji geimeriai, tai nebejotinai “You’re in the movies” gali tapti nerealiu hitu, įtraukiančių į veiksmą visą šeimą. O laikas praleistas kartu šimteriopai vertingesnis, net jei jis praleistas prie konsolės, o ne kažkur miške su erkėmis.

ŽPat.