Autorius: Patarejas

Kaip ir nemažai kitų tautiečių, vakar teko garbė apsilankyti kaimyninėje Lenkijoje. Kelionės tikslas – shopping’as, su prioritetine preke – pampersais. Aišku, mano “taikiklyje” buvo ne tik pampersai, bet ir intelektualesnės prekės – video žaidimai.

Iš pirmo, antro ir trečio žvilgsnių, Lenkijoje dominuoja PC geimingas. Kauno dydžio Lenkijos mieste Bialystoke, MediaMarkt parduotuvėje PC žaidimams skirtos lentynos užima kone 90 proc. viso žaidimus parduodančio ploto. Žaidimų asortimentas platus, yra ir senesnių žaidimų, išleistų aka “good value” serijomis, taip pat ir visi naujausi žaidimai bei gigantiškos šių žaidimų kolekcinės pakuotės. Jei Lietuvoje jos yra didelė retenybė ir deficitas (WoW Wotlk), tai Lenkijoje pardavinėjami masiniam vartotojui skirtoje technikos parduotuvėje. To pačio WotLK (“Wrath of the Lich King”) kolekcinio leidimo prikrauta pilna lentyna už visiškai priimtiną kainą – 300 zl. (apie 225 Lt).

Tiesa, didžioji žaidimų dalis yra pilnai lokalizuoti. Tokia šalis kaip Lenkija, kurioje nuo šiemet jau galima studijuoti video žaidimų kūrimo specialybių, turi resursų ir rinką tokiai politikai. Taip ir pasiūloma gera kaina, ir suteikiama galimybė žaidimus pirkti ir žaisti žmonėms, nemokantiems anglų kalbos. PC žaidimų kainos svyruoja nuo 25 iki 170 zl. (zloto kursas – 0,76 lt už 1 zl).

Konsolių žaidimų lentynose situacija skurdi. Apie 20 žaidimų skirtų Xbox ir kiek mažiau PS3 ir kitų konsolių taitlų. Tačiau yra nemažas casual tipo žaidimų su priedais pasirinkimas – tokių kaip “Guitar Hero”, “Lips”, “Singstar” ar “You’re in the movies”. Žaidimų kainos ne itin skiriasi nuo Lietuvos, tačiau yra vienas niuansas – Lenkijoje kainos zlotais, o Lietuvoje litais. Šių dienų kursas, kaip jau minėjau, 76 lietuviški centai už vieną zlotą, tad vien dėl valiutų skirtumo, galima išlošti apie 25 proc. kainos. Minusas yra nedidelis pasirinkimas (Varšuvoje tikiu kad situacija daug palankesnė konsolėms). Aš jau turiu suplanuotą kelionę į Londoną rugpjūčio pabaigoje, tad pinigėlius skirtus žaidimams pasilikau tai datai.

Tačiau nors artimiausi Lenkijos miestai nėra itin patrauklus, galvojant apie konsolinių žaidimų pirkimą, situacija pasikeičia, kai tikslas yra ne žaidimų, o pačios konsolės pirkimas. Dėl palankiai susiklosčiusių sąlygų vakar į Lietuvą importavome vieną Xbox 360 Premium – sveikinimai jį įsigijusiam kolegai. Bundle paketas su dviem žaidimais (“Kung Fu Panda” ir “Lego Indiana Jones”) kainavo 899 zl, kuriuos pavertus į mūsų nacionalinę valiutą gausime neįtikėtinai juokingą kainą – 675 Lt.

Buvo ir puikus pasiūlymas galvojantiems apie PS3 įsigijimą. Playstation 3 ir Killzone 2 (tas, kuris gavo labai aukštus įvertinimus išankstinėse apžvalgose) bundle’as, kone analogiškas šitam,  – 1150 zl – (880 Lt).

Tad vienareikšmiškai – jei galvojate apie konsolės pirkimą, ar turite nenumaldomą poreikį pirkti kolekcines žaidimų pakuotes, bei netingite nuvažiuoti 300 kilometrus pirmyn atgal, tai Lenkija tam yra ideali, sutaupysianti tikrai nemažai litų.

ŽPat.