Autorius: Patarejas

Microsoft Sidewinder žaidiminių pelių flagmanas (na kol nepasirodė X8) Sidewinder yra monumentalus (taip, aš mėgstu žodį monumentalus, nes jis toks… na… monumentalus:) pavyzdys, kaip nugręžti papildomą dolerį (doleris čia ne kaip konkreti valiuta, o kaip pinigo simbolis), paturbinus pelę iš esmės  ne itin būtinais feat’ais (ypatybėmis).

Sidewinder – jau senokai rinkoje pasirodžiusi pelė, kuri cit. “Pirma pasaulyje su LCD ekranu”. Uber, ar ne? Net jei tas ekranas tik pusės kvadratinio centimetro dydžio ir nesuteikia jokio pranašumo prieš analogiškus konkurentų produktus, ar tą pačią X5. Ekranas rodo einamąjį pelės jautrumo nustatymą, bei įrašytų makro komandų ikonėles.

side2
Microsoft Sidewinder pakuotės turinys – ar verti svareliai, LCD ekranėlis ir keli rinkiniai pelės pėdučių papildomų 70 Lt?

Tad klausimas, ar tos papildomos savybės ir ekranas verti tų papildomų dolerių. Sidewinder yra analogiška Sidewinder X5, apie kurią rašiau anksčiau. Jos korpuso dizainas ir ergonomika yra identiška pigesniąjam variantui, tačiau vizualiai atrodo, kad medžiagos šiek tiek kokybiškesnės. Prasukimo ratukas priešingai nei X5 modelyje yra ne guminis, o metalinis. Pelė reaguoja maksimalia 2000 dpi raiška, kurią galima keisti naudojimosi eigoje trijų centrinių mygtukų pagalbą į 800 ar 400 dpi.

Pelės pakuotėje rasite keletą aksesuarų – tai ir pelės pėdutės – jei esamos susidevės, taip pat keturi svareliai, kuriais galite pasireguliuoti savo pelės svorį, sudedami juos į pelėje esantį stalčiuką. Nenaudojamus aksesuarus galite saugoti pridedamoje masės dėžutėje, kuri tvirtinasi prie pelės kabelio, taip anot gamintojų suteikdama galimybę pajusti belaidės pelės laisvę.

Visos kitos Sidewinder savybės – analogiškos mano jau aprašytajai X5, tad kartotis nenoriu. Iš esmės Sidewinder serijos pelės turėtų tam tikrą pasisekimą, na bent jau imponuotų man, jei būtų ergonomiškesnės. Pelė pernelyg masyvi, o griežtų linijų ir formų dizainas dar labiau apsunkina rankos ir minčių simbiozę su šiuo įvesties įrenginiu. Gal mano pripratimas prie mažesnių gabaritų pelės veikia pojūčius, tačiau Sidewinder yra tarsi plyta su lengvai pasiekiamais bet sunkiai paspaudžiamais papildomais mygtukais ir šaltu metaliniu, grubiai besisukančiu prasukimo ratuku.

side3
Stalčiukas svareliams, nors tam tikrais atvejais galima laikyti pakramtytą kramtomąją gumą, ar aspirino tabletes.

Tai, kad Sidewinder toli gražu ne itin gera pelė įrodo faktas, kad jau dabar jos, kaip pagrindinės Microsoft geimingo pelės pozicijas perima 4000 dpi monstras X8. Ir nors iš nuotraukų matosi, kad dizainas pakeistas ne itin smarkiai, belieka tikėtis kad bevieliškumas šiek tiek kompensuos tą nemalonų “plytos rankoje” jausmą.

ŽPat.