Autorius: Last human

Ne, tai ne indėnas ir ne knyga. Kalbu apie Playstation portable(toliau PSP). Prisimenu, kai pirkau pirmąjį PSP, geros būklės FAT modelį vos už 300 lt, iš draugo. Tada parduotuvėje nusipirkau du žaidimus: „Tomb Raider: Anniversary“ ir „Ridge Racer“. Po kiek laiko pasinešiau į „Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi“. Tai buvo laikai, kai kiekvieną rytą atsikėlęs galvojau, koks stebuklingas daiktas yra tas PSP. Kiekvieną dieną vis pažiūrėdavau jo būklę, nuvalydavau, patikrindavau umd diskelius. Laukdavau naujų žaidimų pranešimų, o Xbox ir Gameboy Advanced buvo įgrusti į tolimiausią stalčių. Tais laukiniais PSP laikais pliekdavom su draugais GTA per vietinį PSP ryšį. Tiek linksmų akimirkų teko patirti…

Vėliau nusipirkau PSP Slim. Tik gavęs sutrikau..Pirmiausia – ta pigi plastmasė. Taip, su ja jis buvo daug lengvesnis, bet to tikro PSP pojūčio nebebuvo. Taigi su savo nauju PSP išbandžiau “God of War“, „Naruto“ ir dar kelis žaidimus. Juos greitai pereidavau su pasimėgavimu. Po to ėjo seka žaidimų, dėl kurių veltui išleisdavau pinigus. Žaidimas PSP pasidarė nebeįdomus ir tai nebuvo dėl amžiaus. Taigi, PSP Slim buvo uždarytas į vienutę stalčiuje, o PSP FAT atiduotas broliui.

Toliau sužinojau apie PSP Go. Padvelkė naujais vėjais. Modelis atrodė dailus, patogus valdyti. Tačiau, kai sužinojau, kad žaidimus galima siųstis tik iš Playstation Store (toliau PSN), rankos nusviro ir į širdį atskriejo laukinio indėno strėlė. Tai buvo ženklas, kad mohikanas sensta. Beje, didžiulis minusas yra PSN. Kadangi esu sąžiningas žaidėjas, tai viską perku, tačiau „Sony“ Lietuvą laiko vagių ir sukčių kraštu. Todėl atsiskaityti banko kortele negalėjau. Jie tręšia pinigus net už paprastas ekrano temas, jau nekalbant apie žaidimus.

Taigi prieiname prie PSP Vita. Stipriai išreklamuota, apipinta gandų. „Sony“ įdiegė naujų funkcijų, stipriai paspartino. Kas iš to? Jie tiesiog bando prikelti PSP į senus gerus laikus. Kaip bus – pamatysim. Aš manau, kad senų gerų laikų niekada nebebus, o ekspertai tyliai šneka, kad šis „Sony“ gaminys vėl nepateisins lūkesčių. Į prerijas atkeliavo obuoliai, andriodai, langai. Šie gaminiai sparčiai plinta. Jie pralenkė visas platformas žaidimų gausa, pasižymi gera grafika, turi daug papildomų funkcijų, kurios paverčia juos daug patrauklesniais už ganėtinai riboto panaudojimo rankinukus tokius kaip PSP.

Kodėl taip apėmė širdgėla? Gal dėl to, kad ryte iš nosies tryško fontanas kraujo, o gal dėl to, kad neteksim senų draugų, kurie lydėjo mus nuo pat mažumės. Taigi, tvarkydamas kambarius radau brolio nutrenktą PSP FAT. Paėmiau jį (apėmė nostalgija) ir supratau, kad tie laikai niekad nebesugrįš, o Vita niekad nebepralenks išmaniųjų telefonų. Taip gali būti, kad Vita yra paskutinis savo rūšies atstovas, o aš savo vaikystės draugą pasidedu į stalčių, kaip prisiminimą apie senus gerus laikus.

Beje, kodėl nekalbu apie Nintendo? Nes Nintendo skalpas buvo nuimtas, kai pasibaigė Gameboy Advanced era.