Vasarai pasibaigus bei atvykus vėsesnius orus žadančiam rugsėjui bunda ne tik mokslo išalkę studenčiokai, bet ir karališkiausi populiariosios kultūros renginiai Lietuvoje. Nuo pat rugsėjo vidurio pasipilsiantys įvykiai jūsų kalendoriuje neleis nuobodžiauti net ir tiems, kurie iki šiol populiariąja kultūra domėjosi tik pro rakto skylutę! Neabejojame, jog kiekvienas atrasite kažką, kas šį rudenį pritrauks ir jūsų dėmesį. Na, o kol kas “GeekPropaganda” pristato pirmąjį renginių ciklą su sakurų kvapu…

NowJapan | Pasiklysti Japonijoje

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 10-15 dienomis, rytų kultūros gerbėjų laukia dosni spalvų, skonių bei pramogų paletė. Daugiau, nei dešimtmetį populiarus festivalis NowJapan kviečia į įvairiausius, net penkias dienas truksiančius renginius ir kaip niekad aukštos kokybės kultūrinę programą.

NowJapan: Asa-Chang & Junray
Kalbėti apie muziką gali būti labai paprasta, bet ne tada, kai turime aptarti tokias neapibrėžiamas grupes, kaip °˖✧ASA-CHANG & Junray✧˖°. Šiandien — tai eksperimentinės muzikos trijulė, kuri lengvu mostu apima visą Rytų muzikos perimetrą. Grupės epicentre ritmo mašina Jun-Ray Tronics, kurios vardas prisidėjo net prie grupės pavadinimo kūrimo: verčiant iš japonų kalbos „junray“ reiškia piligrimystę. Tai ir pajausime.

NowJapan x Solo Teatras premjera: Buda palėpėje
Po Pirmojo pasaulinio karo vyrai iš Japonijos keliavo į Ameriką. Vieni laimės ieškoti, kiti norėjo užsidirbti daug pinigų ir grįžti namo. Daugiausiai jų apsistodavo San Fransiske. Vieniši Japonai laisvu laiku užsiimdavo pirmykščiu „Tinder’iu“ — jie siųsdavo nuotraukas (nebūtinai tikras) ir laukdavo nuotakos, kuri išsirinks savo būsimąjį tiesiai iš fotografijos. Šis fenomenas vadintas „Fotografijų nuotakomis“, kuris buvo vertas ne tik Japonų kilmės amerikietės rašytojos Julie Otsuka romano, bet ir lietuvių poetės, scenaristės, aktorės ir režisierės Birutės Mar istorijos išpildymo teatro scenoje.

NowJapan: Omakase vakarienės
Rugsėjo 11-12 dienomis ypač ribotam svečių kiekiui siūlome patirti Omakase stiliaus degustacinę vakarienę. Perspėjame — tai nebus įprastas pasisėdėjimas prie stalo. Omakase yra išskirtinis Japonijos virtuvės žanras. Šefams tą dieną suteikta visiška laisvė, o pavalgyti atvykę svečiai nežino kokius patiekalus ragaus ir net negali patys jų išsirinkti. Restorane „Žuvinė“ mus pasitiks buvęs Japonijos ambasados šefas Taku Imaizumi, kuris pateiks visą Tekančios saulės šalies skonių ir spalvų paletę vienoje lėkštėje, pristatys gaminimo bei ragavimo subtilybes, o jo meistrišką gamybos procesą galėsime stebėti gyvai.

NowJapan: Virsmas
Į Lietuvą po kelių metų pertraukos grįžta japonų vizualiųjų menų titanas Kazumasa Teshigawara. Pasitempiame ir mes, svečias garbus. Jo kolekcijoje apdovanojimai netelpa į lentynas ir net į jo internetinį puslapį. Vieni už dizaino ir skaitmeninio meno darbus, kiti už audiovizualinius projektus, treti už darbus komunikacijoje. Gavęs jis net Kanų liūtą. Ko tikėtis? Improvizacijų. Nesurežisuoto menininkų dialogo. Transliacijų nebus, viskas įvyks tik vieną kartą ir daugiau nebepasikartos. Qubibi ant scenos gyvai kurs skaitmenines vizualizacijas, kurias iššauks gaivinantys Pauliaus Kilbausko muzikiniai eksperimentai. Faktas, kad sėdėsime truputį prasičiaupę, nes prieš mus savo stichijose dirbs du aukščiausio lygio menininkai. Nekantraujame.

Betono juvelyrikos paroda JAPAN Metabolism
Gerdos Liudvinavičiūtės (CELSIUS 273) betono papuošalų kolekcija „Metabolism | between utopia and reality“, įkvėpta Japonijos metabolizmo architektūros.

Usaginingen. Koncertas
Muzikos mokyklos rauko antakiais, nes tokie instrumentai ir pati muzika joms nepažinta. Čia pat dar ir scenoje rodomas eksperimentinis kinas. Viskas vienu metu atliekama tų pačių žmonių. Gyvai! °˖✧Usaginingen✧˖° — audiovizualinio meno atlikėjai Shinichi ir Emi Hirai, kurie scenoje įmantriai sukrečia muziką ir vaizdą į vieningą pasirodymą. それを見てみましょう.

NowJapan: Senų draugų baladės
Frazė „apkeliavęs visą pasaulį“ dažniausiai būna laužta iš piršto. Tik ne šį kartą. Japonų muzikantas Hideki Sakomizu nesustodamas maišo visą pasaulį, aplanko skirtingus miestus, kuriuose groja akustine gitara ir švelniu, prikimusiu falcetu atlieka savo melodingas ir saldžias dainas. Tai puikus festivalio nowJapan draugas, kurį atlydi pianistas Yuki Deai. Įdomu tai, kad po pirmojo šių muzikantų apsilankymo 2013 m., jie tapo Lietuvos ambasadoriais ir pristatinėjo mūsų šalies kultūrą grįžę į Tokijų. Dar įdomiau, kad jie grįžta, nors yra sakę, kad lankytis tose pačiose vietose nėra jų tikslas.

NowJapan 2019
Jau vienuoliktą kartą kviečia didžiausias Japonijos kultūros festivalis visame Baltijos regione. Rugsėjo 14-15 dienomis, pačioje sostinės senamiesčio širdyje įsikurs tikra Tekančios saulės šalies kultūros oazė. Šįmet festivalio programa siekia pristatyti autentišką, tradicinę ir novatorišką Japonijos kūrybą: meno parodos, dizainas ir amatai, iliustracija ir kaligrafija, Japoniškos šventyklos Mikoshi nešimas, išskirtinis Zen vienuolio pranešimas, šiuolaikinis scenos menas ir, žinoma, maistas! Didelis dėmesys japoniškiems desertams, tradicinei virtuvei bei naujiems skoniams. Ne tik išbandysite, tačiau ir išmoksite gaminti kartu su Japonijos šefais.

NowJapan 2019 Cosplay
Kaip ir kasmet, sugrįžta įspūdingasis NowJapan Cosplay konkursas! Pasirodyk vienas. Pasirodyk su visa savo šeima. Gal pavyks suburti visą cosplay giminę? Mūsų konkurse galima varžytis dėl geriausio Cosband ir Duo titulo! O gal turi slaptą talentą ir pagaliau nusprendei jį atskleisti? Dalyviai, kurie sugebės nustebinti teisėjus savo siuvimo sugebėjimais ar ypatingu šarvu (o gal lazeriu?), bus nominuoti Best Craft ir Best Tailor titulais. Taip pat ypatingos svarbos Erabareshi Mono (išrinktojo) nominacija, pripažįstama tiek publikos, tiek komisijos vertinimu! Renginį veda Agnė Juškėnaitė.

NowJapan: Kaori Ito ir Théo Touvet „Embrase Moi“
Jeigu į šį šokio spektaklį atvyktumėte nieko nesidomėję, suprastumėte labai nedaug. Šokėjų duetas Kaori Ito ir Théo Touvet žodžiais nepasitiki, todėl apie santykius kalba choreografija. Menininkai bando paaiškinti, kad kiekvienas žmogus į mus įdeda dalį savęs, o mūsų praeities meilės mus „paruošia“ naujoms. °˖✧Embrase Moi✧˖° šokio spektaklis — tai emocinių patirčių, meilės žodžių, tuščių pažadų interpretacija, kviečianti atmerkti akis į besikeičiančius santykius, patrauklumą, minčių ir žodžio laisvę.


Pilną renginio programą rasite NowJapan Facebook puslapyje. Nekantraujame artėjant renginiui kartu su jumis ir laukiame apsilankant!

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!