Autorius: Artojas

Kas žino, kas nežino, bet jau kuris laikas lietuviškąjame žurnalo PC Gamer leidime turiu tokią skiltį — „Geriausias Sandoris“. Iš esmės tai dar vienas veiksmas kurį atlikau norėdamas, kad piratautume mažiau. Jo esmė paprasta. Šlaistaus po parduotuves supirkinėju pigius žaidimus ir pačius geriausius iš jų apžvelgiu. Iš to ką per pastaruosius tris mėnesius pabandžiau keletas jų tikrai niekada nepateks į žurnalo puslapius dėl tam tikrų trūkumų. Pamaniau sukursiu tą progą naują kategoriją čia. Ir kartas nuo karto paminėsiu žaidimus kurie dėl smulkių trukumų nepateko ir niekada nepateks į geriausio sandorio skiltį.

Overlord. Lietuvoje platinamos dvi žaidimo versijos. Vieną jų supakuotą CD dėžutėje atgabeno Akelotė ir ko, tad ją įsigyti už 39.99 galima daug kur. Kita versija irgi supakuota rusiškame DVD box‘e. Ją mačiau pirkti Kauno „Baituke“. Kaina 59.99Lt. Nežinau ar tas pabrangimas tik už DVD dėžutę, ar yra ir kitų priežasčių, pavyzdžiui galimybė rinktis žaidimo kalbą. Rusiškas įgarsinimas pakankamai teisingas ir smagus. Žaidimo negadina.

Apie ką?
Tai komiškas, nuotaikingas, nuotykinis, strateginis, veiksmo žaidimas :). Iš esmės jis pelno nemažai kritikų simpatijų ir buvo labai gerai vertinamas daugelyje rimtų tinklalapių. Overlord net nuskynė keletą apdovanojimų už inovatyvų ir šmaikštų požiūrį į žaidimus. Kita vertus, panašu, kad dėl savo trūkumų jis tapo vienu iš tų žaidimų, kuriuos kritikai liaupsina, bet žmonės nežaidžia.
Žaidime valdome kokių tai kipšų iš kapo prikeltą Tamsos Valdovą. Ir nusmurgusiam hobitui aišku, kad Tamsos Valdovų šiaip sau niekas neprikėlinėja, tad natūralu, kad mes turime misiją. Ji labai svarbi ir netradicinė. Mes privalome atgauti savo galias, didinti įtaka ir siautėti tol, kol… Užvaldysime visą pasaulį!!!!!! Ar, bent jau tą jo dalį kurią galime užgrobti žaisdami žaidimą. Tiesą sakant man, tokio tipo žaidimai visada imponavo. Kautis už kitą pusę visada smagu, o jei tai daroma su sveika humoro ir ironijos doze tai išvis būna linksma. Kadaise buvau didelis Dungeon Keeper fanas. Vėliau nemažai laiko praleidau kurdamas blogio imperiją Evil Genius žaidime, todėl Overlord‘as irgi buvo vienas tų žaidimų kurį senai norėjau išbandyti.

overlord1
Hobitai, rajūs niekšai, nukniso kaimiečių maistą. Jį galime atmušti ir grąžinti kaimiečiams arba pasilikti sau. Tai viena smagiausių žaidimo savybių. Mes galim būti Geri Piktieji Tamsos Valdovai ar Blogi Piktieji Tamsos Valdovai :).

Kaip?
Būdami Tamsos Valdovais mes tikrai neturėsim purvinti batų braidydami po kaimiečių išmintus šunkelius. Tursensime sau grįstu takučiu ir rankos mostu siuntinėsime tuntą kipšų. Jie mielai nueis visur kur liepta ir mirs už jus jei tik pasitaikys tokia proga. Į taikų ir ramų kaimelį pasiųsti kipšai mikliai nusiaubs ir suniokos viską kas įmanoma. Kadangi jie neturi kišenių, visą rastą turtą atneš ir nuolankiai atiduos jums. Pasaka ne gyvenimas. Bent jau dizaino dokumentuose, kur kūrėjai aprašinėjo žaidimo koncepciją. Realybėje yra šiokių netikslumų, dėl kurių, tiesą sakant, Overlord ir netapo geriausiu sandėriu. Žaidimo valdymas, kaip ir priimta šiais laikais, intuityvus. Iš esmės naudojame vos porą pelės mygelių + WASD vaikščiojimui. Kairys mygtukas siunčia kipšus, dešinys gražina ir visi reikalai. Dėl šių priežasčių visa žaidimo esmė gula ant kelio paieškos kodo pečių. O jis ne tobulas. Sakyčiau, kad jis net visai prastas. Kipšai dažnai pasimeta, užstringa arba paprasčiausiai neieško kelio į ten, kur mes norėtume, kad jie eitų. Numatytos paklusnumą skatinančios priemonės, kaip pavyzdžiui pendelis į subinę šioje vietoje visiškai negelbėja. Aišku kitą kartą pats nueini kur reikia ir padarai ką norėjai daryti, tačiau žaidime apstu vietų kur Tamsos Valdovas dėl savo dydžio netelpa, o kipšai eiti atsisako. Noris plaukus raut nuo galvos. Vėlesniame žaidimo etape mūsų laukia ir gan pavojingi mūšiai su suskiais hobitais, turinčiais ženklią kiekybinę persvarą. Juos įveikti nesunku, ypač jei atrandi būdą atakuoti juos iš sparnų ir neįsiveli į snukių daužymo balių su visais iš karto. Mintyse viskas išsidėsto puikiai, bet visada atsiras pasiklydęs kipšas kuris nubėgs į patį hobitų tirštumą. Jis iš ten nebegrįš, užtat nuo piktų nykštukų pamiršus visą savo didybę teks bėgti mums. Prie šio, esminio trūkumo puikiai klijuojasi ir visiškai paliegęs kameros valdymas. Ją sukontroliuoti gan sudėtinga, o ji pati nė kiek neimprovizuoja ir nesistengia parodyti vaizdelio mums palankiausiu kampu. Kitokio pobūdžio žaidimams šie trūkumai sukelia gerokai mažiau rūpesčių, tačiau Overlord atveju tai yra dvi kojos ant kurių turėtų stovėti žaidimas. Bet nestovi, nes vietoj vienos kojos protezas o kita šlubuoja kaip reikiant.

overlord2
Vien dėl galimybės turėti savo bokšte tokią tęsiu žaidimą. Ot turiu nepaaiškinamą trauką sukubėms…

Vartojant saikingomis dozėmis
Vis dėlto apie Overlord rašau, nes žaidžiant jį saikingomis dozėmis ir darant tai ne dėl rezultato o smagumo vardan žaidimą kentėti galima. Valerijonų lašais kartas nuo karto numalšindami erzelį kurį sukelia aukščiau minėtos savybės galėsim pasimėgauti patrauklia žaidimo grafika ir siužetu. Overlord prigrūstas klišinių ir nelabai pokštų, tačiau šiame kontekste, net ir pati didžiausia klišė žiūris smagiai. Mūsų valdomi velniūkščiai tai uber juokingi niekšeliai. Jie nuolat komentuoja padėtį (ilgainiui tai įkyri, bet pirmas žaidimo valandas smagu), stūgauja, spygauja ir mielai engia visus mūsų priešus. Niokodami namus jie nesivaržo ir su pasimėgavimu sutaršo ant stalų patiektą maistą užpildami jį gausiu kiekiu alaus. Apsineša, paskui kovos įkarštyje, reikalo prispirti, stipria srove nusimyža. Tai neatrodytų smagiai jei velniukai būtų keli. Tačiau kai jų turime daugiau, tai visa ta mus sekiojanti, kleganti, šlepsinti, riaumojanti, niokojanti ir myžanti minia kažkodėl atrodo labai mielai. Beje, velniūkščiai patys save apgreidina. Radę moliūgą ar kibirą mikliai panaudoja juos vietoj šalmo, savo kuokas noriai maino į kaimiečių kirvius ir šakes. Todėl gerokai paklajoję po regioną su ta pačia velniūkščių komanda pastebėsime, kad minia susidaro ne vien iš klonų, kaip galėjo pasirodyti iš pradžių.

overlord3
Rumų juokdarys (centre) tiek laisvalaikiu, tiek darbo metu atlieka ditirambus giedančios kriaušės funkciją.

Verdiktas
Kai šlubuoja kertiniai žaidimo momentai rekomenduoti jo kaip gero pirkinio tikrai negaliu. Net nepaisant to, kad atsižvelgiant į žaidimo išleidimo datą (praeitų metų birželis) ir pardavimo kainą tai geras pasiūlymas. Kita vertus Overlord gali sudominti kantresnius žaidėjus ieškančius kažko originalaus ar linksmo, taip pat old-school gerbėjus besiilginčius Dungeon Keeper laikų. Tarp šių dviejų žaidimų panašumų beveik nėra, išskyrus gal tik pačią atmosferą. Žaidžiant Overlord mane rimtai apima malonūs nostalgiški jausmai, todėl jaučiu, kad prie jo dar sugrįšiu.

P.S. „Jei susidomėjot, kad nereikėtų pulti stačia galva į nežinią, galite užeiti čia ir parsisiųsti žaidimo demo ar filmukų“

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!