Autorius: Mangirdas

„Overcooked 2“ – tai žaidimas orientuotas į tam tikrą nišą žaidėjų, kurie laisvalaikį prie kompiuterio stengiasi praleisti kartu su antra pora, vaikais ar draugais. Iš tiesų, pagrindinė žaidimo idėja nėra unikali – ją jau matėme mūsiškių „Nordcurrent“ sukurtame žaidime „Cooking Fever“. Tačiau vietoje statinės pozicijos prie virtuvės įrangos, „Overcooked! 2“ pakelia virtuvės komandą ant kojų ir verčia po savo teritoriją lakstyti it pakvaišus.

Žaidimo istorija pasakoja apie svogūnų karalystę, kurią puola nedorėlės batono riekės, tačiau netrukus randamas susitarimas, kad laiku jas pamaitinant bus išsaugoma draugystė. Pats svogūnų karalius jus paskiria vyriausiuoju karalystės šefu ir paveda šią sunkią užduotį – važiuoti per karalystę ir maitinti visus piktadarius, kad šie nesugalvotų pulti pilies. Nors istorija ir paika, tačiau dėl to nėra nei kiek pikta, mat „Overcooked! 2“ nėra orientuotas į gilius istorinius vingius ar išgyvenimus.

Gavus užsakymą prasideda visos žaidimo įdomybės. Nors užduotys atrodo aiškios ir paprastos, tačiau yra daugybė pašalinių veiksnių, kurie neleidžia žaidėjui ramiai dirbti virtuvėje. Žaidėjui iššūkius garantuos dinamiški ir nuolat kintantys žemėlapiai – įsivaizduokite virtuvę, kurios įranga išdėstyta ant dviejų, nuolat savo vietas keičiančių plaustų, arba virtuvę, kurią per pus skiria intensyvaus eismo gatvė. Visi šie reikalai smarkiai apsunkina darbą, o klaidingai atliktas judesys gali lemti užsakymo neįvykdymą laiku.

Be kūrėjų sugalvotų sunkumų dar viena našta (arba pagalba) gali tapti antrąjį pultelį laikantis žmogus. Pradžioje žaidimo, neturint patirties judesiai nėra koordinuojami tarpusavyje, žaidėjai neprasilenkia siaurose virtuvių koridoriuose, o didžioji dalis užsakymų taip ir nėra įvykdomi. Tačiau, bėgant laikui ir išmokus visus receptus, kiekvienas žaidėjas jau gali apsiimti daryti darbus, kuriuos išmano geriausiai.

„Overcooked! 2“ tikrai nėra užkietėjusio žaidėjo svajonė, tačiau tai yra idealus žaidimas šeimoms ar porelėms. Juk televizoriaus ekrane repetuotas sinchronas gali puikiai praversti gaminant vakarienę realiame gyvenime. Tiesa, esame įsitikinę, kad „Overcooked! 2“ gali būti ir barnių priežastimi, mat sukoordinuoti dviejų ar daugiau žaidėjų judesius virtuvėje nėra taip paprasta, o mes juk kiekvienas norime ieškoti kaltų.

Žaidimą kūrė „Team 17“ ir „Ghost Town Games“ komandos. Šiuo metu „Overcooked! 2“ išleistas PC, „Xbox One“, „PlayStation 4“ ir „Nintendo Switch“ konsolėse. Daugiau apie žaidimą šioje video apžvalgoje:

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!