Autorius: Vytautas Trybe

Žmonės dažnai mėgsta lyginti naujai atsiradusius produktus su prieš tai buvusiais. Vieni mano, kad naujovės įneša į mūsų gyvenimus tam tikro tobulėjimo ir šviežumo, kiti įsitikinę, kad anksčiau viskas buvo paprasčiau ir, jų nuomone, geriau. Tą patį galime pritaikyti ir žaidimuose. Tad šiandien bandysiu apžvelgti kompanijos „Sega“ išleistą retro žaidimų rinkinį „Sega Mega Drive Classics“, skirtą „PlayStation 4“ ir „Xbox One“ konsolėms ir pažiūrėti, ar senoji klasika dar turi parako išlįsti iš savo praeities šešėlio ir priminti, kokia visą pasaulį pakerėjusia jėga buvo kadaise.

Žaidimų skaičiumi, lyginant su 2009 metais „PlayStation 3“ ir „Xbox 360“ konsolėms išleistu „Sega Mega Drive Ultimate Collection“, šis gegužės mėnesio gale pasirodęs rinkinys savo kolekciją papildė keliais naujais žaidimais, tačiau neteko tokių pamėgtų žaidimų kaip „Ecco the Dolphin“, „Ecco II: The Tides of Tim“ bei “Sonic and Knuckles“. Žinoma, žaidėjai dėl viso to liūdėti tikrai neturėtų, kadangi šioje versijoje turimų žaidimų skaičius perkopė 50, savo sudėtyje išlaikydamas tokius visiems puikiai žinomus vardus kaip „Golden Axe“, „Sonic the Hedgehog“, „Streets of Rage“ ir kitus.

Žaidimo meniu ir visi reikalingi jo režimai bei pasirinkimai subtiliai išdėstyti devyniasdešimtuosius menančiame vaiko kambaryje. Priešais mus, pačiame kambario viduryje, stovi senas, dabar jau retai kur sutinkamas kineskopinis televizorius su žaidimų kompiuteriu, o ant sienos kabo pamėgtų veikėjų plakatai, mėtosi viena kita tam tikrą žaidimą simbolizuojanti figūrėlė. Šalia esančioje daiktų lentynoje galime pastebėti išdidžiai sudėliotą žaidimų kolekciją iš kurios ir renkamės. Ją galime koreguoti ir pačius mėgstamiausius kūrinius sudėlioti taip, kad esant reikalui būtų įmanoma greitai juos pasiekti. Taip pat ant sienos kabo laikrodis, nuo kurio paros laiko priklauso kaip keisis kambario apšvietimas. Dienos metu pasirodo pro langą prasiskverbia saulė, o vakare galime pastebėti gatvės žibinto skleidžiamą šviesą. Miela…

Naujasis „Sega Mega Drive Classics“ žaidimas pasipildė tam tikromis naujovėmis. Pirmiausia, atsirado online režimas, kuriame galime stengtis įveikti oponentą žaisdami vieną iš 20-ies šį režimą palaikančių žaidimų, kurie yra parenkami atsitiktine tvarka. Kad būtų dar įdomiau, geriausi žaidėjų rezultatai yra skelbiami pasiekimų lentoje. Taip pat galime gauti tam tikrų pasiekimų, kurie neleidžia taip greitai atsitraukti nuo žaidimo ir priverčia stengtis jį įveikti kuo įmanoma geriau. Parametrų skiltyje galime pasirinkti žaidimo pikselių raišką, o tai suteikia galimybę mėgautis tiek įprasta 16-bitų grafika, tiek akiai mielesniu ir gražesniu vaizdu. Yra galimybė žaisti tiek per visa ekraną, tiek viską kontroliuoti per jau aprašyto kambario televizorių. Žaidžiant per minėtą televizorių atsiranda įdomi galimybė, kuri leidžia reguliuoti jo išgaubtumą.

Žaidimų valdymas patogus ir pritaikytas naujos kartos pulteliui. Žinoma, reikia laiko įprasti prie pačių veikėjų judesių, bet tai nesudaro rimto iššūkio. Naujovė šioje sferoje – galimybė greitąja eiga veiksmą „prasukti“ tiek į priekį, tiek atgal. Tai sudaro gan keistą įspūdį ir, mano nuomone, nėra labai praktiškas dalykas. Visi išbandyti žaidimai veikė puikiai ir beveik be klaidų. Tiesa, online režime sutikti daug žmonių nepavyko, o ir pati veiksmo eiga ilgai netrukdavo, kadangi dauguma mano sutiktų oponentų tiesiog pasišalindavo.

Taigi, „Sega Mega Drive Classics“ palieka tikrai neblogą įspūdį. Jei esate tikras retro žaidimų fanas ir norite prisiminti vaikystėje ar paauglystėje praleistą laiką, kai sakydavote tėvams, kad ruošiate namų darbus, rekomenduoju įsigyti šį produktą. Jaunosios kartos atstovams tai yra tarsi laiko kapsulė, kuri perkels jus į metą, kada ežiukas Sonikas ir kiti veikėjai buvo žaidimų pasaulio valdovai. Ir nors šie laikai jau seniausiai nukloti laiko dulkių, bet jų įtaka, svarba ir atminimas išliks dar tikrai ilgai.

Vien faktas, kad praėjus tiek metų po šių žaidimų išleidimo, mes vis dar galime prisiminti ir mėgautis šiais kūriniais naujosios kartos konsolėse, pasako daug. Nors šiais laikais galime rinktis iš daugybės įvairiausių žaidimų, kurie savo vaizdais, žaidimo eiga ir kitais aspektais yra nepalyginamai pranašesni už senąją kartą, tačiau klasika visada išliks klasika.