Autorius: Artojas

Visą teisybę apie Ninja Blade parašė Žaidimų Patarėjas, tad nuoširdžiai siūlau apsilankyti ir paskaityti ten. Aš galvoju brūkštelsiu trumpai apie tai kas man patiko žaidime. Nes Ninja Blade yra vienas tų retų žaidimų, kurį apibūdinu vienu žodžiu „Šūdas“. Tada grįžtu namo ir jį žaidžiu. Net ir žinodamas, kad kiti tai mato. Per Xbox Live. Šiais laikais nieko nepaslėpsi. Greičiausiai kažkas pagalvoja… Na ir kaip jisai gali žaisti tą šūdą? O va taip. Užsimerkęs. Ir grįžęs dešimtmetį kitą atgal. Kai bet koks šūdas apie nindzes buvo savas ir mielas. Net ir be Dudikovo.

 

Deja Ninja Blade ne apie senojo tipo nindzes naujoje aplinkoje. Žaidimas pasakoja apie naują Nindzių porūšį „Urban Ninja“ kur hi-tekas, reiškias, susikergia su rytietiškais kovos menais ir ninjutsu (kad ir kas slypėtu po tuo žodžiu). Greičiausiai tai ir yra didžiausias žaidimo minusas. Emm.. Tiksliau trūkumas kuris man nepatiko. Nors tai skonio reikalas, ko nepasakysi apie kitus minusus. Kurie man kažkodėl vienodai šviečia.

 

Gražuoliukas kažkuo primenantis monstrus iš Hayao Miyazaki filmukų, ant kupros neša šlykščią bobą. Ji tuos panašumus sėkmingai išsklaido.
Gražuoliukas kažkuo primenantis monstrus iš Hayao Miyazaki filmukų, ant kupros neša šlykščią bobą. Ji tuos panašumus sėkmingai išsklaido.

Esminiai dalykai kurie mane sužavėjo tai nenutrūkstantis žaidimo veiksmas, nuolat išlaikoma įtampa ir viso vaizdelio absurdiškumas.

Nenutrūkstantį žaidimo veiksmą ir įtampą, generuoja įdomus paprastų skerdynių, boso kautynių ir animuotų veiksmo scenų sumaišymas. Iš pirmo žvilgsnio (o ir iš antro, ar trečio) Ninja Blade labai panašus į Ninja Gaiden. Žaidimuose nesunkiai galima rasti panašių valdymo, mechanikos ir personažo galimybių sprendimų. Iš esmės Ninja Blade galima ramia sąžine vadinti Ninja Gaiden klonu, tačiau būtina paminėti viena išlygą. Ninja Blade labiau subalansuotas pradedančiajam. Ninja Blade lengvas žaidimas, ko nepasakysi apie Ninja Gaiden. Tas lengvumas aišku sąlyginis, kaip ir bet kurioje rytietiškoje kapoklėje, norint kažko pasiekti, teks įdėti kažkiek pastangų. Tačiau pastangos atsipirks su kaupu stumdamos žaidimo progresą į priekį.

 

Pulsuojančios pūslės. Smūgiuoti į jas! (Jei nenurodyta kitaip).
Pulsuojančios pūslės. Smūgiuoti į jas! (Jei nenurodyta kitaip).

Kiekvienas žaidimo lygis susideda iš trijų tarpusavyje supintų elementų. Žaidėjas juda žemėlapiu naikindamas ordas smulkių oponentų ir kaupdamas jų mėtomus sveikatos ir či burbulus. Tai savotiška power-up fazė. Tada, be jokio perspėjimo prasideda veiksmo fazė kurios metu žaidėjui rodomos mygtukų sekos. Teisingai jas kartojant, valdomas personažas atlieka kažkokius super duper veiksmus ir priartėja prie boso ar pusbosio. Užverda boss fight‘as. Dažniausiai tai silpnos to boso vietos paieška kūne ar jo veiksmų sekoje. Randi silpnybę. Uždaužai. Nerandi. Bandai dar sykį. Įdomu tai, kad retas bosas miršta iš karto. Net atlikus baigiamąjį super žiaurų ir gleivėta Todome, dalis bosų pasprunka ir mes juos vejamės, vėlgi įveikdami power-up ir veiksmo sekų fazes. Gan monotoniškai skamba, bet realiai tai siaubingai įtemptas ir visiškai neleidžiantis atsipalaiduoti žaidimas. Tokio nežaidžiau jau senai. Ir man tai patiko. Kurį laiką net labai.

Lietuvos šūdjumorisčiai laidantys baikas apie dideles burnas... Ką jie supranta apie dideles burnas!?
Lietuvos šūdjumorisčiai laidantys baikas apie dideles burnas... Ką jie supranta apie dideles burnas!?

Vaizdelio absurdiškumas pastebimas būtent veiksmo scenų metu kai mums reik spaudalioti ekrane šviečiančius mygelius. Nesvarbu ar tai kautynės su bosu ar perėjimas nuo vienos lygio vietos prie kitos, akrobatiniai triukai kuriuos atlieka valdoma nindzė neįtikėtini. Na pavyzdžiui mušant trijų dangoraižių dydžio lerva, protagonistas gali pakelt ją į orą vienu mikliu kojos spyriu. Tada pats užsiropšti jos nugara tuo metu kažką susprogdindamas ir paversdamas tą kelis šimtus tonų sveriančią kirmėle į kosmosą skrendančiu shuttle‘u. Maža to, kartu su jais skrenda ir apačioj buvęs autoparkas. Furos, autobusai… Nindzė mikliai peršoka ant jų. Visam tam gėriui tebeskrendant, susiranda skriejančių nuolaužų krūvoj motociklą ir jį užvedęs važiuoja skrendančių vilkikų stogais! Atlieka bent 15 salto, meta motociklą į kirminą ir šurikenais susprogdiną jam baką, taip nunešdamas kirmino galvą! Ir tai ne pats beprotiškiausias triukas kurį tenka atlikt. Whoa! Visai kaip senuose geruose trash anime. Ir bosų dydis teisingas ir būdai kuriais mes juos žudom.

 

Raudonas stulpas atgaiva. Visos žaidimo aplinkos nykios kaip ir šiame paveiksliuke matomas galinis fonas.
Raudonas stulpas atgaiva. Visos žaidimo aplinkos nykios kaip ir šiame paveiksliuke matomas galinis fonas.

Vienok šie subtilūs elementai sukėlę euforiją man, nesukelia visiškai jokių emocijų kitiems. O be šių dalykų žaidime matos tai, apie ką rašė ir Patarėjas. Nuobodžios vienspalvės ir monotoniškos aplinkos, silpnas siužeto vystymas, jokio žaidimo tinkle. Nepaisant to, kad tai absoliutus no-brainer’is, žmogui nežaidusiam rytietiškų kapoklių, be visko kito, žaidime trūks ir elementaraus aiškumo. Vargu ar jiems pavyks pamatyti pirmą bosą. Todėl perskaitę viską ką rašiau aukščiau, neskubėkit daryti išvadų. Pasiskaitinėkit apie žaidimą kitur. Žinau, kad tie, kam aktualu tai kas patiko ir man, trauką išmėginti žaidimą pajus savaime. Be jokių racionalių apmastymų. Traukos nepajutusiems Ninja Blade nerekomenduočiau.

Šitas dešinėj yra super agentas, super agentūros vadovas ir mūsų tiesioginis viršininkas. Sužinojęs, kad mes įvykdėme misiją jis džiaugiasi kaip 13 metų mergaitė iš kokio Sailor Moon.
Šitas kairėj yra super agentas, super agentūros vadovas ir mūsų tiesioginis viršininkas. Sužinojęs, kad mes įvykdėme misiją jis džiaugiasi kaip 13 metų mergaitė iš kokio Sailor Moon.

Kad žaidimo kokybė abejotina įrodo ir tai, kad net ir būdamas X360 exclusive‘u jis sulaukė labai santūrios Microsoft paramos. Tai Exclusive‘as dėl ekskliuzyvumo. Kad skaitliukas pasisuktų, nes kitaip reikalai dar ims ir pakryps PS3 naudai. Kita vertus, nebūdamas išskirtiniu, toks trašas nesulauktų ir to, kas jam buvo sukurta. Pavyzdžiui on-line publikuojama šūdmangė. Paskaityti galite čia.