Autorius: Mangirdas

Graži panorama, kai pasukęs iš už kampo tolumoje pamatai Spodek areną. Tačiau gražu ne dėl to. Gražu, nes eilės galas tau išdygsta prieš pat nosį bei vingiuoja iki pat įėjimo, o lietus nebaido nė vieno esporto entuziasto Tu plauki pasroviui paskendęs žmonių upėje, o ausį glosto karštos diskusijos apie vakar dienos mačus ir tai ko galima tikėtis šiandien.

1

League of Legends – Intel Extreme Masters

Trečioji diena prasidėjo nusivylimu Europai. Pirmajame mače dėl paskutiniųjų vietų į pusfinalį susigrūmė Flash Wolves ir SK Gaming. Po gana neilgo mačo Flash Wolves iš turnyro išmetė karštai publikos palaikomą europos komandą ir žengė į pusfinalį.

Kitame lemiamame mače susigrūmė World Elite ir korėjiečiai CJ Entus. Po ypač įtemtos kovos komanda iš Kinijos įrodė kad į Intel Extreme Masters finalus šie pateko ne be reikalo ir vienais iš favoritų laikomi CJ Entus gavo krautis lagaminus namo į pusfinalį praleidę World Elite.

O tada atėjo pusfinliai. Pirmojo mačo lemtis buvo sunkiai nuspėjama. Amerikoje įspūdingus rezultatus demonstruojantys TSM nežinojo ko gali tikėtis iš užtikrintai šiame turnyre žaidžiančių Flash Wolves. Tai parodė ir pirmasis žaidimas. Nuo pat pradžių Flash Wolves  paėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir jos nepaleido, o po pirmojo žaidimo TSM teko eiti į užkulsius nukabinus nosis ir permastyti savo žaidimo planą. Po pertraukėlės TSM atrodė, kaip visiškai kita komanda ir antrojo žaidimo metu, visą laiką dominavę amerikiečiai išlygino serijos rezultatą. Trečiajame žaidime viskas klostėsi panašiai, kaip ir antrajame – TSM įgyjo ankstyvą pranašumą, taip užsitikrindami vietą finale.

2

Kitas pusfinalis buvo iš anksto nuspręstas. Bent jau taip atrodė daugeliui. Pirmąją vietą Korėjos lygoje užimantys GE Tigers, susitiko su paskutinę vietą Kinijoje turinčiais World Elite. Ir žinote ką?.. Korėjiečiai po pusfinalio gavo keliauti krautis lagaminų ir važiuoti namo. Nors pirmajame mače korėjos gigantai atrodė labai užtikrintai, antrajame šie akivaizdžiai nuvertino savo priešininkus. Ankstyvas Yasuo pasirinkimas buvo kvestionuojamasvisų analitikų, o World Elite netruko tuo pasinuaoti. Įgyję ankstyvą pranašumą kiniečiai tiesiog nušlavė korėjos komandą ir viską paliko spręsti 3-ajam žaidimui. Vis tik paskutinis dienos mačas buvo labai panašus į antrąjį korėjos ir kinijos susirėmimą. World Elite darė ką norėjo ir kaip norėjo, o korėjiečiai buvo per silpni, kad ką nors padarytų.

Taigi World Elite keliauja į finalus, kur susitiks su Amerikos TSM. Gal norit spėt rezultatą? Aš tai nedrįsčiau…

Counter Strike: Global Offensive – ESL One

Counter Strike žaidimo diena prasidėjo paskutiniuiju ketvirfinaliu, kuris buvo nespėtas sužaisti dieną prieš tai. Jame susitiko ne kas kitas, kaip gigantai Ninjas in Pyjamas ir ypač įspūdingai atrodantys TSM. Po gana neilgos kovos užtikrintai žaidę CS veteranai NiP žengė į pusfinalį, kur jų jau laukė praėjusio didelio turnyro nugalėtojai EnVyUs.

Pusfinalio, kaip ir ketvirtfinalio kovos vyko BO3 (geriausias iš trijų) foramtu. Pirmąjame pusfinalyje susikovė ne kas kitas, o namų publikos karštai palaikomi Virtus.Pro. Vis tik jiems pasipriešinti stojo dabar geriausia komanda Europoje laikomi Fnatic. Fnatic‘ams teko labai sunki užduotis – išmesti iš turnyro arenos šeimininkus. Tačiau su šia užduotimi jie tvarkėsi. Vis tik su įtampa geriau susitvarkė Fnatic, kurie užsidirbo pirmąją pergalę. Antrasis žaidimas buvo kiek kitoks, tačiau ir jame Virtus.Pro nesisekė. Fnatic žaidė ypač užtikrinai ir nė nemėgino prisileisti lenkų komandos arčiau, tad netrukus TaZ ir kompanijai teko nuleidus nosis dėkoti fanams už palaikimą, o Fnatic žengė į finalą.

Kitame pusfinalyje EnVyUs turėjo ypač daug problemų su švedų komanda. Jau nuo pat mačo pradžių NiP tiesiog naikino varžovus visame de_cache žemėlapyje. Po ispūdingos mačo pradžios ir prieš keičiantis pusėmis EnVyUs turėjo permastyti savo žaidimo planą. Nors po pertraukėlės EnVyUs atrodė geriau, to nebepakako ir pirmasis žaidimas teko NiP naudai.

Antrasis žemėlapis buvo daug lygesnis. Ar bent jau taip atrodė nuo pradžių. Vis tik pasikeitus pusėmis NiP tiesiog nurųko tolyn, palikdami EnVyUs už nugaros ir laimėjo antrąją antrojo žaidimo pusę užtikrintai žengdami į finalą

23

Su alaus buteliukais ramiai stovėjome ir šnekučiavomės viešbučio priimamajame. Šalimais stovėjo kompanija su Riot džemperiais ir vienas jų pakėlė ranką pasisveikindamas. Kaip mandagūs lietuviai mes priėjome ir paspaudėmė jam ranką. Pakalbėjome apie esportą, legendų lygą ir turnyrus mūsų šalyje. Matydamas mūsų žibančias akis ir kaip mes jam pasakojome apie už mėnesio vykstantį lan party, jis nustebo, bei šyptelėjo – “Mes pradėjome nuo mažiau”.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!