Autorius: Artojas

Senai, labai senai nebuvau aptikęs tokio žaidimo išmaniam įrenginiui, kuris priverstų naudotis žadintuvu. Ne tik žadintuvu, kurio dėka aš prisimenu, kad turiu pajodinėti turnyre, bet ir pauzės mygtuku, kurį panaudoju kituose žaidimuose, kad galėčiau skirti minutę „Rival Knights“.

Tai stebina. „Rival Knights“ toli gražu ne pirmas ir net ne dešimtas „Gameloft“ žaidimas atsidūręs mano išmaniame įrenginyje, bet pirmas kurį taip pamėgau. To priežastys? Labai paprastos. Tai super paprastas, greitas, išties visiškai nemokamas, casual žaidimas su core atmosfera. Aišku dar jame yra riteriai kuriuos aš labai mėgstu, bet šiuo atveju tai ne rodiklis. Rodiklis šiuo atveju yra tobulai subalansuota žaidimo monetizacija, socialinės interakcijos, dinamika ir progresija. Visiškai nesvarbu kokio kontakto norite su žaidimu — prisėsti valandėlei ar sudeginti 10 laisvų minučių — ne jūs taikysitės prie „Rival Knights“, o „Rival Knights“ prisitaikys prie jūsų.

grazu
Tap to exit… U MAD?! Kai toks grožis.

Mechaniškai žaidimas ypač paprastas. Turime riterį kuris išklampoja iš socialinės pelkės, gauną žirgą, šarvus ietį ir pradeda savo kelionę turnyruose. Nors žaidime yra siužetas, jis negroja kažkokio ypatingo vaidmens. Kartas nuo karto egzistuojantys turnyro čempionai kažką pavapa apie susidorojimą su mumis, bet buka, šalta ir kieta ietis į dantis juos kaipmat užčiaupia.

Norint laimėti dvikovą, reikia tiesiog įveikti oponentą statistiniais parametrais. Jų yra trejetas:

Šarvai: vienintelis statiškas parametras. Tai šalmo ir šarvų suteikiamos gynybinės vertės suma, kuri dvikovoje būna statiška. Vadinasi, jei starto metu sužinote, kad turite daugiau šarvų nei oponentas — trečdalis kovos jau laimėta.

Greitis: kintantis parametras, kurio maksimalią vertę suteikia žirgas. Kovos metu maksimali vertė gali sumažėti, jei žaidėjas daro klaidų. Norint gauti maksimalią vertę reikia startuoti idealiai tiksliu momentu, o vėliau bent 6 idealiai tiksliai sušerti žirgui pentinais. Šioje vietoje „Rival Knights“ primena visus tuos drag racing žaidimus, kai konkrečią akimirką reikia bakstelėti per ekraną, kad perjungtum bėgį. Nė karto nesuklydus, gaunama maksimali greičio vertė. Kiekviena klaidelė gali atimti kelias dešimtąsias mph dalis.

Smūgio jėga: kintantis parametras kurį nulemia pasirinkta ietis. Vėlgi, ietis suteikia maksimalų parametrą, norint jį pelnyti reikia smūgiuoti idealiai į silpnąjį oponento tašką, kuris užsidega savotiškos slo-mo akistatos metu. Čia labai įdomu tai, kad taikytis iš principo yra labai paprasta. Tiesiog tempi pirštą per ekraną, kad nukreiptum ietį idealaus taško link ir viskas. Praktiškai viskas kur kas sudėtingiau.

Kaip taisyklė, kuo galingesnė ietis, tuo ji bus sunkesnė ir taikytis bus sudėtingiau. Nors taikymosi procesas paprastas, bet ieties reakcija į piršto duodamą komandą skiriasi priklausomai nuo ieties tipo. Lengvos, bet ne ypač galingos ietys gan paklusniai seka pirštą, tad žaidėjui belieka tik numatyti kur bus ieties smaigalys kontakto metu ir labai nepersistengti. Tuo tarpu sunkesnės ietys reaguoja kiek nenuspėjamai. Kurį laiką piršto komandai nepaklusęs smaigalys, staiga gali nerti žemyn ir kontakto metu smogti taip toli nuo taikino, kad žaidėjas praras daugiau nei pusę jos suteikiamų atakos taškų.

various
Siužetinėje kampanijoje yra keletas skirtingų turnyrų tipų ir tai džiugina. Ypač tada kai išpuoli ant lažybų. Moki vieną spaudą, o gauni 4 jojimus ir bačką aukso.

Tačiau įdomiausia dalis taikantis ietimi yra ta, kad žaidimas kas kartą taikinio atžvilgiu sugeneruoja atsitiktinę ieties padėtį. Tai reiškia, kad kartais norint smogti mes turime judėti pirštu aukštyn, kartais žemyn, o kartais į šoną. Žaidžiant labai svarbu iš akies nustatyti kokio judesio prireiks taikliam smūgiui ir tinkamai nusimesti pirštą ant ekrano. Pradėkite taikymosi procesą bet kaip ir netrukus suvoksite, kad pusės smūgių negalite atlikti nes ekrane trūksta vietos, arba dar geriau — nes savo pirštu užstojate sau taikinį. Nežinia ar tai kūrėjų klaida, ar tokia ir buvo užmačia, bet faktas, kad ieties nukreipimo veiksmas tapo žaidėjo įgūdžiams jautriu elementu. Tai yra labai gerai.

Kovos baigtį lemia persvara kiekviename iš trijų atributų. T.y. maksimaliai dvikovoje gali pelnyti 3 taškus. Po vieną už šarvus, smūgio galią ir greitį. Dvikovą laimi tas, kas pelno daugiau taškų, o lygiosios paprastai laikomos pralaimėjimu. Toks sprendimas gali kiek erzinti žaidimo pradžioje, kol neturi normalių šarvų ar arklio, nes dalis kovų būna pralaimėtos dar iki prasidedant kovai, bet..! Pinigų srautai ir ginkluotės tobulinimo mechanika subalansuota veik tobulai, tad net ir įsirėmus į neiveikiamų oponentų sieną, tereikia rasti pusvalandį, kad šiek tiek pagerinti šarvų būklę. Tai vienintelis statinis atributas, tad turint daugiau šarvų, galima mėginti kautis ir tikėtis, kad dirbtinio intelekto valdomas oponentas susimaus įsibėgėdamas ar ruošdamasis smūgiui. Galiausiai, jei žaidėjai tobulai atlieka visus tris veiksmus (startas, įsibėgėjimas, smūgis) gaunamas critical hit vertinimas. Kritinis smūgis padidina visas maksimalias vertes dešimčia procentų (ir daugiau, kai atrakiname papildomų boost‘ų!), tad laimėti galima ir tas kovas, kurias laimėti atrodo nebuvo šansų.

crit
Va puiki iliustraciją. Prieš stojant į kovą aš turėjau tik geresnę ietį. Statistiškai turėjau mažiau šarvų ir lėtesnį arklį, bet oponento klaidelės ir mano Critical Hit leido ne tik laimėti, bet ir pelnyti „Shut Down“ vertinimą (+5 taškai online statistikoje).

Greta to būtina paminėti, kad žaidime galima įsigyti arba laimėti vienkartinių boost‘ų šarvams, ietims ir žirgams, kurie naudojami prieš kovą ir neretai padeda nugalėti rimtesnius, kampanijoje sutinkamus bosus. Kaip taisyklė, keliaudami boso link ir dalyvaudami turnyruose mes gauname tų boost‘ų, jau nekalbant apie progas sudalyvauti rėmėjų turnyruose ir atrakinti naujus šarvus.

Apskritai žaidimo progresija labai smagi, nes žaidimo pradžioje DI oponentai gan lengvi, o įsirėmę į pirmą neįveikiamą, siužetinį oponentą jau galėsite dalyvauti turnyruose tinkle. Kad ir kaip ten bepasirodytumėte, tai visada bus puikus pinigų šaltinis, o ir laimėti kovų ten gan paprasta, nes ten debesys noob‘ų.

Žaidime, kaip įprasta, yra dvi valiutos. Auksas ir deimantai. Auksas pelnomas kovose, tad žaidžiant reguliariai jo tikrai netrūksta. Deimantai savo ruožtu yra Premium valiuta, kurią galima įsigyti už tikrus pinigus. Pilnas deimantų kapšas leidžia žaidėjams dalyvauti Echelon tipo turnyruose, pirkti išskirtinai geros kokybės įrangą ir papildyti boost‘ų atsargas prieš kovą. Tačiau tai nepaverčia žaidimo mokamu, nes pelnyti pakankamai deimantų galima ir žaidžiant. Sėkmingai įveikus vieną siužetinę lygą galima nesunkiai susižerti dešimtį kitą deimančiukų. Aktyviai dalyvaujant online turnyre, per parą savo kapšą galima papildyti dar dešimčia kita deimantų. Taip per keletą dienų, savo žemiausios lygos raitelį galite aprūpinti Premium klasės žirgu, ietimi ir šarvais, o tai savaime atrakina galimybę dalyvauti ir laimėti Echelon turnyruose, ir susižerti dar daugiau deimantų.

turnyrai
Neturiu jokio noro meluoti, kad laimėti turnyrus lengva. Laimėti pirmą vietą nėra lengva, bet laimėti kažką apčiuopiamo tikrai nesunku. Net ir varžantis pirmoje siužetinėje lygoje t.y. prabėgus vos parai ar dviem nuo to momento kai pradėjote žaisti Rival Knights.

Galiausiai svarbu ir tai, kad kiekvienai dvikovai reikalingas karaliaus spaudas. Šie regeneruoja su laiku (1 spaudas per nepilnas 5 minutes) ir yra padalyti į dvi dalis — siužetinėms misijoms ir žaidimui tinkle. Taigi, prisėdę prie žaidimo galite jį žaisti non-stop gerą pusvalandį. Kadangi turnyruose verta turėti draugų, dauguma žaidžiančiųjų mielai priima kvietimus jungtis į aljansą ir patys juos siuntinėja. Tad pasibaigus spaudams, papildyti jų atsargas gan paprasta, jau nekalbant apie tai, kad ir siužetinėje kampanijoje yra misijų kurios pilnai regeneruoja spaudų skaičių. Taigi, radus tokią misiją, kartais yra įmanoma ją praleisti ir tęsti kampaniją tol, kol prireiks spaudų.

Žodžiu kuo ilgiau žaidžiau „Rival Knights“, tuo labiau žavėjausi tuo, kaip kiekvienas jo mechanizmas, nuo žaismo iki monetizacijos, iki socialinių interakcijų papildo vienas kitą. Mano giliu įsitikinimu Klaipėdos Asteroidai turėtų išardyti „Rival Knights“ iki sraigtelio ir buldozeriu nugriauti savo paywall‘us. „Rival Knights“ puikiai iliustruoja tą situaciją, kai nemokamu vadinamas žaidimas yra nemokamas ir todėl norisi šiek tiek už jį sumokėti (modern gamer mentality?).

Ietis

O pabaigai razina — žaidimo grafika ir garsas. „Rival Knights“ neatsibosta dar ir dėl to, kad kiekviena dvikova, nors ir beveik tokia pat, kaip prieš tai buvus, vis tiek atrodo kietai. Į tai kaip skylančių iečių ir skrajojančių skiedrų fone iš balno lekia šarvuotas raitelis aš žiūrėčiau ir žiūrėčiau. O čia dar ir komiškas ragdoll, palydimas nemažiau komiško ir skausmingo šlumštelėjimo į purvą. Galiausiai net ir meniu languose kūrėjai nuėjo ekstra mylią kruopščiai sumodeliuodami kiekvieną inventoriaus vienetą. Šalmą, šarvus ar ietį galite apžiūrėti 3D aplinkoje, kaime kuris pastaytas Jums. Kaime, kurio pastatai papuošti jūsų sukurtais herbais ir vėliavomis. Bravo!

Viskuo įsitikinti galite patys. Spaudžiate čia jei turite kažką su Android, arba čia jei turite iPad.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!