Leiskit, pasidalinsiu savo metų patirtimi atsakydama į klausimą, ar verta užsisakyti iš MyGeekBox.co.uk ar bet kokio kito panašaus tinklalapio...

Greičiausiai nepavyktų rasti tokio geeko, kuris nenorėtų kas mėnesį gauti dėžės, pilnos geekiškų siurprizų ir dovanėlių. Tokia logika paremta pasaulinė geek box’ų praktika gyvuoja jau ne vienerius metus: įvairūs tiekėjai siūlo užsisakyti paslaptingo turinio kupinas dėžutes, skirsto jas pagal temas, siūlo įsigyti siurprizą už mažesnę, nei originalią kainą ir taip toliau.

Vieną tokią dėžučių liniją išbandžiau ir aš: www.mygeekbox.co.uk tapo puslapiu, kuris patraukė mano akį ir aš priėmiau rizikingą (ak, kad tik tokia ta rizika gyvenime!) sprendimą užsisakyti prenumeratą visiems metams į priekį. Kodėl visiems metams? Dėžutės išties nebrangios, o aš žinojau, jog gavusi kažką itin nereikalingo visuomet turėsiu kur tai padėti, kam padovanoti ar kitaip panaudoti. Per mėnesį man tai kainavo apie 15 eurų – tokios buvo kainos tuomet, kai pradėjau savo prenumeratą.

Leiskit, pasidalinsiu savo metų patirtimi atsakydama į klausimą, ar verta užsisakyti iš MyGeekBox.co.uk ar bet kokio kito panašaus tinklalapio.

KAIP VEIKIA PASLAPTINGOSIOS DĖŽUTĖS?

Matome šią reklamą? It’s bullshit. Niekada negausite nieko panašaus – visų pirma dėl to, kad tai gerokai viršija žadėtąją vienos dėžės turinio vertę, visų antra dėl to, kad mystery boxai veikia… ne visai taip.

Natūralu, kad parduodami dėžę pardavėjai turi užsidirbti nuo kiekvieno pardavimo. Tai reiškia, kad viduje esančių prekių savikaina privalo būti mažesnė už sumą, kurią jūs sumokate. Ir tai yra visiškai sąžininga: jūs, vis dėlto, mokate pilną prekės kainą, o tai dėžės vertę iškelia iki neregėtų aukštumų ir jūs išties gaunate “brangesnius” produktus, nei įsigytumėte už šiai dėžei išleistus pinigus. Įdomi ta verslo matematika!

Tačiau ši matematika taip pat nulemia dėžės turinio galimybes. Natūralu, kad dėžutėje nesitikime rasti superherojų figūrėlių už kelis šimtus eurų, tačiau kažkodėl yra populiaru įsivaizduoti, jog bent jau Funko POP’as ten tikrai bus! Bullshit. Funko figūrėlė standartiškai kainuoja 18 eurų – jei jūsų dėžės “vertė” yra taipogi standartinė (apie 30eurų), į ją tilptų dar daugių daugiausiai viena prekė ar dvi smulkmenos. Ir nors tai būtų išties kokybiškos prekės, įspūdį tai sudarytų visai nekokį – dvi prekės? Really? Už ką aš moku pinigus?!

Per pastaruosius 12 mėnesių savo mystery box prenumeratoje iš MyGeekBox.co.uk aš gavau vieną Funko POP figūrėlę. Tai buvo Venom’o filmo premjerai paminėti skirta dėžutė, kurioje mane pasitiko marškinėliai su personažo simboliu, keletas neįsimintinų smulkmenų ir figūrėlė, kurią matote nuotraukoje dešinėje. Figūrėlę, beje, padovanojau, nes iš visų pasaulio Funko POP’ų šito keistai nuspalvinto venomiūkščio norėjau turbūt mažiausiai…

Šalia piniginės dėžės vertės dažnai matome nurodytą ir būsimų prekių kiekį, kurio galime tikėtis. Tiesa, jis būna nurodytas “nuo-iki” principu, o tai leidžia siuntėjams bene kas mėnesį išsiųsti minimalų prekių kiekį. Nors tai, dėka piniginės vertės kartelės, ne visuomet yra blogas dalykas (mažiau prekių suteikia galimybę joms būti brangesnėms ir kokybiškesnėms), tačiau maksimalaus skaičiaus prekių iš tiesų galite tikėtis galbūt tik kartą metuose.
O net jei gaunate, tarkim, maksimalų 7-8 prekių kiekį vienoje dėžėje, neskubėkite džiaugtis: kartais tenka akivaizdžiai pajusti, jog dalis turinio yra įdėta “iš reikalo”, siekiant pasiekti piniginės vertės kartelę. Tokiais atvejais šių dėžių gamintojai labai mėgsta įdėti visokius streso kamuoliukus, raktų pakabukus, lipdukų ar prisegamų ženkliukų rinkinius – bet ką, kas neturi jokios praktinės reikšmės ir nekelia didelio džiaugsmo, tačiau prideda tuos kelis nematomus eurus.

KO TIKĖTIS VIDUJE?

Štai keletas įsimintiniausių produktų, kuriuos radau savo mystery box’e per pastaruosius 12 mėnesių:

Įprastai nesiskundžiu atmintimi, bet iš produkcijos, skirtos maloniai stebinti mane ištisus metus, prisimenu tik tiek! Bijau pagalvoti, kad likusi masė buvo dar neįspūdingesnė… Be šio turto kiekvienoje dėžutėje taip pat buvo marškinėliai, kartais atitinkantys dėžutės temą, o kartais – tokie ne į temą, kad iki šiol gerai nežinau, ką nešioju.

“Zelda” streso kamuoliukas.

Mano asmeninė MyGeekBox.co.uk statistika tokia: 4/12 dežių buvo išties neblogos. Tos, kuriose radau Iron Man kepurę bei Llamageddon’o marškinėlius, DC COMICS kuprinę (išties kokybiška) ir Batman puodelį, Carnage 3D puodelį ir Venomo figūrėlę. Šios keturios dėžės buvo gerai sukomplektuotos, turėjo vos kelis produktus, bet visi jie buvo stebėtinos kokybės ir tematiškai taikė į daugumai tinkamas pop.kultūros serijas.
Maždaug 4-5 dėžės iš 12 pasirodė tokios, tooookios prastos, kad pasijutau gavusi atliekas iš sandėlio. Turiu omeny, Zelda trikampio formos stressball’as ? WHY? Nebent tik nervams po tokios dėžės turinio nuraminti…

TEIGIAMOS PUSĖS?

Žinot, kas tikrai nenuvylė? Customer service. Nors privalau pabrėžti, kad problemas jie išsprendžia išties retai, tačiau tai bando padaryti su didžiuliu entuziazmu ir tikrai greitai. Čia teigiamų pusių sąrašas deja ir baigiasi.

AR VERTA UŽSISAKYTI?

MyGeekBox.co.uk – TIKRAI ne. Net vienam kartui. Tai nėra įmonė, kurios parinktos prekės suteiks jums tikrą geeko džiaugsmą, jei esate vyresni, nei 12 m. #Eidžizmas

Interneto platybėse yra daugybė kitų tokio pobūdžio veikla užsiimančių įmonių – visai netrukus žadu išbandyti lootcrate.com ir, be abejo, atlikti savo pilietinę pareigą visą patirtį raporduodama Jums. Taip pat girdžiu vaikštančias istorijas, jog ir Lietuvoje netrukus galėsime naudotis tokio pobūdžio servisu. Laukiu nesulaukiu ir linkiu ko-ky-bės!…