Autorius: Mangirdas

Rugsėjo 7-ą dieną, žaidimų rinką sudrebins vienas laukiamiausių šių metų startų — parduotuvių lentynas pasieks naujausias „Žmogaus Voro“ visatos žaidimas. „Marvel Spider–Man“ yra ypatingas projektas, visų pirma todėl, kad „Marvel“ serijos vystymui pasirinko naują partnerį, bei naują kūrėjų studiją „Insomniac“. Žaidimų rinkoje jau kuris laikas yra įprasta, kad su brangiomis licencijomis dirba didelės, bet mažiau žinomos studijos. Siekiant maksimalizuoti pelnus, žaidimo kokybė paprastai stumiama į galinį planą, visas pastangas sutelkiant į efektyvią žaidimo rinkodarą ir pardavimus pirmosiomis dienomis po starto. Pirmoji sulaužyti nusitovėjusią tvarką pamėgino „Warner Bros“ kuri kartu su Rocksteady Games, bei Monolith Productions studijomis sėkmingai išleido „Batman“, bei „Lord of the Rings“ visatų žaidimus, kurie sulaukė palankaus ne tik fanų, bet ir kritikų vertinimo. Panašu, kad „Marvel“ nutarė išmėginti šią formulę ir Žmogaus Voro perkrovimui pasirinko studiją garsėjančia puikiais žaidimais jaunimui — „Insomniac“ iki šiol yra sukūrusi populiarias ir labai inovatyvias žaidimų frančizes „Resistance“, bei „Ratchet and Clank“.

Jau po valandos žaidimo tampa aišku, kad šis žingsnis pasiteisins. Nors naujasis „Marvel Spider-Man“ pagrindinių šių metų žaidimų fone ir atrodo kiek blankokas, bet lyginant jį su super herojų žaidimais tenka pripažinti — tai vienas ryškiausių ir dinamiškiausių žaidimų istorijoje. Žaidime nuostabiai atkurta Manheteno sala tampa įspūdinga smėlio dėže kasdienėms pramogoms, o dešimtys Žmogaus-Voro įgūdžių, triukų, bei voriškų įrenginių leis kiekvienam žaidėjui atrasti savitą kovos ir klajonių po miestą stilių. Kelionės miestu — klasikinis žaidimų apie Žmogų-Vorą peilis, tačiau šį syki siūbavimas gijomis, sklandymas, ropinėjimas sienomis bei savižudiški šuoliai įgyvendinti puikiai, dažnas žaidėjas pasijus it mokėjo tai daryti nuo gimimo. Be voratinklio gijų, Žmogus-Voras turi ir parkuro mygtuką, tad herojus nepraranda miklumo ir uždarose patalpose ar parkuose kur nėra aukštų pastatų.

Žaidimo siužetas galėtų būti prilygintas kinui, ar net visam kokio serialo sezonui. Naujasis žmogus-voras nestokoja mielų netikėtumų, bei siužetinių vingių, tad jos neatskleisime, bet pastebėsime, kad tiek dialogai, tiek aktorių vaidyba, bei veikėjų animacijos čia įgyvendintos nepriekaištingai. Šiuo atžvilgiu žaidimas drąsiai gali varžytis su geriausiais serijos pasakojimais, nelygu ar juos matėme kine, ar perskaitėme komiksų knygelėje.

Daugiau apie žaidimą galite sužinoti pažiūrėję išankstinę vaizdo apžvalgą: