Nuo pat tada, kai 2008 metais pasirodė filmas „Geležinis žmogus“, atsirado daug norinčių išbandyti, ką reiškia būti šiuo superherojumi. Deja, nors ir buvo keli žaidimai apie jį, jų geriau neminėti. Kas galėjo pagalvoti, kad dabar, visiškai į konsolės „PlayStation 4“ gyvavimo pabaigą mes vis dėlto gausime žaidimą, kuris tikrai vertas Geležinio žmogaus vardo ir mūsų laiko bei pinigų?

Teksto autorius: Vytautas Lukaševičius

Žaidimų kūrėjų studija „Camouflaj“ iki šiol buvo žinoma tik dėl vieno epizodinio žaidimo – „Republique“ – tačiau šis buvo tikrai kitoks ir išskirtinis. Kas nebandė jo, būtinai išbandykite, nepasigailėsite. Po jo sėkmės studiją pastebėjo ir „Sony“, todėl įsigijo ją, o visą šį laiką jie ir dirbo prie naujojo „Iron Man“ žaidimo. Taigi, kodėl jis toks jau geras?

Visų pirma – tai visu 100 procentų „Marvel“ žaidimas ir tai labai jaučiasi. Kaip ir prieš tai vienu didžiausiu „PlayStation 4“ hitu tapęs „Marvel‘s Spider-Man“, naujasis „Iron Man“ turi pastarojo dešimtmečio „Marvel“ filmams būdingą stilių, humorą bei kokybę. Tiek šio žaidimo siužetas, tiek veikėjai ar veiksmas laisvai galėtų būti dar vienu filmu apie Geležinį žmogų ir toks filmas netgi būtų visa galva geresnis nei antroji bei trečioji „Geležinio žmogaus“ dalys.

Žaidime iš tikrųjų neblogai pavystomas Tony Stark personažas – čia neslepiamos ir veikėjo nuodėmės bei kaip praeities klaidos ima trukdyti net jam pačiam. Tony čia persekioja du paslaptingi antagonistai – Vaiduoklė ir Gyvas Lazeris. Vaiduoklę „Marvel“ fanams jau yra tekę matyti filme „Skruzdėliukas ir Vapsva“, tačiau remiantis komiksais ji visuomet daugiausiai buvo būtent Geležinio žmogaus priešininkė. Jos istorija čia tikrai įtraukia ir iki pat titrų bus labai smalsu, kaip viskas išsispręs. Pats siužetas nėra visiškai tipinis, smagiausia matyti, kaip jo eigoje keičiasi pats Tonis, o į antrąją žaidimo pusę kūrėjai paruošė itin įspūdingų lygių bei netikėtų vietų, tad jas tikrai verta pamatyti patiems.

Stebina ir galimybė žaidime iš tikrųjų pasijausti Geležiniu žmogumi. Kaip ir reikėtų tikėtis, čia mes galime skraidyti naudodamiesi Tony Stark kostiumu, o taip pat – pasitelkti ir visus tiek filmuose, tiek komiksuose matytus ginklus. Pradedant blasteriais iš rankų, taip pat raketomis ar bombomis ir baigiant klasikiniu energijos spinduliu iš Geležinio žmogaus kostiumo krūtinės. Verta pabrėžti tai, kad visais ginklais lengva naudotis ir juos pasieksime vos paprastu riešu kryptelėjimu naudojantis „Move“ judesio valdikliais.

Viso žaidimas suskirstytas į 12 lygių, bet perėjus juos mūsų laukia dar viena slapta misija bei visa krūva kovos ir skraidymo iššūkių. Taip pat žaidime yra daug su pagrindiniu siužetu nesusijusios veiklos, pavyzdžiui, bokso kriaušė, krepšinio automatas, hanteliai ir net futuristinis sveikuoliškų kokteilių plakiklis, tad mėgstantys tokias veiklas VR žaidimuose tikrai turės, kuo užsiimti. Tiesa, reikia paminėti, kad žaidime yra tikrai ilgi krovimosi langai, tad kartais net pereinant iš vienos didelės patalpos į kitą teks susidurti su gana ilgoku krovimosi. Pradedant ar baigiant lygį šie langai taip pat neišvengiami, todėl prieš žaisdami „Iron Man VR“ apsišarvokite kantrybe.

Siužetinė kampanija, nors beveik kiekviename lygyje teks paskraidyti ir pakovoti su priešais ore, pakankamai įvairi. Nėra taip, kad lygiai arba užduotys kartotųsi – kiekviename lygyje mūsų laukia bent jau nauja veikla, pavyzdžiai, susprogdinti energijos branduolius, gaudyti Vaiduoklę tarp kanjonų, apginti Nick Fury oro bazę ir panašiai. Žaidime pasitaikys ne tik 6 skirtingi priešų dronų tipai, bet ir kelios sumaniai apgalvotos kovos su bosais. Reikia pripažinti, kad VR žaidime sukurti įsimintiną boso kovą ne taip jau ir lengva. Taip pat svarbu išskirti, kad skraidymas ir šaudymas būnant Geležinio žmogaus kostiume niekada neatsibosta, be to, pereinant lygius galima tobulinti ir patį kostiumą, o bevykdant užduotis ir bandyt atrakinti naujų kostiumų.

Kita vertus, nereikia pamiršti, kad žaidžiame VR žaidimą. Nors tai – vienas pažangiausių ir labiausiai nustebinančių „PlayStation VR“ žaidimų, bežaidžiant reikėtų daryti pertraukas bei žaidimu nepiktnaudžiauti. Kaip ir su bet kuria kita VR pramoga, žaidžiant gali atsirasti ir svaigulys, kuris čia gali pasireikšti dėl staigaus ir manevringo skraidymo, o taip pat ir akių nuovargis. Todėl kad ir kiek geras ar įtraukiantis „Iron Man VR“ bebūtų, visgi reikėtų su juo elgtis kaip ir su bet kuria kita VR pramoga – saikingai.

Galiausiai, grafika ir įgarsinimas. Iš grafinės pusės žaidimas, ypač turint omenyje, kad visa tai padaryta VR, tikrai stebina. Aišku, naujos kartos grafikos tikėtis neverta, bet jei VR žaidimai ir toliau tobulės tokiais tempais, po kelių metų virtualios realybės simuliacijos bus visai neįtikėtinos. Kalbant apie įgarsinimą taip pat norisi stebėtis – taip, čia nėra Robert Downey Jr., bet jo pamaina žaidime tvarkosi puikiai, o labiausiai nustebina blogietės Vaiduoklės ir Tony Stark dirbtinio intelekto asistentės Friday aktorės. Jų dėka tam tikros siužeto natos suskamba itin skambiai ir ryškiai.

Jeigu trumpai:

„Iron Man VR“ yra išties neįtikėtinas VR žaidimas – ypač turint omenyje, kad „PlayStation VR“ šiuo metu jau gana ribotas – ir leidžia „PlayStation“ žaidime daryti tai, ko anksčiau niekas neleido. Už tai „Iron Man VR“ tiesiog būtina išbandyti VR pramogų entuziastams, o tiems, kas yra prisiekę „Marvel“ filmų bei žaidimų fanai šio žaidimo apskritai praleisti negalima. Tikėtina, kad tai ne tik taps puikia pramoga belaukiant rudenį pasirodyti turinčio „Avengers“ žaidimo, bet ir įsimintinu žaidimu, kurį savo konsolėje įsijungti norėsis dar ne kartą.

Įvertinimas: 9,0 iš 10

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!