Autorius: Artojas

O wishlistą pasirašiau ne be reikalo. Kalėdų senis prisiskaitė ir pamalonino mane net dviem muzikiniais CD. Labai įdomu kokiais kriterijais remdamasis jis pasirinko būtent tuos du albumus. Yra spėjimas, kad pagal spalvą. Abu albumai… ružavi. Pirmasis, prieš pat Kalėdas, mane pasiekė Tex Beneke. Daug žinantys žmonės sako, kad jis atkeliavo iš už Atlanto.Tex Beneke (The Legendary Big Bands)

Saksofono virtuozas kurio muzika ar biografija niekada nesidomėjau. Truputi melavau sakydamas, kad dovanų sąraše daiktai nesusiję su žaidimais. Anaiptol. Pageidavimas gauti Tex Beneke kilo iškarto po to, kai pradėjau žaisti Fallout 3. Vienas šio atlikėjo kūrinys skamba žaidimo garso takelyje kuris mane be proto sužavėjo.

Šiame diske tos konkrečios dainos nėra, tačiau yra kiti, tikrai puikūs paklausyti kūriniai. Šiaip diską non-stop drožiau tarp švenčių. Esmė tame, kad albume esantys kūriniai tikrai puikiai dera su bendra kalėdine nuotaika.

Nuostabūs vokalai, melodingos, šventiškai nuteikiančios dainos, o svarbiausia skamba labai kalėdiškai, bet tuo pat metu nedainuoja nieko apie Kalėdas. Nei apie praėjusias, nei apie būsimas. Albumas labai puikiai tinka kaip fonas ramiems pasisėdėjimams, bet kokioje kompanijoje. Smagu ir tai, kad norėdamas paklausyti mielo penktojo dešimtmečio pop muzikos (greičiausiai turėčiau sakyti Svingo, bet nesu tikras), nebūsiu apribotas tik vieninteliu turimu Sinatros albumu.

O šis albumas pasiekė mane kur kas vėliau, nors jo kelionės maršrutas buvo ganėtinai trumpas. Vilnius-Kaunas.


Jefferson Airplane — The Surrealistic Pillow.
Kaip ir auksčiau minėtu atveju, grupe nesidomėjau. Apie šį albumą svajoju jau daug metų ir vėl, dėl vienos vienintelės dainos — „White Rabit“ skambėjusios epiniame filme „Fear and Loathing in Las Vegas“. Tiesa yra ir daugiau priežasčių, kodėl vėl staiga jo įsigeidžiau jo viso. Vasarą įsigijau lengvutį mergaitiškos meilės visa kam kupiną Goldfrapp albumą. Tada komentaruose kilo diskusija apie tai, kas yra hipiška ir kas nelabai. Kažkaip vėl prisiminiau „White Rabbit“ ir nepamiršau iki pat Kalėdų . Sakyčiau su „Surrealistic Pillow“ driokstelėjau du šūvius.

Taiklų ir netaiklų. Taiklus buvo ta prasme, kad albume išties radau „White Rabbit“ ir su juo ilgokai vėžinaus. Kai perklausiau viską nuo pradžių labai nustebau supratęs, kad esu girdėjęs daugumą diske skambančių dainų. „Somebody to Love“ ne per seniausiai buvo remiksuotas ir kaip remiksas skambėjo gerai, nors žinoma iki originalo galios jam tolokai. „My Best Friend“ ir „Today“ tikrai esu girdėjęs ne viename filme, o ir albume esančioje knygelėje rašoma, kad šie kūriniai buvo pamėgti ir plačiai naudojami vestuvėse. Taip pat nesyki kažkur girdėtas „Plastic Fantastic Lover“. Antra vertus, perskaičiuos informaciją esančia diske rastose brošiūrose paaiškėjo, kad šis albumas buvo tarsi lūžio taškas grupei. Pasikeitė grupės vadybininkas, prie grupės prisijungė Grace Slick. Naujoji grupės vokalistė, puikaus, su grupės muzika derančio balso savininkė, įspūdingai atrodanti moteris ir mano mylimos dainos autorė. Kartu su šiais pokyčiais grupę aplankė ir komercinė šlovė, gal todėl, albume skambanti muzika nėra tokia slegianti, kokios tikėjausi. Albumas ganėtinai melancholiškas, bet tikrai neveda nei į tranzą, nei į depresiją. Klausosi ypač skaniai, nors kai kuriuos klausytojus gali erzinti šaižūs ir grubūs gitaros garsai. Kažką tikrai iš kantrybės išves stiprus, bet kartais sunkiai pakeliamas Greisės balsas.

Vienu žodžiu, aš „Surrealistic Pillow“ dabar klausau kasdien ir su dideliausiu malonumu, bet tikrai neskubėčiau jo rekomenduoti kiekvienam pasitaikiusiam. Mano žmoną „White Rabbit“ iš kantrybės išvedė dar nė nepasiekęs kulminacijos. Beje. Tas pats White Rabbit buvo panaudotas kaip muzikinė meniu tema žaidime „Battlefield Vietnam“. Tam pačiam žaidime skamba ir „Somebody to Love“. Šių kūrinių patekimas į žaidimą jau buvo antras pagal gerumą dalykas pačiame žaidime. Pirmąją vietą, kaip visada, skyriau ginklų užtaisymo animacijai.

Na ir pabaigai pora video apie tai, kas gi mane taip sužavėjo. Paklausykit patys :).

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!