Autorius: Marius

„Friday the 13th: The Game“ žaidimas ir visa jo fanų bendruomenė tapo teismų proceso dėl autorinių teisių įkaitais. Žaidimo fanai kol kas lieka be naujo turinio, dėl Victor Miller, „Friday the 13th“ filmo scenaristo pretenzijų Sean Cunningham bei jo „Horror Inc.“ ir „Manny Company“ kompanijoms. Victor Miller siekia įrodyti, kad visa intelektinė „Friday the 13th“ filmo nuosavybė įskaitant personažus ir vietoves priklauso jam, kadangi rašydamas scenarijų 1980 metų filmui jis nebuvo įdarbintas, o scenarijų rašė kaip nepriklausomas rašytojas.

Reaguodami į Miller’io veiksmus, S.Cunningham ir „Horror Inc.“ bei „Manny Company“ pateikė ieškinį nutaikytą į Miller’į siekdami įrodyti, kad šis buvo ir yra Amerikos rašytojų gildijos (angl. WGA) narys, kuri tarpininkauja rašytojams sudarant sutartis. Anot S. Cunningham advokatų komandos, jeigu tai tiesa, tuomet Miller teisiškai negali nutraukti jau priskirtų autorinių filmo teisių.

Bet koks naujai išleistas turinys, turintis sąsajų su 1980 filmu, vėliau gali būti laikomas kaip intelektinė V. Miller nuosavybė, todėl žaidimo kūrėjai yra priversti susilaikyti nuo naujo turinio, mažų mažiausiai iki tol, kol pasibaigs teismų procesai. Tai verčia fanus sunerimti, kadangi naujas ir nuolat besikeičiantis turinys buvo vienas iš pagrindinių „Friday the 13th: The Game“ arkliukų.

Birželio 11 dieną „Gun“ patalpino pranešimą, kuriame teigia, kad sužinoję apie teisinį konfliktą, žaidimo kūrėjai bandė lygiagrečiai derinti palaikymą, klaidų taisymą ir naujo turinio kūrimą, tačiau dabar yra priversti atsisakyti bet kokio naujo turinio – alternatyvių žaidimo rėžimų, skirtingų Jason ir Counselor paturbinimų bei naujų žemėlapių. Tame pačiame pranešime, o taip pat ir savo Twitter paskyroje, F13 komanda mini įsipareigojimus bendruomenei – paleisti numatytus serverius konsolėms, užtikrinant tolimesnį žaidimo palaikymą ir tolesnį klaidų taisymą gerinant žaidimo kokybę.

Panašu, kad visos „Friday the 13th: The Game“ bendruomenės laukia ne pats maloniausias laikas – fanams belieka laukti naujienų ir tikėtis, kad žaidimas po pertraukos grįš į senas vėžes, o kūrėjams tikėtis, kad fanai neišsivaikščios.