Autorius: Mangirdas

Dar vienas didelis įvykis Lietuvos video žaidimų industrijai – šių metų kovo mėnesį „Tag of Joy“ įkūrėjai skaitys pranešimą didžiausiame pasaulyje profesionalių žaidimų kūrėjų industrijos renginyje – „Game Developers Conference“ (GDC).

Jau kelinti metai iš eilės kalbama, jog video žaidimų industrija egzistuoja ir Lietuvoje, ir išties sparčiai vystosi bei tobulėja. Šiemet tai dar kartą įrodė viena iš pagrindinių video žaidimų kompanijų Lietuvoje – „Tag of Joy“. Kompanija išgarsėjo pasaulyje kaip viena papildytosios realybės (angl. AR – Augmented Reality) žaidimų pionierių. „Tag of Joy“ sukūrė pirmąjį žaidėjo vieta paremtą monstrų gaudymo žaidimą – „Monster Buster: World Invasion“.

Kūrybiškos Europos biuro nuotrauka
Kūrybiškos Europos biuro nuotrauka

Būtent dėl šio, šiuo metu didžiausio kompanijos sukurto žaidimo, šiemet „Tag of Joy“ įkūrėjai, Šarūnas ir Žilvinas Ledai, buvo pakviesti į didžiausią pasaulyje profesionalių žaidimų kūrėjų industrijos renginį – „Game Developers Conference“ (GDC), kuris vyks šių metų kovo mėnesio 19-23 dienomis San Fransiske, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Konferencijoje jie skaitys pranešimą apie tai, kaip sukurti video žaidimą, kuris remiasi pasakojimu bei kokių sunkumų gali iškilti norint tam tikrą režisuotą istoriją perkelti į papildytosios realybės pasaulį ir, žinoma, kaip tų sunkumų išvengti.

„Patekti į kūrėjų, darančių įtaką pasaulinei industrijai, gretas yra didelė garbė. Iš tikrųjų lietuviai jau ne pirmą kartą skaito pranešimus šioje konferencijoje, ir tai yra rimtas visos Lietuvos pasiekimas,“ – sako „Tag of Joy“ vadovas Šarūnas Ledas.

„Game Developers Conference“ – tai didžiausias video žaidimų kūrėjų renginys pasaulyje. Čia pranešimus šiemet skaitys tokių žinomų žaidimų kaip PlayerUnknown’s Battlegrounds, Dying Light, Overwatch, Horizon: Zero Dawn ir kitų žaidimų kūrėjai.

„Smagu, jog galėsime dalintis scena su didžiausiais pasaulio žaidimų kūrėjais, dalintis patirtimi ir tobulėti. Tikimės, jog tai bus ne paskutinis mūsų apsilankymas šioje konferencijoje,“ – teigia „Tag of Joy“ techninis vadovas Žilvinas Ledas.

„Monter Buster“ pirmą kartą išleistas 2014 metais Windows Phone platformoje. 2017 metų vasarą žaidimas pasiekė ir Android bei iOS naudotojus. Tais pačiais metais „Monster Buster“ gavo apdovanojimą „LT Game Awards 2017“ už geriausią metų žaidimą mobiliesiems įrenginiams.