Autorius: Dievas Tevas

Deivydas šaltakraujiškai laikė įrėmęs AK-47 vamzdžio galą man į smilkinį ir priekaištingai tylėjo. Kietai sučiauptose lūpose smilko cigaretė, o pavargusiame vienaakiame žvilgsnyje – klausimas. Viską suprasdamas, aš karštligiškai sugrabaliojau klaviatūrą ir ekrane užrašiau žodžius – “Lietuvos žaidimų herojumi buvo išrinktas Hideo Kojimos serijos Metal Gear Solid protagonistas Solid Snake”. Spaudimas smilkinyje išnyko. Už nugaros išgirdau tolstančius žingsnius ir trumpą, bet garsų durų trinktelėjimą.

Susipažink, Lietuva

Solid Snake, tikrasis vardas Deivydas (David)
Sukūrė: Hideo Kojima
Dizainas: Yoji Shinkawa
Įgarsino: David Hayter

solid1Solid Snake – tai mokslinio eksperimento, kurio metu buvo siekiama sukurti tobulą karį, rezultatas. Iš geriausio 20 amžiaus kario Didžiojo Boso (Big Boss) paimti genai materializavosi į du dvynius brolius – Liquid Snake ir Solid Snake. Genų inžinerijos metu Liquid Snake’ui buvo suteikti patys geriausi kario genai, o Solid Snake’ui – blogiausi. Abu broliai pradėjo kario karjeras. 1991-aisiais Solid Snake tapo žaliųjų berečių (JAV armijos specialiosios pajėgos) nariu ir dalyvavo vienoje infiltravimo misijoje Irake Persų įlankos karo metu. Vėliau Sneikas perėjo į biologinio tėvo Didžiojo Boso padalinį FOXHOUND. Būdamas šio padalinio nariu Sneikas dalyvavo eilėje misijų, kurių eigoje atliko keletą žygdarbių – išgelbėjo pasaulį nuo branduolinės katastrofos, išgelbėjo eilę svarbių ir talentingų žmonių, tačiau buvo išduotas savo tėvo – Didžiojo Boso (beje, jis tuomet nežinojo, kad Didysis Bosas yra jo tėvas). Šio įvykio pasekoje Sneikas išėjo į ankstyvą pensiją, tačiau gana greitai grįžo į kovinį aktyvą CŽV gretose.

 

1999-aisiais jo laukė itin dramatiškas periodas, kurio metu jo ir jo tėvo keliai susikirto Zanzibar Land’e. Finalinėje operacijos kovoje improvizuoto ungiasvaidžio pagalba (žiebtuvėlis ir aerozolis) jis nužudė savo tėvą, Didijį Bosą, prieš tai sužinojęs, kad juos sieja kraujo ryšys.

Iki 2014-ųjų Solid Sneikas dalyvavo eilėje karinių operacijų, vėl ir vėl gelbėdamas pasaulį nuo pražūtingų militaristinių jėgų, tačiau oficialiuose šaltiniuose byla padabinta žyma “Teroristas”. Dėl genų inžinerijos specifikos, Sneiko kūnas neatlaikė metų naštos ir gana greitai suseno.

Šiuo metu Sneikas leidžia ramias ir taikias dienas, atsiribodamas nuo bet kokių karinių veiksmų.

O jei rimtai

Painiame ir kompromisiškame Metal Gear Solid pasaulyje Solid Sneikas yra kertinė figūra. Tiesa, vėliausias “Metal Gear Solid” serijos žaidimas su skaičiumi 4 ir antrašte “Guns of the Patriots” yra paskutinis, kuriame Deivydas griežia pirmuoju smuiku ir yra itin efektinga Solid Snake’o gulbės giesmė bei puikus būdas išeiti aukštai pakėlus galva. Gražus ir Lietuvos žaidėjų gestas išlydėti senuką į pensiją uždėjus ant pečių riebų ažuolo lapų vainiką.

Galima spėlioti, kas nulėmė Solid Snake’o pergalę, tačiau faktas, kad prie šios pergalės svariai prisidėjo Playstation savininkai, nes kad ir kaip bežiūrėtume – Metal Gear Solid yra Playstation serija iki kaulų čiulpų. Žvelgiant analitiškai sunku įžvelgti tas charakterio savybes, kurios nulėmė rinkėjų pasirinkimą, nes Lietuva šiuo metu tikrai negyvena tomis vertybėmis, kurias savo veiksmais demonstruoja Sneikas. Įtaką sprendimui tikėtina turėjo Solid Sneiko kaip absoliutaus teisingumo simboliškumas. Nepriklausomai nuo besikeičiančios aplinkos ir jos dalyvių, jis išlaikė fundamentalų moralumą ir šaltakraujiškumą. Jis gimė su užkoduotu tikslu bei taisyklių rinkiniu ir tų normų besąlygiškai laikėsi. Lietuvius, priešingai nei jo oponentas Maksas, jis galėjo sužavėti savo tvirtumu – tiek nuomonės, tiek veiksmų – pozicija visiškai priešinga šiuolaikinės Lietuvos valdančio elito prigimčiai.

Pliusu pridėjo ir tai, kad žaidėjai matė visą Solid Sneik’o gyvenimo ciklą – nuo jaunystės iki žilos brandos. Tad kaip gi nesirinksi to, kurio visi gyvenimo vingiai žinomi?

Reziumuojant

Nepaisant ilgokai atidėlioto finalinių rezultatų paskelbimo, “Lietuvos žaidimų herojaus” rinkimai buvo gera patirtis ir naudingas tiek mums, “Dievo režimui”, tiek Jums, mieli skaitytojai, reiškinys. Nors čia buvo mėtomasi gana ribotos žaidėjų grupelės nuomonėmis, mes manome, kad tai buvo brandi publika, tad ir pasirinkimas – brandus ir gerbtinas.

Rinkėjus sveikinu su originaliu pasirinkimu, o Hideo Kojima už tikrą, įsimintiną ir mylimą herojų.

Žemiau pateikiu galutinę rinkimų lentelę:

alltable_finalas

DT.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!