Autorius: ricardas

Spalio 19 dieną Poznanėje, Lenkijoje, Game Industry Conference bei Poznan Game Arena metu įvyks Centrinės ir Rytų Europos žaidimų apdovanojimai.

Praėjusiais metais debiutavusi iniciatyva sulaukė nemenko susidomėjimo žaidimų kūrėjų tarpe visame regione, tiesa, Lietuvos atstovams pirmas kartas nebuvo sėkmingas – negavome nei vienos nominacijos. Šiemet optimizmo daugiau, nes lietuvių studijos Nordcurrent detektyvinis žaidimas Murder in the Alps nominuotas net dvejose kategorijose – kaip geriausias mobilus žaidimas ir kaip geriausias siužetinis žaidimas.

Tai jau yra nemenkas pasiekimas, nes nepaisant kol kas nedidelio pačių apdovanojimų žinomumo, GIC yra didžiausias žaidimų industrijos renginys visame regione, sulaukiantis daugiau nei 3000 profesionalų. O tuo pat metu vykstantį publikai atvirą Poznan Game Arena aplanko daugiau nei 70 000 žaidimų entuziastų. Kitaip tariant, jei buvote GameOn‘e, padauginkit iš penkių ir susidarysit įspūdį.

Pačių kūrėjų aktyvumas apdovanojimuose taip pat ūgtelėjo. Viso į CEEGA šiemet pretendavo daugiau nei 80 žaidimų iš 14 šalių. Darbus nominacijoms atrinko žaidimų žiniasklaidos atstovai ir kūrėjai iš visų dalyvaujančių šalių (be abejo, nebuvo galima balsuoti už savo šalies žaidimus). Žaidimų įvairovę ir bendrą konkurencingumą liudija ir tai, kad šiemet nėra aiškaus favorito – nė vienas žaidimas negavo daugiau nei dviejų nominacijų.

Be abejo, daugiausia dėmesio sulauks dėl pagrindinio geriausio žaidimo apdovanojimo besivaržantys darbai. Jais šiemet tapo Book of Demons ir Green Hell iš Lenkijos, Mordhau iš Slovėnijos ir World of Warships: Legends. Praėjusiais metais geriausiuoju Centrinės ir Rytų Europos regiono žaidimu tapo daug diskusijų sukėlęs lenkiškas Frostpunk. Kaip manote, kas sulauks didžiausio įvertinimo šiemet?

Visas nominuotų CEEGA 2019 žaidimų sąrašas – https://ceega.eu/