Nors pats Superman'as nėra šios planetos vaikas, jo kūrėjai iš tiesų buvo amerikiečiai. Na, bent jau gyveno Amerikoje... O kur jų šaknys veda iš tiesų?

Superman’as – neabejotinai žymiausias superherojus pasaulyje. Bėgant dešimtmečiams daugelis komiksų skaitytojų pažino jį ne tik kaip teisingumo, bet ir kaip tikro amerikiečio simbolį. Ir nors pats Superman’as nėra šios planetos vaikas, jo kūrėjai iš tiesų buvo amerikiečiai. Na, bent jau gyveno Amerikoje… O kur jų šaknys veda iš tiesų?

Abu Superman’o kūrėjai – Joe Shuster ir Jerry Siegel – augo žydų emigrantų šeimose. Shuster’io tėvai (Olandijoje bei Ukrainoje gimę Julius ir Ida) iš Olandijos emigravo į Kanadą, o kiek vėliau (1924 m) persikėlė gyventi į Cleveland’ą Jungtinėse Valstijose.
Čia jie susipažino su Jerry Siegel – kitu Supermeno kūrėju, kuris gimė Cleveland’e praėjus keleriems metams po to, kai jo šeima čia atsikraustė bėgdama nuo anti-semitizmo… Lietuvoje!

Žinoma, Lietuva, kaip ir Ukraina, tuo metu priklausė Rusijos imperijai ir gerokai skyrėsi nuo to, ką savo šalimi laikome šiandien. Tačiau norintys pasvajoti iš tiesų gali įsivaizduoti, jog galbūt Superman’o venomis teka ir lietuviškų vertybių įspaudai. O ką gali žinoti, galbūt Jerry tėvai prie pietų stalo kartą prisiminė kokią smagią lietuvišką tradiciją ir taip įkvėpė bent vieną superherojaus galią ar istorinę liniją? 🙂

Tokios istorijos verčia susimąstyti: o koks būtų Superman’as, jei šis iš tiesų būtų įkvėptas lietuviškų vertybių? Prisiminus “Superman: Red Son”, kur herojus užauga apsuptas sovietinės Rusijos vertybių, galima būtų spėti, kad vis tik auklėjimas ne itin keičia pagrindines paties herojaus vertybes ar teisingumo supratimą. “O jeigu…?” – iš tiesų, niekas nedraudžia šia tema pasvajoti ir mūsų grafinės literatūros kūrėjams.

Video siužete – Agnės Juškėnaitės pamąstymai šio mito tematika.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!