Autorius: Artojas

Nors dalis interneto vis dar gyvena „PC Master Race vs. console“ ar „console wars“ ritmu, tampa akivaizdu, kad šie du karai senai išsikvėpė ir tapo istorija. Tam, kad kažkokį fenomeną galėtume vadinti karu, nepakanka vien tik sveikos konkurencijos. Konkurencija privalo būti įtempta, bet labiau už viską tokiam karui reikalingi kariai – lojalūs fanai visuose bendruomenės sluoksniuose kurie pasiruošę kautis komentaruose ir nebijoti asmeninių netekčių šlovinamo įrenginio ar prekės ženklo vardan.

Vėlgi. Šiuo atžvilgiu nepakanka vien paprastų fanų. Kad normali ir nuobodi konkurencija virstu karu, fronte turi kautis fanai-žurnalistai, fanai-kūrėjai, fanai-nuomonės lyderiai ir t.t. Žodžiu, kad karo ugnis rusentų, turi būti ir interesų grupės kurios ir alyvos papila, ir vėduokle deguonies paduoda. Šiuo metu žaidimų industrijoje tokio karo užuomazgos yra… žaidimų parduotuvėse. Taip, taip. Vienintelis fenomenas nors kažkuo primenantis ano dešimtmečio konsolių karus yra Steam ir Epic Store akistata. Nors abi platformos viešumoje bando atrodyti oriai ir elgtis civilizuotai, jos abi turi ir gausias lojalistų kariaunas, o aš apie tai rašau todėl, kad tai pirmas industrijos karas kuriame dalyvauja ir samdiniai iš Lietuvos.

Kalbu apie Tomo „Spajaus“ Varanecko kuriamą žaidimą Bloody Rally Show. Tai nerūpestingą vaikystę su Micro Machines ir GTA primenantis projektas apie distopinę ateitį, kurioje ralistai raliuoja ralio trasas, o reginio žiūrovai laukia savo progos virsti faršu. Tai štai, savo Steam paskyroje Spajus paskelbė, kad šis žaidimas niekada nebus išleistas Epic Store. Vargu ar šis poelgis slepia kokį nors verslo planą, bet būtent tokie įvykiai ir reikalingi karo žaizdrui. Žaidimo pardavimams tai tikriausiai įtakos neturės, bet potenciali grėsmė kažkada gailėtis šio poelgio tikrai yra. Tą suvokia ir pats kūrėjas, kuriam rytas ne labas jei ore netvyro degančio tilto kvapas :D.

Kaip ten bebūtų, šis demaršas yra viena pagrindinė priežasčių kodėl apie šį Lietuvišką žaidimą sužinojote ir jūs. Išskirtinai Steam platformai kuriamą Bloody Rally Show galite dėtis į savo Wishlist‘us jau dabar.